TJ ODRY – FKM OPATOVICE 3:0 (0:0)

Přátelský zápas na tréninkovém hřišti v Odrách začali lépe hosté z Opatovic, kteří měli již ve 2. minutě roh, ale nezužitkovali je. Zato další roh, který zahrávali o tři minuty později domácí, už byl o něčem jiném. Míč se ze skrumáže dostal před Murina a ten z hranice šestnáctky vyslal tvrdou střelu do spodní části břevna, od níž se míč odrazil za brankovou čáru – 1:0. Další šanci domácích kryl pozorný gólman hostů, kteří ukázali, že umí být nebezpeční ve 14. minutě. Klvaňa odcentroval zleva po zemi, Janásek pustil míč na nekrytého Strnadla. Ten ale mířil vedle brány oderského gólmana Zdráhaly.

Ve 20. minutě se blýskli pěknou akcí domácí Ferenc a Mikoláš. Prvně jmenovaný vybojoval míč, poslal doprava na křídlo, odkud Mikoláš vzápětí odcentroval na střed, Ferencova prudká hlavička ale mířila vedle levé tyče soupeřovy brány. A tři minuty už ale bylo vše jinak. Rybařík vnikl z pravé strany do šestnáctky hostů a motal obráncům hlavu tak dlouho, až jej faulovali. Nařízený pokutový kop Konrád s přehledem proměnil – 2:0.

Opatovičtí se poté pokoušeli útočit, ale dostávali se pouze k pokutovému území domácích, kde je čekala dobře zformovaná obrana. Naopak po půlhodině hry opět zaúřadovali domácí. Po autu se míč dostal ke Švarcovi, jehož střela se odrazila od břevna přímo před dobíhajícího Konráda, a ten neměl problém trefit z blízky bránu, kterou chvíli předtím opustil vyběhnuvší gólman Opatovic – 3:0. Do poločasu už se kromě faulů, kterých bylo na přátelské utkání nezvykle mnoho, nic zvláštního neudálo.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva s několika změnami. Hráči z Opatovic si zřejmě vzali k srdci slova trenéra, jenž jim o přestávce důrazně řekl, že na rozdíl od nich domácí chtějí hrát. Do šance se Opatovičtí dostali již ve 48. minutě po chybě domácí obrany. Nezúročili ji ale, stejně jako následný rohový kop. V 8. minutě centroval zprava před branku hostů agilní domácí Švarc, Konrádovi ale rána nesedla, jak by si sám představoval, a tak vystřídavší hostující gólman Vinklárek pokus s přehledem zlikvidoval. Od 60. minuty převzali iniciativu Opatovičtí, začali více kombinovat a dostávali se i do šancí. Ty ale zakončili buď slabou střelou, nebo nepřesně. V té době začalo mírně pršet, ale i přesto byl pořád k vidění solidní fotbal. Jednu z největších šancí měli hosté dvacet minut před koncem utkání, kdy nejprve dobře zakročil domácí brankář Zdráhala a po následném rohu hostujícího Golaně odvracel nebezpečí v poslední chvíli hlavou Švarc.

Opatovičtí se tlačili dopředu, což dalo domácím prostor pro brejky, ale únik dvojice Mikoláš – Vidlák, ani následující střílený centr Švarce změnu skóre nepřinesly. O tu se ještě pokusili hosté, ale přízemní střela z dvaceti metrů skončila mimo branku vystřídavšího domácího gólmana Poláčka. Do konce druhého poločasu, v němž hosté učinili čtyři a domácí asi sedm změn v sestavě, se už nic zásadního neudálo. Snad jen vyloučení hostujícího Strnadla za kritiku rozhodčího. Po dohodě obou trenérů se ale nadále hrálo v jedenácti hráčích na obou stranách a zahrál si nakonec i hříšník.

Branky: 5. Murin, 14. (p. k.) a 30. Konrád

Základní sestavy:

TJ Odry: Zdráhala – Tomák, Murin, Pjatkan, Freis – Repta, Ferenc, Konrád, Švarc – Rybařík, Mikoláš, trenér Karel Páleník

FKM Opatovice: Bielik – Golaň, Bartošík, Pala, Novotný – Stratil, Gerhard, Strnadel, Šigut – Janásek, Klvaňa, trenér Stanislav Matýska.

Řekli po zápase:

Josef Velocha, asistent trenéra TJ Odry: Měli jsme velmi dobrý nástup, který jsme zúročili ve tři branky. Pak se to trochu prostřídalo, což bylo trochu znát i na naší hře. Soupeř byl hodně dobrý a přičinil se o to, že jsme viděli dobrý zápas. V domácím mužstvu hrálo hodně mladých hráčů. Mužstvo prochází celkovou obměnou, chceme to stavět hlavně na místních hráčích. Teď jsme do týmu začlenili tři dorostence, kteří do mužstva dobře zapadli, takže uvidíme, jak to půjde v soutěži.

Stanislav Matýska, trenér FKM Opatovice: V první půlce jsme propadli v bránění. Nedokázali jsme zdvojovat hráče. Taky bylo vidět, že domácí měli větší chuť po vítězství, byli bojovnější. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry, když jsme začali hrát po zemi a přestali nakopávat balony. Ale to mohlo být i tím, jaký byl stav po poločase. V každém případě to bylo, myslím si, slušné utkání.