Jako první se prosadil Moravčík, jehož centr si našel místo mezi třemi tyčemi a zapadl až do sítě. Druhou branku domácích obstaral, po rohu Kiss Farkase, přesnou hlavičkou Hanzelka a poslední slovo měl ve druhém poločase, po přihrávce Smolarčíka, Novotný, který nastoupil do druhé půle. „Z naší strany byl lepší první poločas. V průběhu první půlky jsme museli dvakrát nuceně střídat," připomněl zranění Chovance a Maliny trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

„Chovanec si v jednom ze soubojů přivodil něco s kotníkem a dále už to v zápase nešlo, Ondra Malina měl nějaký problém s lýtkem, takže jsme ho raději pošetřili, a trošku jsme tak museli přeskupit řady," dodal novojičínský kouč.

Druhý testovaný útočník, jímž je, vedle Denise Chovance z Oder, frenštátský Klimpar, odehrál proti Bystřici celé utkání. „Dostával se i do dobrých příležitostí, kde ale mohl jít lépe do finálního zakončení," poznamenal Pumprla.

Po hodině hry opustil hřiště Rybařík, jehož absence byla znát. „Ve hře pak byl trošku chaos a byla tam spousta ztrát. Špatně jsme řešili některé situace a v podstatě jsme Bystřici nabízeli šance úplně sami, ale naštěstí si s tím Šrom poradil a udržel čisté konto," pokračoval v hodnocení utkání trenér novojičínského FK, který před svým příchodem do Nového Jičína v lednu roku 2013 působil právě v Bystřici pod Hostýnem. „Překvapili mě. Byl to pro ně první zápas a ve druhé půlce tam měli dobrou pasáž, kdy hráli agresivně a donutili nás ke spoustě chyb, kdy jsme zbytečně ztráceli míče. Šrom se tak potom v brance rozhodně nenudil," uzavřel trenér novojičínských fotbalistů.

FK Nový Jičín - FK Bystřice pod Hostýnem 3:0 (2:0)

Branky: Moravčík, Hanzelka, Novotný.

Nový Jičín: Šrom Ollender (46. Novotný), Malina (25. Kiss Farkas), Nippert, Plešek Moravčík, Lokša, Rybařík (60. Ollender), Hanzelka Chovanec (12. Smolarčík), Klimpar. Trenér: Pumprla.

V sobotu 1. února čeká divizní fotbalisty Nového Jičína přípravné utkání na umělé trávě ve Vítkovicích proti tamnímu účastníku krajského přeboru.