„Věděli jsme, že soupeř má kvalitu a že má ve svém kádru kvalitní hráče. Při trošku větším klidu v zakončení jsme ale mohli ve finále zvítězit, když jsme měli ke konci utkání dvě velmi dobré brankové příležitosti," uvedl po utkání trenér novojičínského FK Jan Pejša, jenž na stadionu Jiskry nemohl počítat se zraněnými Kalichem a Lokšou a k dispozici neměl ani nemocného brankáře Šroma a taktéž dalšího maroda, stopera Malinu.

V základní sestavě se tak naproti tomu objevila trojice hráčů ze soupisky druholigového Frýdku-Místku (Mihálek, Javorek, Farský), kterému je od letošní sezony Nový Jičín farmou.

Už po necelých dvou minutách napřáhl asi z třiceti metrů Smolarčík, jehož výstavní pumelice skončila až v síti. Urostlý útočník Novojičínských byl v prvním ostrém utkání sezony při pořádné chuti, a když byl stažen v pokutovém území Jiskry, sám se postavil k penaltě, kterou bezpečně proměnil, a zvýšil tak na rozdíl dvou branek.

Krátce před půlhodinou hry pak, po souboji Javorka s domácím střelcem Šupákem, odpískal hlavní rozhodčí na popud asistenta pokutový kop i na domácí straně a kapitán Jiskry Jiří Furik se nemýlil a snížil na 1:2. Poté už se trefovaly pouze brankové konstrukce.

Mihálek se otáčel po nenápadné střele Michala Furika, která šla do tyče, a na opačné straně mířil Smolarčík po přímém kopu z velké dálky do břevna.

Pejša: Remíza je spravedlivá

Vstup do druhé půle zvládli daleko lépe domácí svěřenci Milana Furika, jež po třech minutách, zásluhou hlavičky Ondrušky, srovnali stav zápasu. „Asi dalších dvacet minut po naší druhé brance jsme ještě měli svoji kvalitu, ale potom nás začali domácí svoji kombinační hrou trošičku přehrávat, což vyústilo v branku z penalty, kterou rozhodčí písknul.

Nevydařil se nám však ani vstup do druhého poločasu, když brzy po zahájení domácí, po zbytečné individuální chybě našich, stav srovnali," hodnotil průběh zápasu trenér Nového Jičína Jan Pejša.

Rýmařovští byli po vyrovnání v mírném tlaku, ale žádnou vyloženou šanci si vypracovat nedokázali. Byli to tak hosté, kteří mohli rozhodnout. Švancer však ve slibné příležitosti minul hlavičkou branku a v závěru pak Kiss Farkas jednal zbrkle.

„Přestože jsme po deseti minutách vedli 2:0, nakonec je to spravedlivá remíza. Každý bod se počítá a obzvlášť bod zvenku," uzavřel kladenský rodák na novojičínské lavičce. Získaný bod kvitovali také domácí. „Soupeř hrál dobře v obraně a byl velmi dobře připraven.

Náš tým zaslouží uznání, že dokázal i za tohoto tropického počasí utkání srovnat. A ve druhém poločas jsme byli i blíže k vítězství. Ale i hosté mohli ve druhé půli skórovat, kdy musel zachraňovat Kameník. Remíza je nakonec pro oba týmy spravedlivá," poznamenal trenér Rýmařova Milan Furik.

TJ Jiskra Rýmařov - FK Nový Jičín 2:2 (1:2)
Branky: 26. J. Furik z pen., 48. Ondruška - 4. a 10. z pen. Smolarčík. ŽK: Němec, J. Furik - Kiss Farkas, Rybařík, Folta. Rozhodčí: Vrťo - Slaminka, Šafrán. Diváci: 140
Nový Jičín: Mihálek - Molnár, Javorek, Farský, Kiss Farkas - Švec, Juříček - Folta, Rybařík (90. Nippert), Švancer - Smolarčík. Trenér: Pejša.

V sobotu 15. srpna se Nový Jičín poprvé představí na domácím trávníku, když od 16.30 hostí nedaleké Hranice, které na úvod sezony podlehly doma nováčkovi z Nových Sadů 1:2.