Tak tohle naštve. Po pomalém rozjezdu jara se Nový Jičín dostal do formy, čtyři zápasy v řadě neprohrál a zvítězil ve dvou venkovních zápasech v řadě. Dostal se tak do pozice, kdy opět mohl začít myslet na vítězství v divizi. Jenže dobrou výchozí pozici do závěru sezony si Nový Jičín pokazil, když překvapivě podlehl doma Heřmanicím 1:2.
Začátek utkání přitom patřil domácí družině, jenže Klepáč a Juříček své šance nedali.

„Do utkání jsme nevstoupili špatně, drželi jsme balón, ale všechno to bylo docela pomalé,“ prezentoval svůj pohled na úvod utkání trenér Nového Jičína Pavel Hajný.
Jenže pak si vzal slovo hostující Mantey, který během osmi minut hned dvakrát překonal Šupolíka.

„Ve druhém poločase jsme měli velkou územní převahu a já jsem věřil, že to otočíme. I klukům jsem se v kabině snažil dostat do hlavy, že když dáme branku někdy kolem 70. minuty, ještě to otočíme,“ vykládal Hajný. To se také povedlo, Nový Jičín dostal do hry v 66. minutě střídající Preči. „Ale pak jsme bohužel promarnili nějaké další příležitosti,“ glosoval kouč čtvrtého týmu tabulky.

„Mrzí mě to o to víc, že Opava B prohrála a Frýdlant hrál se Slavičínem, takže jsme mohli být zpátky ve hře o vítězství v soutěži,“ dodal Hajný.

NOVÝ JIČÍN – HEŘMANICE 1:2 (0:2)
Nový Jičín: Šupolík – Wolf, Švec, Hurta, Kiss Farkas – Macíček, Juříček, Vokoun, Klepáč (39. Preči) – Urbanovský (57. Kratochvíl), Smolarčík.
Branky: 28. a 35. Mantey – 66. Preči, ŽK: 0:0. Rozhodčí: Sedláček – Polák, Kulička. Diváci: 120.