Sérii bez porážky utnula Břidličná

Ve čtvrtém kole krajského přeboru poprvé poznali hořkost porážky. Bílovečtí fotbalisté totiž na domácím trávníku podlehli 0:1 Břidličné, která nastoupila v základní sestavě i se dvěma Ghaňany. Před týmem Tomáše Černína je nyní těžké dvojutkání proti vedoucím celkům tabulky.

30.8.2016

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Soutěž pokračuje již zítra od 17 hodin vloženým kolem, ve kterém Bílovec cestuje do Heřmanic, a v sobotu pak nováčka čeká duel na horké půdě Dětmarovic.

Střetnutí proti Břidličné bylo ze začátku poměrně opatrné. Bylo vidět, že ani jedem z týmů nechce přerušit svou sérii bez porážky, a možná trochu i vinou velkého vedra nebylo k vidění až tak velké nasazení. Oba celky vycházely ze zajištěných obran a vyložených šancí k vidění příliš nebylo.

Jako první se o vzruch postaral v 17. minutě domácí Matěj Moučka, jenž hlavičkoval po centru Pěly těsně mimo. Za pouhé dvě minuty se situace opakovala, ale z opačné strany. Ronec centroval a Pavlík mířil hlavou vedle.

Bílovecký brankář Silber musel za první dějství řešit jedinou vážnější situaci, když střelu ze dvaceti metrů pohotově vyrazil.

Hra pokračovala v podobném duchu také po změně stran a nadále se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami. V 73. minutě však z ničeho nic udeřila Břidličná, když povedený brejk zakončil přesnou střelou na zadní tyč Kamil Kocúr. Pět minut před koncem byli blízko gólové radosti také příznivci Bílovce, kdy střídající Hoblík posunul míč na Matěje Moučku, ale ten zcela osamocený nastřelil pouze brankáře Zifčáka.

„Vyhrál šťastnější tým. Soupeř proměnil svoji jedinou velkou šanci, zatímco my ne. Ve druhém poločase jsme možná byli malinko více na míči, ale k ničemu to nevedlo. Přišla naše chyba ve středu hřiště, soupeřův povedený brejk a bohužel jsme inkasovali," litoval bílovecký trenér Tomáš Černín. Série neporazitelnosti tak skončila Bílovci.

„Soutěž je strašně dlouhá a z jedné porážky nemůžeme dělat závěry. Start do sezony se nám celkem povedl, tak věřím, že to půjde," dodal trenér nováčka.

FC BÍLOVEC – TJ BŘIDLIČNÁ 0:1 (0:0)

Branka: 73. K. Kocúr. ŽK: Mikyska – Mensah. Rozhodčí: Novák – Lalík, Jurček. Diváci: 180.

Bílovec: Silber – Pavlík, Darda, Žídek, K. Kotrla – P. Moučka (63. Seman), Raszyk (80. Marák)– Pěla (78. Hoblík), Ondruš, Ronec (63. Mikyska) – M. Moučka. Trenér: T. Černín.

NEPŘEHLÉDNĚTE Víkendová utkání se sestavami a hodnocením trenérů novojičínských zástupců v I. A třídě, sk. A (Jakubčovice) a I. A třídě, sk. B (Petřvald na Moravě, Veřovice, Libhošť) najdete vždy v tištěném vydání úterního týdeníku Region.

30.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
Vizualizace.
4

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

STUDÉNKA zvládla úvodní derby v sezoně, když novojičínské béčko (v bílo-modrém) srazila po výhře 7:1 a už ve středu ji čeká šlágr v Orlové.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Chystáte se zítra ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Tatra brala s Bobry bod. Teď ji čeká v derby Nový Jičín

Druholigoví hokejisté Kopřivnice padli ve Valašském Meziříčí v prodloužení a už ve středu v 18 hodin hostí rozjetý Nový Jičín.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

/ROZHOVOR/ Patnáct let. Tak dlouhou část kariéry strávil v zahraničí odchovanec Frýdku-Místku David Stříž, který před sezonou vyztužil defenzivu druholigové Kopřivnice. Zkušený zadák, kterému bude 8. listopadu 36 let, strávil sedm sezon ve druhé švédské lize, což následně trumfl osmiletým angažmá ve francouzském Štrasburku.