ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 2:2 (0:0)

HVĚZDY KOLA***RADIM ŠPAČEK (Bordovice)
Bordovický kapitán navázal na vydařené představení proti Kopřivnici a na Hukvaldech asistoval u první branky svého týmu. Výhru „Bordo" pak v závěru pečetil precizně zahraným přímým kopem, a korunoval tak svůj zdařilý výkon.

**ZDENĚK SOMMER (Jakubčovice)
Jakubčovický zadák, který, spolu s brankářem Bučkem, jako jediný z týmu dosud v sezoně nechyběl na trávníku ani jedinou minutu, rozhodl derby v Suchdole v 88. minutě hlavičkou po rohovém kopu. Vítězná branka pro něj byla premiérovou v ročníku.

*TOMÁŠ BEŇO (Kopřivnice)
V zápase proti Odrám byl gólman Kopřivnice neustále v permanenci a zvláště v poslední půlhodině, kdy ho dvakrát zachránila i branková konstrukce, několikrát úspěšně čelil vyloženým šancím hostů, když si na něm nejednou vylámal zuby Maléř.

ČÍSLO KOLA: 5Hned tolik utkání ze sedmi možných skončilo po devadesáti minutách dělbou bodů. Kromě dvougólového vítězství Bordovic byl blízko remíze i duel mezi Suchdolem a Jakubčovicemi, který hosté rozhodli až v závěru.

V první půli to mohli být Krajčího svěřenci, kteří mohli jít do vedení. Vlčovice měly po hostujících hrubkách minimálně tři gólové příležitosti a trefily Názalaníkem tyčku, ale první poločas skončil bezbrankovou remízou. Jeden z důležitých momentů se odehrál krátce před odchodem do šaten. Jesenický Hanzelka viděl z rukou hlavního sudího červenou kartu, a o poločase si tak mohl dovolit luxus prázdných sprch. „Byla to zbytečná karta po

oplácení. V tak důležitém zápase to musíme ustát. Ale paradoxně nám nakonec vyloučení pomohlo," řekl trenér Jeseníku Jan Koval a měl pravdu. Domácí diváky nejprve v 53. minutě uzemnil hlavičkou Kaventa a za deset minut se svým typickým únikem, který znamenal devatenáctou branku v sezoně, prosadil sniper Michal David. Domácí své dvě trefy taktéž rozdělili do desetiminutových intervalů. V 73. minutě nejprve snížil Lichnovský a v 83. minutě se z přímého kopu trefil Vladan Rek, jehož gól stačil na konečnou remízu. „V prvním poločase jsme dělali ohromné chyby v obraně a domácí jsme pustili velkých šancí. Ve druhém poločase jsme se zatáhli a vše vsadili na brejky. Za stavu 2:0 jsme mohli dát třetí branku, a bylo by po zápase. Soupeř ale zase mohl rozhodnout v nastavení, kde to bylo hektické, takže remíza byla asi spravedlivá," přiznal Koval, jehož celek tak, se třemi body za tři remízy, nadále zůstává nejhorším týmem v tabulce venkovních zápasů.

B: 73. Lichnovský, 83. Rek – 53. Kaventa, 63. David. ČK: 42. R. Hanzelka (J). Rozhodčí: Plevza – Žvak, Pala.

Vlčovice: Bartoň – Kordoš (59. Tvrdek), R. Jalůvka, Velička, D. Hanzelka (13. Rek) – Lichnovský, Klos, Drozd, Reček – Názalaník (46. Světlík), J. Jalůvka. Trenér: Miroslav Krajčí.

Jeseník: Macháč – R. Hanzelka, J. Goláň, P. Goláň, Kretík (57. P. David) – Kaventa (75. Pácal), Víznar, Bartoň, Koval (80. Lušovský) – Kučák, M. David (88. Rovenský). Trenér: Jan Koval st.

TJ LOK. SUCHDOL N. O. – TJ TATRAN JAKUBČOVICE 1:2 (1:0)

B: Randýsek – 61. Schreier, 88. Sommer. Rozhodčí: Tomai – Herda, L. Tobola.

Suchdol: Sehnalík – Randýsek (P. Rek), Tvarůžek, Masnica, T. Rek – Voda, Borák (Kovařčík), Petr, J. Rek, Richtárik – Zuzaňák (Vandlík). Trenér: Tibor Takáč.

Jakubčovice: Buček – Sigmund, Vavroš (Pavelka), Sommer, Málek – Polášek (Dvořák), Jahoda, Šťastný, K. Molnár – Schreier, Ďurica (Pecka). Trenér: Alois Tomeček.

FC KOPŘIVNICE – TJ ODRY 0:0

Rozhodčí: Žurovec – Krištof, Bartoš. ČK: 80. P. Okřesík – 37. Paszko.

Kopřivnice: Beňo – P. Okřesík, Maslák, Petráš, J. Okřesík – M. Mičaník, Březina, Pala (79. Krysmánek), Hanzelka (57. Fendrych) – J. Štěpán, Kapsa (46. Křížek). Trenér: Milan Svoboda.

Odry: Cibulec – Murín, Pjatkan, Paszko, Hurta – Holub, Konrád, Fojtík (60. E. Chuděj), Velík – Chovanec (41. Strempek), Maléř. Trenér: Karel Páleník.

TJ JISTEBNÍK – FC LIBHOŠŤ 1:1 (0:0)

B: 72. Pasker – 92. M. Blažek. Rozhodčí: Hrubý – Malchárek, J. Vrána.

Jistebník: Nykš – Kadlčák, Lebica, Novobilský – P. Mohyla, Šamaj, Štandl, Pasker, M. Mohyla (O. Veselý) – Planka (Nesvadba), Valík. Trenér: Richard Štros.

Libhošť: Martinovský – Palička (46. Kupčák), Eckelsberger, D. Velart, Symerský – T. Blažek, Jachník (83. T. Kalinec), M. Blažek, J. Čapka – Dědík, Z. Čapka (83. Chromečka.) Trenér: Svatopluk Chrobák.

TJ SOKOL TICHÁ – TJ SOKOL KATEŘINICE 1:1 (1:0)

B: 33. Třos – 77. D. Lys. Rozhodčí: Machala – Mankovecký, L. Tobola

Tichá: Pikulík – Lacko (72. Vrána), V. Mičaník, R. Švrček – Šušla (61. Pastorek), Humpolec, Petřík, Holík (28. Piskoř) – Fojtík – Třos, O. Švrček. Trenér: René Bača.

Kateřinice: Rubina – Janeček (84. Pustějovský), J. Richter, Jiří Kuchař ml. (41. Jiří Kuchař st.) – L. Richter, Jan Kuchař, Marsina (26. Tyleček), Bajer, M. Hýl (69. Polášek) – D. Lys, Kocourek. Trenér: Tomáš Malý.

TJ SOKOL HUKVALDY – TJ SOKOL BORDOVICE 0:2 (0:0)

B: 63. Z. Melčák, 91. Špaček. Rozhodčí: Kubáček – Hrubý, Bartek.

Hukvaldy: Sasín – Velart, Pitřík, Hubeňák, L. Tobiáš – Ermis (46. Paleček), Huvar, Vicher (53. Olbert), Grufík – Chamrád, Végh. Trenér: Radomír Chýlek.

Bordovice: D. Horák – Kovařík, Z. Melčák, Geryk – Raška, R. Špaček, Enčev (71. Židek), Šimek, Matúš – R. Horák, Petr. Trenér: Radúz Rek.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – FC KOZLOVICE 3:3 (2:1)

Starý Jičín si však může nadále užívat sedmibodového náskoku před Bordovicemi.

B: Jurajda, Barvenčík, P. Vahalík – A. Fojtík 2, M. Krpec. Rozhodčí: Mikeska – Kubáček, Takáč.

Starý Jičín: Strnadel – M. Vahalík, Šrom, P. Vahalík, Barvenčík, Jurajda, Kelnar, Kotešovec, Škrla, J. Hanzelka, Podešva. Připraveni: Glogar, Folberger, Janovský, Bartoň, Janyška. Trenér: Tomáš Vyhlídal.

Kozlovice: Chlebek – Piskoř, P. Krpec, Eliáš, Žáček – Slanina (86. Najdek), M. Bednář, A. Fojtík, Vaverka – M. Krpec (84. Mališ), Harabiš. Trenér: Petr Tichavský.