Nový Jičín dohrával v deseti

Opava /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Nového Jičína odehráli další důležité utkání, tentokrát na hřišti rezervy třetiligové Opavy. Po sympatickém výkonu však body nezískali, když prohráli těsně 0:1.

12.5.2011

Slezský FC Opava B - Nový Jičín 1:0Foto: DENÍK / František Géla

Slezský FC Opava B - TJ Nový Jičín 1:0 (1:0)

První a jediná branka zápasu padla ve 37. minutě. Nový Jičín zahrával standardní situaci, ale branku přímo neohrozil. Domácí hned rozehráli. Tkadleček zatáhl míč po lajně, na brankové čáře ho dal pod sebe, kde si naběhl Neubert a ve skluzu poslal míč k tyči do sítě – 1:0.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Blízko gólu byli v 59. minutě hosté. Po kombinaci Pražáka vyslal ránu přímo do šibenice Bajger, ale domácí gólman Květoň se blýskl ideálním zákrokem. V 70. minutě viděl hostující Jakub Hanzelka velice přísnou červenou kartu, přesto to byli hosté, kteří se tlačili do útočení. Po šancích Pražáka s Gelnarem přišla v poslední minutě zápasu největší šance na vyrovnání. Radko ale z pěti metrů netrefil ideálně míč a přestřelil bránu. Domácí se tak mohli radovat, protože po chabém výkonu, kdy je Nový Jičín i v deseti přehrával, měly pro ně tři body cenu zlata.

Jan Hruška (Opava B): Přítomnost hráčů z áčka nám pomáhá. Po brance jsme hru kontrolovali, měli jsme i šance, ale vedení se nám navýšit nepodařilo. Bohužel, trápíme se v posledních zápasech v koncovce. Ještě, že máme Martina Neuberta, kterému to tam začalo padat.

Alois Holub (Nový Jičín): Domácí hráči byli jak v držení míče, tak kombinačně na velmi vysoké úrovni, ale jejich akce končily před šestnáctkou. Přestože jsme posledních dvacet minut hráli v deseti, byli jsme aktivnější a bylo vidět, že hráči chtěli urvat body. Na samém závěru jsme přestřelili z dobré pozice bránu, což byla škoda, protože za předvedený výkon jsme si remízu určitě zasloužili. Po delší době jsem byl s hrou venku spokojen a hned po zápase jsem hráče pochválil.

Branka: 37. Neubert

Opava B: Květon – Pomp, Klimas, Horka, Sabo – Kužel (46. Ondra), Křeček, Binar, Sedláček – Neubert, Tkadleček (76. Kaštovský)

Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Pelán, Bajer, Farkaš – Pražák, Hejdušek, Kalich (46. Radko), Jakub Hanzelka – Gelnar, Bajger. Trenér Alois Holub. (cas, rob)