Josef Špaček byl dlouholetým trenérem mládeže a funkcionářem TJ Sokol Tichá. Loni v září zemřel. Na jeho počest se rozhodl jeho syn, odchovanec tichavské kopané, Radim Špaček, uspořádat memoriál. „Je to vlastně nultý ročník. Chtěli bychom si to jeho jméno nějak každoročně připomenout,“ uvedl Špaček a dodal, že jeho představou bylo uspořádat něco podobného jako je dlouholetý Jaškovského memoriálů na Bystrém. „Ten se letos neuskutečnil, kvůli organizačním důvodům, tak jsem využil tohoto termínu,“ poznamenal Špaček.

Na turnaji hráli pravidelní účastníci Jaškovského memoriálu TJ Trojanovice I, Trojanovice-Bystré a TJ Sokol Tichá. Jen místo mužstva TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm nastoupil Špakyho výběr, v němž se objevila řada známých regionálních fotbalových tváří. „Jsou tam lidi., se kterými jsem hrával. Turnaj zpestřil exhibiční zápas ženských, nebo spíše dívčích, mužstev. „Uvažoval jsem nejprve nad exhibičním zápasem starých pánů, ale myslím si, že ty ženské budou pro návštěvníky i fotbalisty větší zpestření,“ dodal hlavní organizátor turnaje.

Horké počasí sice některé hráče dost potrápilo, ale při střídání jako v hokeji se to prý dalo vydržet. „Nebylo to tak strašné,“ řekl po prvním zápase Pavel Klimpar ze Špakyho výběru, který se představil také v roli trenéra ženského družstva Trojanovic I. Jeho svěřenkyně sice na zkušené soupeřky nestačily, ale několik slibných šancí přece jen předvedly.

Hrál se solidní fotbal, a ti co přišli, se určitě nenudili. „Určitě budu chtít něco udělat i v příštím roce, jen ještě nevím v jakém termínu,“ vyjádřil se po skončení úspěšné premiéry Špaček. „Ale není to jednoduché něco takového organizovat. Hlavně shánět sponzory. Nebýt sponzorů, tak by se to nedalo udělat. Protože bez cen by to nešlo. Takže sponzorům, ale i družstvům musím hodně poděkovat,“ uzavřel Špaček.

Zápasy:

Trojanovice I 1:1– TJ Sokol Tichá (na pokutové kopy postoupila Tichá)

Špakyho výběr – Trojanovice–Bystré 3:1

O 3. místo: Trojanovice I – Trojanovice-Bystré 2:1

Finále: Špakyho výběr – TJ Sokol Tichá 6:2

Exhibiční zápas žen: Trojanovice I – AFC Veřovice 0:5

Nejlepší střelec: Ivo Maruchnič (Špakyho výběr)

Nejlepší hráč: Martin Bordovský (Trojanovice I)

Nejlepší brankář: David Horák (Špakyho výběr)