Na závěr první poloviny sezony pak novojičínští mladíci nastoupí opět doma, když v sobotu hostí rezervu Vítkovic. Starší, kteří doposud nasbírali o dva body více než předposlední Vítkovice, hrají v 10.15, mladší pak ve 12.30.

Starší dorost: FK Nový Jičín - 1. FC Viktorie Přerov 0:1 (0:0)

Domácí nastoupili proti třetímu celku tabulky bez tria hráčů, ale poprvé se na podzim objevil v sestavě Swiač, jenž svým dobrým vystoupením strhl celé mužstvo k bojovnému výkonu.

Favorizovaní hosté vstoupili do utkání náporem a už ve 3. minutě zahrávali druhý roh. Domácí defenziva však pracovala dobře a nebezpečný brejk poté zakončil Horák, který jen těsně minul levou tyč. Stejný hráč poté minul také pravou tyč přerovské branky.

Ve 13. minutě orazítkoval bombou břevno Hatlapatkovy branky hostující kapitán Kytlica.

Následně se hrál oboustranně kvalitní fotbal, ale bez vyložených šancí. Až v závěru první půle trefili hosté tyč domácí svatyně a těsně před odchodem do kabin měl velkou šanci domácí kapitán Hrubý, jehož trestný kop ze 20 metrů směřoval jen těsně mimo. Viktorie po pauze přidala, ale Hatlapatka nadále držel čistý štít. Až pět minut po hodině hry se míč nešťastně odrazil k volnému Bielkovi, který střelou z hranice velkého vápna poslal Přerov do vedení. Za chvíli mohlo být ještě hůře, ale Hatlapatka svůj tým podržel.

Kovalovi svěřenci se pak čím dál častěji tlačili na soupeřovu polovinu, ale hosté už nejtěsnější vedení udrželi, a nic na tom nezměnil ani trestný kop Staňka z poslední minuty. „I přes těsnou porážku zaslouží hráči pochvalu za velmi dobrý a kolektivní výkon, který je příslibem před posledním podzimním utkáním, které hrajeme opět doma," řekl k utkání trenér starších dorostenců Jan Koval.

FK Nový Jičín: Hatlapatka Indrák (84. Le), Svobodník, Tichánek, Zmatek Hanzelka (63. Bartoň), Pokorný, Hrubý, Žlebek Swiač (69. Staněk), P. Horák. Trenér: Jan Koval st.

Mladší dorost: FK Nový Jičín - 1. FC Viktorie Přerov 0:4 (0:3)

Těžký protivník čekal rovněž na mladší dorostence FK Nový Jičín. První půlhodina byla ještě bezbranková, ale v následných deseti minutách domácí Grulich třikrát inkasoval, a bylo rozhodnuto. Ve druhé části pak hosté ještě přidali čtvrtý zářez. „Přerov patří v divizi k tomu nejlepšímu, a to se prokázalo. Má nabitý kádr ročníkem 1998 a jen jednoho kluka z ročníku 1999. A to šlo vidět. Kluci makali, ale Přerov byl lepší. Mohou nás mrzet nějaké šance, ale je třeba uznat, že jsme poznali asi nejlepšího soupeře z divize. Hráli jsme s ním ale otevřený fotbal, a za to jsem rád. Těší mě, že se víc a víc otloukají naši hráči ročníku 1999, kterých máme devět, což je, vzhledem k jarní části, jenom dobře," uvedl trenér novojičínských mladších dorostenců Jaromír Kvita.

FK Nový Jičín: Grulich Kuman, O. Horák ml., Gold, Čapka Indrák, O. Horák st., Staněk Hanzelka, Bartoň, Kyselý. Do hry nastoupili: D. Horák, Matouš, Slavík, Bátrla, Geryk, Ištok, Dýčka. Trenér: Jaromír Kvita.