Šlágr kola skončil nakonec dělbou bodů

Novojičínsko - Osmý díl má za sebou Moravskoslezská divize žen, sk. A. V souboji o první místo remizovala Lubina na hřišti Nových Sadů 2:2 a s devatenácti body vede tabulku.

10.10.2013

KATEŘINA NEDOMOVÁ (ve světlém) poslala v Pržně Štramberk do vedení. Talentovaná útočnice navíc působí na střídavý start v juniorce Baníku Ostrava.Foto: Kotouč Štramberk

Výsledky 8. kola:

Český Těšín - Havířov 1:0.

Brušperk - Trojanovice-Bystré 14:0. Hosté přijeli pouze s deseti hráčkami a do 27. minuty inkasovali pouze jedenkrát. Poté už se začaly prosazovat domácí fotbalistky.

Bruntál - Stachovice 4:0.

Po prvním poločase prohrávala hostující Slavie pouze o jednu branku, ale druhý poločas už probíhal v režii domácích. Stachovicím patří, se dvanácti body, devátá příčka.

Studénka - Vítkovice 0:3.

Poslední celek tabulky ze Studénky držel remízu až do závěru první půle, kdy Vítkovice využily odraženého balonu a šly šťastně do vedení. Po změně stran se hrálo převážně na půlce domácích fotbalistek, které občas hrozily z brejků. Ve zbytku utkání přidaly Vítkovice ještě dvě branky a ze Studénky si odvezly všechny body.

Nové Sady - Spartak Lubina 2:2.

Vedoucí Lubina jela na hřiště druhých Nový Sadů. Lubina sice v utkání vedla, domácí však dvěma trefami skóre důležitého zápasu otočili. Nové Sady se po změně stran za každou cenu snažily navýšit vedení, ale Lubina zásluhou Kvitové vyrovnala na konečných 2:2.

Br. hostů: M. Najzarová, A. Kvitová.

Pržno - Štramberk 3:4.

Štramberká děvčata zajížděla, po domácí remíze s Českým Těšínem, na půdu Pržna a po brankách Nedomové a Stupavské vedla 2:0. Minutu před odchodem do šaten však inkasovala také štramberská brankářka Kociánová, když domácí snížili na 1:2. Ve druhém poločase zachránila Kotouč od vyrovnání právě Kociánová a jednou vykopávala míč z brankové čáry Tereza Davidová. I přesto však Pržno dokázalo srovnat. Štramberk se postupně dostal do hry a brankami Kelnarové a Michaely Davidové odskočil na 4:2. „V té době byla motorem našich akcí Monika Židková, která dělala domácím problémy po pravé straně. V průběhu druhé půle jsme vystřídali všechny hráčky z lavičky, a přestože se domácí ještě stačili snížit, na našem vítězství už to nic nezměnilo. Byli jsme fotbalovější a mohli jsme vítězství vyjádřit i větším brankovým rozdílem. Hlavní arbitr připustil hrubou hru, která zapříčinila nebezpečné zákroky na naše hráčky," uvedl k utkání vedoucí štramberské ženské kopané Ladislav Slanina.

Br. hostů: 5. K. Nedomová,39. L. Stupavská, 62. J. Kelnarová, 67. M. Davidová.

Štramberk: Kociánová M. Davidová, T. Davidová, Kvasničková, Bodková Cibulková, Čablová, Stupavská, Židková J. Kelnarová, K. Nedomová. Střídající: Obodová, Kusová, Tallová, Stolařová.

Slovan Ostrava - Veřovice 0:3.

Aktivnější domácí inkasovali v první půli jako první. Po přímém kopu Raškové zpracovala míč Dvořáková, vrátila míč před bránu a Fojtíková otevřela skóre zápasu. Poté se hra vyrovnala. Veřovice pak udeřily v první pětačtyřicetiminutovce ještě jednou a třetí branka hostů definitivně zlomila odpor domácích fotbalistek. Veřovice se tak tabulkou derou vzhůru. S patnácti body jim patří pátá příčka, před šestým Štramberkem, a na první Lubinu ztrácejí pouhé čtyři body. „Další výhra a udržení se v popředí tabulky nás velmi potěšilo. Druhý poločas jsme chtěly nadále bojovat a věděly jsme, že si výhru zasloužíme, přestože tam šance domácích hráček rozhodně byly. V naší hře šlo vidět, že je větší chuť celého týmu vyhrát, a to potvrdila třetím gólem Veronika Najvarová," těšilo fotbalistku Veřovic Gabrielu Lošákovou.

B: Fojtíková, Šuláková, V. Najvarová.

Veřovice: Řeháková Černochová, Lošáková, Dvořáková, Saganová, Pustějovská, V. Najvarová, Rašková, Surovcová, Fojtíková, Šuláková. Střídající: Jančálková, Pitelová, K. Najvarová, Tománková.