Na první branku si domácí fotbalisté počkali až do samotného závěru první půle.

Jako první se ve 36. minutě prosadil po závaru Moravčík. Za dalších pět minut uvolnil Lokša Molnára, jenž prošel až do šestnáctky, kde našel Klimpara a útočník, který přichází do Nového Jičína na hostování z Frenštátu pod Radhoštěm, zvýšil na 2:0. „Chtěli jsme, aby hra vypadala daleko lépe než poslední dva zápasy a první poločas byl daleko lepší než posledně," uvedl k první půli trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

Krátce po hodině hry soupeř snížil na rozdíl jediné branky, ale deset minut před koncem novojičínské vedení pojistil svou druhou trefou v zápase technickou střelou Moravčík. Nový Jičín pak zakrátko své vítězství definitivně pojistil. Plešek vybídl Klimpara, ten našel před brankou Smolarčíka a novojičínský forvard neměl větších potíží, aby s přehledem přidal čtvrtou branku svého týmu. „Druhý poločas jsme chtěli v té hře pokračovat, začátek byl ale takový nemastný, neslaný a umožnili jsme soupeři snížit. V posledních patnácti minutách jsme získali převahu," řekl k utkání domácí kouč, který mohl konečně nasadit dlouhodobě zraněného kapitána Bajera.

Novému Jičínu naopak vypadl záložník Rybařík, který nedohrál minulé utkání s Kozlovicemi. „V pondělí jde na kontrolu, takže uvidíme, v jakém stavu bude. Jinak v podstatě to, co hrálo dnes, na tom se to bude zakládat. Uvidíme, jak to bude vypadat přes týden v tréninku," nastínil základní jedenáctku v prvním mistrovském utkání jara trenér Pumprla. Ostrý start do sezony čeká po polovině soutěže šestý Nový Jičín už v neděli, kdy od 10.15 sehraje utkání na půdě čtrnáctého Brumova, který na podzim posbíral o sedm bodů méně.

FK NOVÝ JIČÍN – FC VELKÉ KARLOVICE 4:1 (2:0)

Branky Nového Jičína: 36. a 80. Moravčík, 41. Klimpar, 84. Smolarčík.
Nový Jičín: Šrom (46. Leskovjan) – Hejdůšek (60. Ollender), Malina (46. Bajer), Nippert, Plešek – Uvíra, Lokša (60. Kiss Farkas), Molnár, Moravčík - Smolarčík, Klimpar. Trenér: Pavel Pumprla.