„O Romana usilujeme již od počátku sezony, museli jsme čekat na stabilizaci kádru v Mikesce, pak byl Roman dlouhodobě v zahraničí, nyní konečně uzrál čas a od pondělka „Muf“ (Musialova přezdívka – pozn. aut.) začne trénovat s námi. Do Mikesky by měli odejít naši nadějní reprezentanti z jednadvacítky Opálka, Nebor a gólman Šablatura, popsal podrobnosti transakce Martin Pučok, prezident CC Satum Czech Jistebník.

Kádr Jistebníku ale posílí nejen o bývalého reprezentanta, který má na kontě třicítku mezinárodních utkání se lvíčkem na prsou a šest reprezentačních gólů, ale po zranění by se měl na palubovkách objevit i Dušan Kašický, který se již víc jak měsíc s týmem poctivě připravuje.
Naopak o letošní sezónu asi definitivně přijde Vít Blažej, jehož poraněné koleno se muselo podrobit druhé operaci, a bude tak potřebovat delší dobu na rekonvalescenci.

„Věřím, že boj o záchranu se změní v boj o účast v play off, kam Jistebník zcela určitě patří. Výhra s Mladou Boleslaví v posledním ligovém kole nás nakopla, nový trenér Stanislav Wonka určitě zvýší motivaci hráčů. V týmu je výborná parta a je vidět, že všichni dřou na maximum. Během pauzy budeme muset zapracovat na fyzičce a jsem přesvědčený, že přijde šňůra vítězných zápasů. Moc se na to těším, sedět na lavičce v pozici diváka je pro mě největší trest,“ vylíčil své pocity Slovák Kašický.

Oba „noví“ hráči se představí na mezinárodním turnaji, který se uskuteční v soboru 10. a neděli 11. ledna v Brně. První letošní mistrovský zápas čeká Jistebník ve středu 14. ledna ve 20 hodin v hale ostravské VŠB.