Skotnice proti Bordovicím otočila téměř ztracené utkání

Skotnice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Napínavý zápas od samého začátku nabídl šlágr okresního přeboru OFS Nový Jičín. Na hřiště lídra tabulky ze Skotnice přijely technicky vyspělé Bordovice. Přestože hosté do poločasu vedli 3:1, dokázali domácí třemi slepenými brankami otočit zápas ve svůj prospěch.

24.10.2011

Napínavý zápas od samého začátku nabídl šlágr okresního přeboru OFS Nový Jičín. Na hřiště lídra tabulky ze Skotnice přijely technicky vyspělé Bordovice. Foto: Deník/Jan Kešelák

TJ Sokol Skotnice - TJ Sokol Bordovice 4:3 (1:3)

Již v 6. minutě zahrával hostující Špaček standardní situaci. Tu ale domácí gólman Mohapl vyrazil pouze k volnému Vaňkovi, který z halfvoleje poslal hosty do vedení 0:1. Ve 25. minutě zahrozily Bordovice podruhé. Roh Geryka našel připraveného Rašku, a ten hlavou pojistil vedení hostí 0:2. Ani domácí však nezůstali bez šancí a hned první vážnější přetavili v branku. Minutu poté, co inkasovali, totiž dostal na hranici velkého vápna přihrávku Bednář, podíval se na bránu hostí a technickou střelou ke vzdálenější tyči snížil 1:2. Do přestávky se pak diváci dočkali ještě čtvrté branky. Ve 35. minutě doběhl míč agilní Špaček a střelou z úhlu skóroval 1:3.

Také ve druhé části byl k vidění pohledný fotbal. V 59. minutě vystřelil z dálky opět Raška, jeho střelu však Mohalp vyrazil. Dorážku zařídil Hajník, tu ale zblokovala domácí obrana. Míč se nakonec dostal k Vaňkovi, který v nepřehledné situaci nastřelil pouze břevno. A tak začali hrát domácí. V 69. minutě nastal zajímavý obrat, když si, při pokusu odkopnout míč, srazil Kovařík pokus Klosse do vlastní brány 2:3. V 77. minutě bylo srovnáno, když pumelice Mičaníka skončila až v síti 3:3. Na hřišti byly slyšet nadávky a také hra byla dosti neurovnaná. Rozhodnutí padlo za další dvě minuty. Ze závaru před bordovickým Mrozowskim doklepl míč do sítě Vališ 4:3.

Tibor Takáč (Skotnice): Začátek jsme trochu zaspali a po hrubých chybách v obraně jsme inkasovali. Soupeře jsme tak prakticky poslali do vedení. V poločase jsme si museli vysvětlit některé nepopulární věci a ve druhém poločase šla naše hra rapidně nahoru. Myslím si, že za druhou polovinu jsme si vítězství zasloužili. Prostřídali jme hráče, kteří měli za úkol vnést do hry určitou změnu, abychom si dokázali vytvořit tlak. Za vítězství jsme samozřejmě rádi a myslím, že i fanoušci mohli být spokojeni. Na okresní přebor šlo jistě o nadprůměrné utkání.

Radúz Rek (Bordovice): Dnes jsme doplatili na špatnou koncentraci v posledních asi třiceti minutách. Dovolili jsme soupeři, aby potrestal všechny naše chyby. Soupeř nás dnes zaskočil tvrdou hrou. Byli jsme na něco podobného připraveni, ale že to bude až takové, jsme nečekali. Rozhodčí to od začátku pouštěl a poté tam byly na obou stranách zákroky, které by se ve fotbale objevovat neměly. Terén taky nebyl nijak ideální, ale myslím, že jsme předvedli pohlednou hru a diváci museli být spokojeni. Krom dvou fatálních hrubek jsme předvedli solidní výkon.

Branky: 26. Bednář, 69. vlastní (Kovařík), 77. Mičaník, 79. Vališ 6. Vaněk, 25. Raška, 35. Špaček, ŽK: Mičaník Temnička, rozhodčí: Žitník

Skotnice: Mohapl Papák, Krumpolc, Tobola, Pustějovský Konečný (64. Kloss), V. Mičaník, Vališ, Tomeček (55. M. Mičanik) Bednář, Juřena (T. Socha). Trenér Tibor Takáč

Bordovice: Mrozowski Kovařík Geryk, Raška, Temnička (78. Černoch) Melčák, Hajník (71. Maruchnič), Špaček, Žídek Vašenda, Vaněk. Trenér Radúz Rek