Karviná Záložník, který působil mimo jiné i v Jakubčovicích nebo na Slovácku, zanechal významnou stopu také v Hradci Králové. Bývalý kapitán Hradce Králové se nyní, oklikou přes slovenskou Senici, dostal na hostování do týmu trenéra Pavla Malury. A hned první utkání v nové sezoně rozhodl výstavní ranou z dvaceti metrů. Fischer na jaře nehrál kvůli zranění a po půlroční pauze naskočil do mistrovského utkání, v němž rozhodl jedinou brankou o vítězství Karviné nad Pardubicemi.

„Měl jsem přetrhané vazy v kotníku," řekl po prvním mistrovském utkání za Karvinou devětadvacetiletý Roman Fischer na svou levou nohu, tu, kterou zaznamenal výstavní trefu. „To je ta moje dřevěnka," zasmál se. Při nápřahu na nedávné zranění nepomyslel. „Při utkání mě to nijak nelimituje. Jen po zápase má to bolavé místo ještě tendenci otékat, tak to chce větší péči," vysvětluje Fischer, který se v prvním duelu ukázal jako velký přínos.

I karvinský trenér Pavel Malura Fischera chválil. „Já myslím, že to zranění ho ještě limituje, protože vím, že dokáže podat daleko lepší výkony. Všem nám ještě ukáže, jaká je jeho síla. Za Romanův gól jsem ohromně rád, protože on je právě jedním z těch hráčů, kteří dokážou lámat zápasy, což dneska potvrdil. Proto jsme ho také do Karviné přivedli," upozornil Malura.

„Ještě to nebylo pro oko diváka to pravé ořechové. Ale já Pardubice znám, v nedalekém Hradci jsem působil čtyři roky, takže jsem věděl, že mají silný a sehraný tým a že to nebudeme mít lehké," potvrdil Fischer, jenž se v karvinském týmu představil na pozici defenzivního pilíře vedle stejně zkušeného Josefa Hoffmanna.

Sedí mu jeho nová role? „Sedí nesedí, hraji tam, kde mě postaví trenér. V Hradci jsem hrál víc z lajny, tady jsem blíž středu, ale to je jedno. Když budeme vyhrávat, můžu hrát i v útoku," zasmál se Fischer, pro něhož bylo náročné vrátit se po zranění zpět na hřiště. „Půl roku jsem byl mimo a herní praxi musím ještě nabrat. V přípravě jsem toho stihl s mančaftem málo a asi šlo vidět, že se s klukama ještě potřebujeme sehrát. Hrajeme tady hodně kombinačně a bude potřeba více zápasů, aby nám to perfektně klapalo," míní zkušená posila. V dalších zápasech už Karviná určitě odstraní i nervozitu. „Jasně, v přípravě nejsme pod tlakem, v mistráku pracuje hlava i nohy úplně jinak. Ale úvod jsme zvládli a bude to lepší," slíbil Roman Fischer.

Mimochodem jeho odchod z Hradce Králové neproběhl zrovna hladce. Zatímco Hradečtí měli slíbeno, že u nich po vyléčení zranění vytrvá, Fischer zamířil po rekonvalescenci pryč, konkrétně na Slovensko, odkud vzápětí putoval do Karviné. „Když se mi nedávno dostaly do rukou hradecké noviny, připadlo mi, že se v Hradci neřeší nic jiného než můj odchod," kroutil Fischer po utkání hlavou. „Nechápu to. S lidmi ve vedení klubu jsme to už uzavřeli, ale pořád se toho někdo chytá," uvedl závěrem karvinský záložník Roman Fischer. (čin, dtb)