„Mužstvo bude po doplnění kádru ještě silnější. Šance tam rozhodně je," říká odhodlaně trenér Dalibor Prikazský

Tým se snaží během zimní přípravy přivést několik posil, jež se předvedly už v úvodním přátelském zápase proti Frýdlantu nad Ostravicí, které svěřenci Dalibora Prikazského vyhráli 5:4. „Posily vypadaly dobře. Byl to však jen úvod zimní přípravy. Uvidíme, jak bude všechno pokračovat," říká slovenský kouč, který na Valašsku prošel řadou klubů a na lavičku Frenštátu usedl v závěru podzimní části.

Jak v současnosti probíhá příprava týmu na jarní část krajského přeboru?

Začali jsme dvanáctého ledna a připravujeme se v domácích podmínkách. Střídáme venkovní terén s halou. Do přípravy se zapojilo dvacet hráčů.

Jsou mezi nimi eventuální posily?

Zkoušíme tři Slováky, ale zatím nechci říkat jména. Ale vypadají velmi dobře. Jedná se o dva útočníky, tam nás to nejvíce trápí a třetím je tvořivý záložník. Taky ještě řešíme brankářský post.

Schází v přípravě někdo z podzimního kádru Beskydu?

Je možné, že bude scházet Adam Marek, který odehrál jedno přátelské utkání a více se neukázal. Prozatím skončil i druhý brankář, Šimara, který byl zraněný, ale to ještě není definitivní. Na trénincích se prozatím neukázal Bartoš a do přípravy se zapojil vyléčený Jurek. Po operaci je Navrátil, se kterým nejspíše v jarní části počítat nemůžeme.

Co vám napověděly první dny přípravy?

Zatím jsme odehráli jedno přátelské utkání. Už mi to něco ukázalo, ale bylo to jenom první utkání. Teď nás čeká v neděli Tichá. V plánu máme asi devět přípravných zápasů.

Za sebou už máte bohatou trenérskou kariéru, je to tak?

Začínal jsem ve Štítné, pak následovaly týmy Brumov-Bylnice, Valašské Klobouky, Valašské Příkazy, Lidečko, Francova Lhota. Následně jsem se přesunul do Vsetína. Ve Valašském Meziříčí jsem pak vedl, tehdy druholigový, dorost. Taky jsem byl v Rožnově, v Juřince a v Semetíně.

Díky výhře v posledním kole jste se alespoň přiblížili soupeřům před vámi. S čím půjdete do jarní části?

Velkým cílem záchrana. Myslím si, že tým není vůbec špatný, a hlavně, po doplnění kádru budeme vědět víc. Hodně důležitých bude prvních pět kol jarní části, kdo jak zabojuje. Myslím si, že na záchranu rozhodně máme.

DALIBOR TOBOLA