Poslední tým divize E ztratit duel s lídrem krajského přeboru po přestávce. „Sice jsme nakonec jasně prohráli, pro nás to přesto byla výborná příprava se zkušeným soupeřem. V tomto zápase jsme naposledy dopřáli poločas všem přítomným hráčům,“ řekl Deníku trenér Nového Jičína Pavel Kunc.

„První půle vyrovnaná, chyběly tam jen branky. Po prostřídání o půli jsme na 15 minut vypadli ze hry, soupeř nás potrestal a šel do vedení. Po inkasování se hra srovnala, ale do nějakých velkých šancí jsme se nedostali. Klukům nešla upřít snaha, ale hosté nás ke konci dorazili,“ dodal Pavel Kunc.

Nový Jičín odehrál v zimní přípravě čtvrté utkání. V předešlých porazil Frenštát pod Radhoštěm 2:1, Valašské Meziříčí 3:1 a prohrál s Vítkovicemi 0:3. Pátý test je na programu v sobotu 24. února s Pustou Polomí. Do divizních bojů vstoupí svěřenci kouče Pavla Kunce 9. března proti Holešovu.

Příprava (sobota 17. 2. 2024):

Nový Jičín – Petřvald na Moravě 0:3 (0:0)

Branky: 58. Celba, 83. z pen. J. Plešek, 88. Taraba.

FK Nový Jičín (nastoupili na hřiště): Kuděla – Rajskup, Štefek, Nippert, Hurta, Kocián, Bartoň, Magdon, Onyechere, Desire, Janovský, Balhárek, Cacek, Cagaš, Káňa, Klimeš, M. Palla. Trenér: Kunc.