ZELENÝ PAŽIT I.B třída sk. D

ČÍSLO VÍKENDU: 5 S pěti góly vede po třech kolech střeleckou tabulku kozlovický Jan Harabiš. Tabulka střelců (k 4. září): 1. J. Harabiš 5 g., 2. M. David (Jeseník) 4 g., 3.-7. M. Košica (Hukvaldy), P. Mohyla (Jistebník), J. Bednář (Libhošť), J. Petr (Suchdol), P. Ďurica (Jakubčovice) 3 g.

HVĚZDY KOLA ***JAN HARABIŠ (Kozlovice)
Za tři kola už se stihl kozlovický útočník trefit celkem pětkrát a všechny góly vstřelil na domácím hřišti. Naposledy pomohl čistým hattrickem k vítězství proti Vlčovicím.

**PETR ĎURICA (Jakubčovice)
Kolektivní výkon domácích se zasadil o druhou výhru v řadě. Ofenzivní fotbalista byl však téměř u všech útočných akcí Tomečkova souboru. Stihl proměnit obě penalty a ještě měl v zápase řadu šancí nebo vybízel své spoluhráče.

*ZDENĚK BARVENČÍK (Starý Jičín)
Starý Jičín dokázal doma odpovědět na vedoucí trefu Hukvald čtyřmi brankami. Uklidňující třetí gól domácích měl na svědomí dobře hrající Barvenčík, který svou premiérovou brankou v sezoně definitivně zlomil odpor nováčka.

TJ SOKOL KATEŘINICE - TJ SOKOL BORDOVICE 3:3 (3:2)

Druhé utkání na domácím trávníku v řadě čekalo na Kateřinice. Po Libhošti jim byl soupeřem další celek z popředí tabulky, Bordovice. Kateřinice šly zásluhou Jiřího Kuchaře ml. do jednobrankového vedení, když obránce domácích napálil míč z voleje zpoza šestnáctky a jeho ránu zastavila až síť za Horákem. O vyrovnání se postaral neméně krásnou brankou hostující Melčák. Po samostatné akci se pak prosadil Josef Tyleček, a domácí znovu vedli. Favorita pak zaskočil třetím gólem domácích Marek Hýl, ale zkušení hosté, zásluhou výstavního přímého kopu Petra, ještě do poločasu snížili, když se míč odrazil od břevna za bezmocného Rubinu 3:2. „V prvním poločase jsme, myslím, zaslouženě vedli. Hráli jsme osobní obranu na Radima Špačka, a tím jsme soupeře oslabili. Padaly krásné branky. Velká škoda druhého gólu do poločasu," litoval trenér Kateřinic Tomáš Malý. Po změně stran byly Kateřinice pod velkým tlakem Bordovic, ale byli to právě domácí, kteří mohli přidat čtvrtou branku. Hýl ani Tomáš Bitalla však Horáka nepřekonali, a naopak za pár minut vyrovnali hosté na konečných 3:3, když si po centru Petra srazil míč do vlastní branky Jakub Richter. „Ve druhém poločase se projevila kvalita soupeře. Po deseti minutách nás zatlačili, místy měli drtivý tlak, ale paradoxně jsme měli dvě velké příležitosti, kdy jsme mohli odskočit. Po vyrovnání se hosté tlačili ještě více směrem k naší brance. Jednou nás zachránila tyčka a také nás podržel brankář. Za bod jsme nakonec rádi," sdělil domácí lodivod. Bordovice tak na půdě Kateřinic ztratily první body v sezoně. „Z tohoto utkání jsme měli všichni obavy už dlouho dopředu, což se nakonec také potvrdilo. V zápase jsme přišli o dva body a díky červené kartě o jednoho hráče. Jako velké vítězství beru, že všichni hráči opustili Kateřinice zdraví. Jediné, co stojí za zmínku, je šest krásných branek. Jinak zápas připomínal spíš kopanou a přetahovanou, místy s prvky juda. Nicméně vzhledem k okolnostem a vývoji utkání beru zisk bodu jako uspokojivý," uvedl k utkání trenér Bordovic Radúz Rek.

Branky: J. Kuchař ml., Tyleček, M. Hýl V. Melčák, Petr, vlastní. ČK: Žídek (B). Rozhodčí: Bartek Ostřanský, Takáč.

Kateřinice: Rubina Slouka (73. Jan Kuchař), D. Lys, Jiří Kuchař ml. Tyleček, J. Richter, L. Richter, Jiří Kuchař st., M. Hýl (85. Kocourek, 90. F. Bittala) Polášek (88. Marsina), P. Lys (67. T. Bitalla). Trenér: Tomáš Malý.

Bordovice: D. Horák Kovařík, Vaněk, Geryk Raška, R. Špaček, Z. Melčák, V. Melčák (V. Matúš), Zátopek (Žídek) Petr, Šudák (Heike). Trenér: Radúz Rek.

FC LIBHOŠŤ - LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. 3:0 (1:0)

Domácí potěšili oko diváka už v šesté minutě, když si na přihrávku naběhl Tomáš Blažek a míč naservíroval přesně na nabíhajícího Zdeňka Čapku, jenž poslal Libhošť do vedení. Na další branku si diváci museli počkat do pětašedesáté minuty, kdy se z úhlu prosadil Bednář, a domácí tým trenéra Karase vedl o dva góly. Suchdol hrozil převážně ze střední vzdálenosti, ale vyloženou šanci v zápase neměl. Vítězství domácích pak zpečetil šťastnou trefou Martin Blažek, jehož přímý kop skončil třetí brankou domácích. „Narazili jsme na mužstvo, které bude aspirovat na čelní umístění. Domácí mají velice kvalitní, dobře poskládaný a kompaktní celek. Byli fotbalovější a agresivnější v osobních soubojích. Situaci nám zkomplikovala brzy obdržená branka po pěkné akci domácích. Brankáře soupeře jsme ohrožovali převážně ze střední vzdálenosti. V některých fázích zápasu jsme byli v poli rovnocenným soupeřem, ale zakončení se nám nevedlo. Vítězství domácích bylo zasloužené," hodnotil druhý venkovní duel v řadě trenér Suchdolu Tibor Takáč. Brankář FC Libhošť Petr Martinovský tak po tomto střetnutí natáhl svou šňůru neprůstřelnosti už na 270 minut.

Branky: 6. Z. Čapka, 65. J. Bednář, 73. M. Blažek. Rozhodčí: Plevza Brabec, Bartoš.

Libhošť: Martinovský Palička, Eckelsberger, Symerský, Chromečka J. Čapka (70. V. Tomšík), Jachník, M. Blažek, T. Blažek J. Bednář, Z. Čapka (65. Dědík). Trenér: Miroslav Karas.

Suchdol: Sehnalík Kočíb (Kovarčík), Randýsek, Hanzlík, T. Rek J. Rek, Masnica Gerhart, Petr (Nerad), Tvarůžek (Voda), Richtárik. Trenér: Tibor Takáč.

TJ JISTEBNÍK - TJ SOKOL TICHÁ 2:1 (1:0)

Branky: 24. Šoltýs, 68. Rašek 83. V. Mičaník. Rozhodčí: Ondračka st. Valošek, Tobola.

Jistebník: Krayzel Štandl (Nesvadba), Lebica, Kašpar Novobilský (O. Veselý), Šamaj, Šoltýs, F. Kadlčák, Mácha (M. Mohyla) P. Mohyla, Rašek (Pasker). Trenér: Richard Štros.

Tichá: Pikulík R. Švrček, V. Mičaník, Bobek M. Tománek, Petřík, Štěpják, T. Tománek Fojtík (76. Lacko), Třos O. Švrček. Trenér: René Bača.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN - TJ SOKOL HUKVLADY 4:1 (1:1)

Branky: 36. Škrla, 52. F. Bartoň, 70. Barvenčík, 87. Podešva 15. J. Huvar. Rozhodčí: Slaný Křenek, Tomšík. Diváci: 180 platících.

Starý Jičín: Strnadel M. Vahalík, Hubeňák, Šrom, Glogar P. Vahalík, Barvenčík (86. Krchník), Jurajda (68. Folberger), F. Bartoň Škrla (81. Janovský), Kotešovec (84. Podešva). Trenéři: Tomáš Vyhlídal a Radek Kreml.

Hukvaldy: Sasín Ermis, D. Hubeňák, Vicher, M. Chamrád (59. O. Matula) J. Chamrád (69. M. Holub), Galásek, J. Huvar, Grufík (82.A. Holub) Opěla (73. Velart), Gold (59. Olbert). Trenér: Radomír Chýlek.

TJ TATRAN JAKUBČOVICE - FC KOPŘIVNICE 6:0 (3:0)

Branky: 26. a 78. (obě z pen.) Ďurica, 36. a 56. P. Zagol, 8. Vavroš, 72. Klevar. ČK: 52. Březina (K). Rozhodčí: Kubánek Tobola, Klement.

Jakubčovice: Buček Sommer, Křenek, Málek Sigmund, K. Molnár, Klevar, Ďurica, Vavroš P. Zagol (63. Pecka), Pavelka. Trenér: Alois Tomeček.

Kopřivnice: Beňo Daňhel, Buček, Březina, Petráš (46. T. Makový) Fišnar, M. Mičaník, Kapsa, Okřesík J. Špaček (65. Pala), Kostelník (61. M. Makový). Trenér: Milan Svoboda.

FC KOZLOVICE-  FC VLČOVICE-MNIŠÍ 4:1 (1:0)

Branky: 44., 70. a 75. J. Harabiš, 90. M. Krpec 82. Velička. Rozhodčí: Žurovec J. Mudra.

Kozlovice: Chlebek Piskoř, Hruška, Prudký, Žáček Slanina (57. Ermis), M. Bednář, Zeman, Vaverka (71. Vašenda) M. Krpec, J. Harabiš (82. Mališ). Trenér: Petr Tichavský.

Vlčovice: Hrabovský Kordoš, V. Rek, Velička, Drozd Beseda, J. Jalůvka, Klos, Názalaník R. Jalůvka, Lichnovský (64. Tran). Trenér: Miroslav Krajčí.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. - TJ ODRY 1:1 (1:0)

Fotogalerii ze zápasu najdete zde

Branky: 41. M. David 82. Juřík. ŽK: L. Burget, J. Goláň Murin, Velík, Repta. ČK: 90. Repta (O). Rozhodčí: Tomai Hrubý, Seidler. Diváci: 110.

Jeseník: Macháč P. Goláň, J. Goláň, Kaventa, Kretík (46. J. Koval) Kučák, Bartoň, Víznar, M. Goláň (58. Matýsek) L. Burget, M. David (82. Macháň). Trenér: Jan Koval st.

Odry: Cibulec Fusek (55. Veselý), Murin, Repta, Hurta Vidlák (68. Juřík), Schwarz, Konrád, K. Hrabovský (50. Frais) Velík, Chovanec (89. Holub). Trenér: Karel Páleník.

Více se dočtete v dnešním tištěném vydání Novojičínského deníku. Podrobnosti o zápasech novojičínských zástupců v I. A třídě přinášíme pravidelně v úterním týdeníku Region.