Turnaje se letos zúčastní šestnáct mužstev, která budou rozdělena do čtyř skupin. Hrát se bude premiérově po dva dny a na dvou místech – v Příboře a Kopřivnici. Účast tradičně přislíbil prvoligový CC Satum Czech Jistebník – několikanásobný mistr ČR, účastník evropských pohárů a vítěz nultého i prvního ročníku tohoto turnaje. Přijede další prvoligový klub VŠB-TU Ostrava. „V tomto klubu Luboš působil do posledních chvil svého života ve funkci sekretáře a nyní v něm hraje ligu jeho syn Martin,“ přiblížil organizátor turnaje Milan Haštaba.

Výhradně pro Kapsův memoriál se dá znovu dohromady družstvo Megas Frenštát pod Radhoštěm, bývalý úspěšný prvoligový klub, s nímž byl Luboš Kapsa spojen nejdéle. „Z ostatních přihlášených mohu zmínit druholigový Tatran Baracuda Jakubčovice, divizní F. T. Brušperk nebo výborné mužstvo Severomoravského krajského přeboru Slávia OU Ostrava,“ vypočítal Haštaba. Turnaj doplní domácí družstva SVP Tsunami Příbor A a SVP Tsunami Příbor B.

První turnajový den odehrají skupiny A a B svá utkání v hale příborského gymnázia, skupiny C a D v hale ZŠ E. Zátopka v Kopřivnici. Hrací den začíná v 8.30 hodin. „Z každé skupiny postoupí dva nejlepší a v sobotu 27. prosince se v Příboře ve dvou skupinách utkají o postup do semifinále,“ přiblížil Haštaba. Vstupné je dobrovolné, občerstvení je samozřejmě zajištěno. Luboslav Kapsa zasvětil převážnou část svého života futsalu. Byl průkopníkem futsalu v Česku a v Moravskoslezském kraji. Do poslední chvíle se snažil pracovat a sám organizoval čtyři soutěže v okrese a kraji, psal komentáře do regionálních novin i na webové stránky o futsalu. Velmi obětavý a kamarádský člověk, jenž neváhal pomoci komukoliv, kdo pomoc potřeboval, opustil tento svět předčasně na sklonku roku 2006, když podlehl ve věku 45 let zákeřné rakovině.