O jeho současném působišti nebo o tom jestli ho fotbaloví fanoušci na Novojičínsku ještě uvidí na trávnících se rozpovídal pro novojičínský Deník.

Kolikátou sezonu už letos v Rakousku zahajujete a jak dlouho ještě plánujete setrvat v tamních soutěžích?

„Letos začínám už osmou sezonu. Se smlouvou to je individuální, nezáleží na podpisu, ale můžu skončit kdykoliv podle výkonnosti. V Rakousku jsem už vystřídal čtyři týmy, takže jsem tam takový kočovník (směje se). Postupoval jsem výše a teď už pomalu končím, takže směřuji zase níže. Já jako útočník musím dávat góly, pokud se mi to nebude dařit tak tam prostě končím."

Jste v klubu jediný cizinec?

„V klubu můžou být dva legionáři. Se mnou je teď v mužstvu ještě Zbyněk Melčák z Kopřivnice, který hrával za Nový Jičín."

Jakou návštěvnost mají zápasy Vašeho týmu TSU Hafnerbach?

„Na ty domácí zápasy chodí asi od 100 do 150 diváků. Když je nějaké derby tak přijde i 300 nebo 400. Vesnice tam hrají v okruhu asi 50km takže je to jako na Novojičínsku - samé derby."

Na které období z působení v týmech na Novojičínsku nejraději vzpomínáte?

„Nejlepší tým, ve kterém jsem mohl hrát tak to byly jednoznačně Jakubčovice. Protože 2 roky jsem tam byl a zažil jsem dva postupy a i finančně to bylo někde jinde než jsem do té doby zažil v klubech kde jsem působil. Musím říct, že vzpomínám i na Lichnov, kde jsme měli výborný mančaft tehdy v krajském přeboru. V Kopřivnici jsem působil chvíli, do devatenácti let, takže tři sezony."

V létě o Vás stalo o Vaše služby dost celků z Novojičínska. Dočkají se tedy fotbaloví fanoušci na Novojičínsku někdy Vašeho návratu na zdejší pažity?

„Já si myslím, že tak maximálně v Kopřivnici a to tak se synem možná. Už 5 let trénuji v Kopřivnici syna a více se věnuji synovi než sobě. Já trénuju individuálně, netrénuju tady s nikým, s žádným týmem. Zkoušel jsem chvíli trénovat s Lichnovem, ale časově jsem to nestíhal."

Letní přípravu jste absolvoval s mužstvem v Rakousku nebo jste se připravoval sám?

„Právě, že individuálně, my dojíždíme jen na utkání. Minulý týden jsem pozval celý tým na soustředění do Kopřivnice. Trénovali jsme tady tři dny a jelikož Radim Špaček hrál semnou ve stejném týmu, kde momentálně působím, tak nás pozval na Memoriál do Tiché. Trénovali jsme 2x denně v Kopřivnici na novém hřišti a kluci byli úplně nadšení z Kopřivnice. Samozřejmě v Rakousku jsou taky pěkné hřiště, ale tady u nás se jim opravdu líbilo. Musím říct, že v Tiché jsem byl překvapen jak Tichou tak i Trojanovicemi. Mladí kluci, kteří na tom byli technicky velice dobře, individuálně taky, takže se mi rozhodně líbil jejich výkon. Musím říct, že se tady fotbalová kvalita na okresní úrovni určitě zlepšuje. Dlouho jsem tady u nás nebyl na nějakém zápase, maximálně jsem byl u nás v Kopřivnici, ale moc to nestíhám, protože syn hraje ještě na střídavý start v Olomouci, takže u nás se všechno točí kolem fotbalu."

Sledujete tedy fotbalové dění v okrese? Nebo alespoň týmy ve kterých jste zde působil?

„Byl jsem se podívat jak hrály Jakubčovice v Kopřivnici. Mám tam pořád pár známých a fanoušci jezdí pořád stejní a to je pro mě nejdůležitější, že mě poznávají, pobavíme se, já jsem fotbal vždycky dělal pro fanoušky ne pro sebe, hlavně když jsou lidi spokojeni. A vlastně Kamil Vrba co semnou hrál v Jakubčovicích, je nyní trénuje takže jsem si zašel za nima popovídat. Takže dění v rámci možností sleduju."

Více informací ze sportovních klání najdete v úterním týdeníku Region!

DALIBOR TOBOLA