Nejenže se podařilo dosáhnout hráčům dvacetibodového, tedy maximálního zisku, ale bylo jich dokonce pět, a to František Hula ze Studénky (Supertrefa 32), Alois Kozel z Fulneku (37), Milan Miloševič z Nového Jičína (32), Zdeněk Richter z Nového Jičína (31) a Martin Šindler z Bravinného u Bílovce (35). Skutečný počet gólů, který padl v námi vybraných zápasech, byl 41, čemuž se nejvíce přiblížil Alois Kozel z Fulneku, Sedmé kolo bylo kolem rekordůa stal se tak vítězem kola. V redakci si může vyzvednout karton piv. O tom, že kolo bylo k hráčům nebývale štědré, svědčí i skutečnost, že pouze čtyři hráči skončili v minusu. V čele celkového pořadí si udržel první místo Prokop Urbanovský z Nového Jičína, druhý je stále Libor Návrat z Kujav, k němuž se přidali Zdeněk Richter z Nového Jičína a Petr Juráni z Kopřivnice. Tato trojice má odstup tří bodů, za ní je s tříbodovou ztrátou další trojice hráčů. Do konce jarní části soutěže se ještě ale hraje o sto bodů.

Jako první zápas jsme do sedmého kola vybrali divizní souboj Nového Jičína, který doma přivítá Petrovice. Domácí určitě zabojují a budou naplno bodovat. V I.B třídě, skupině D, hostí Suchdol nad Odrou Staříč a má konečně možnost opět naplno bodovat. Záloha Nového Jičína hraje doma proti Lichnovu a domácí prostředí by také mělo rozhodnout. Jeseník nad Odrou zatím trochu zůstává za očekáváním a zápas s hostujícím týmem Libhoště nebude žádná procházka. Zřejmě se budou dělit body. Kopřivnice, nabuzená výhrou nad sousedy z Vlčovic-Mnišího, jede do Kateřinic a není opět bez šancí na tři body. Ty by asi podle papírových předpokladů měli přivézt také hráči Starého Jičína z Vlčovic. Ale je možné, že právě tento zápas bude překvapení.

Tahákem okresního přeboru bude jistě souboj lídra soutěže Mořkova s Bordovicemi. Hosté nejsou bez šance na bod. Ve III. třídě zajíždí zatím solidně hrající nováček ze Studénky do Žiliny. Studénecké mládí by mělo mít navrch. V dalším zápase III. třídy se proti sobě postaví vedoucí Tísek a druhý Fulnek. Že by remíza? „Béčko" Oder v Děrném moc nepřesvědčilo, teď hostí doma vedoucí tým IV. třídy, mužstvo Olbramic. Domácí budou možná rádi za bod. Hodně přesných tref přeje REDAKCE.

Na závěr vyzýváme činovníky fotbalových klubů, které byly vybrány do tohoto kola Tip ligy, aby po skončení utkání zatelefonovali výsledek do redakce na telefonní čísla 556 712 502, 602 524 616 nebo 606 666 512. Případně je možné použít také e-mail: novojicinsky@denik.cz.