Souhrn fotbalového víkendu

Novojičínsko - Už pátý zápas v sezoně dovedli k remíze fotbalisté Kateřinic, kteří hráli doma bez branek se Suchdolem, a nadále tak čekají na první domácí výhru.

16.10.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Vedoucímu celku tabulky zajistil tři body proměněnou penaltou pět minut před koncem Šrom. Bordovice zachránily remízu až v nastavení

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

ČÍSLO VÍKENDU: 12Na Starý Jičín čekala po domácí výhře 8:1 s Vlčovicemi, šňůra čtyř venkovních zápasů. Vyhlídalova parta zvládla vyhrát postupně v Suchdole, Kozlovicích, Jistebníku a naposledy také v Libhošti, což znamenalo plný zisk dvanácti bodů. V tabulce pravdy se Starý Jičín dostal také na plus 12 bodů.

HVĚZDY KOLA***MICHAL DAVID (Jeseník)
Útočník jesenického Slavoje je na podzim k nezastavení. Gólový snajpr Kovalova týmu stihl už třetí podzimní hattrick! Stejně jako ve dvou předešlých případech znovu na domácím trávníku a na svém kontě má nyní 14 branek.

**ROMAN JAHODA (Jakubčovice)
Vydařený návrat do základní sestavy prožil jakubčovický záložník v duelu proti Jistebníku. Svůj výborný výkon korunoval nejen dvěma góly, ale také řadou povedených přihrávek, kterými posílal spoluhráče do gólových šancí.

*MILAN ŠROM (Starý Jičín)
Zadák Starého Jičína měl prsty v obou brankách svého týmu. Po jeho střele do tyče poslal Starý Jičín do vedení Bartoň a vše pak korunoval s přehledem proměnou penaltou pět minut před závěrečným hvizdem.

TJ TATRAN JAKUBČOVICE - TJ JISTEBNÍK 5:1 (2:0)

Po dvou venkovních porážkách a domácí remíze se Suchdolem nastupovaly Jakubčovice do zápasu s jasným cílem tříbodového zisku. Už v prvním poločase nakročili svěřenci Aloise Tomečka vstříc páté výhře v sezoně, která je vynesla na třetí místo, s pětibodovou ztrátou na vedoucí Starý Jičín. Po změně stran potěšili Jakubčovičtí své fanoušky ještě třikrát. Domácí vedl k vítězství navrátilec do základní sestavy Roman Jahoda, který premiérovými trefami v sezoně přispěl k vysokému vítězství. „Po těch našich třech nevydařených zápasech jsme připravili několik změn, které se osvědčily v náš prospěch. První poločas byl z naší strany velice kvalitní. Bohužel ještě další gólové šance jsme neproměnili. Začátek druhého poločasu vyšel ale lépe hostům. Měli dvě šance, ale nás podržel výbornými zákroky Buček. Pak jsme třemi góly rozhodli zápas a nepřipustili jsme žádné komplikace. Chtěl bych ještě vyzvednout vydařený návrat Romana Jahody do základní sestavy. Jsem rád, že je momentálně zdravotně v pořádku," řekl spokojeně domácí kouč Alois Tomeček. Na domácím vítězství už nic nezměnila ani branka Lebici ze závěru utkání. „Zápas nám vůbec nevyšel a soupeř byl v každém ohledu lepší. Naše hra byla opravdu špatná. Řečeno boxerskou terminologií, kdyby byla možnost hodit na hřiště ručník, tak bych toho využil a zápas by se ani nemusel dohrávat," řekl k utkání jistebnický lodivod Richard Štros.

B: Jahoda 2, K. Molnár, Ďurica, Šťastný Lebica. Rozhodčí: Porubec Moravec, Horáková.

Jakubčovice: Buček Sigmund, Sommer, Křenek, Málek (Pecka) Vavroš (Šaran), Jahoda (Pavelka), Šťastný (Klevar), K. Molnár Ďurica, P. Zagol (Houfek). Trenér: Tomeček.

Jitebník: Krayzel M. Tyleček (Novobilský), Lebica, Nesvadba (Vykydal) Rašek (J. Veselý), Kadlčák, Šoltýs, Pasker (Planka), Kašpar P. Mohyla, M. Mohyla. Trenér: Štros.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. - FC KOZLOVICE 5:1 (1:1)

Jeseník dodržel svou nelichotivou bilanci z úvodů zápasů také proti Kozlovicím, které poslal už ve 4. minutě do vedení Slanina. A to mohli domácí prohrávat už dříve, když po pár vteřinách skončila nepovedená malá domů na tyči Macháčovy branky. Vyrovnání se domácí dočkali po půl hodině, když si po standardní situaci počíhal na zadní tyči Michal David, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Po změně stran už to byli domácí fotbalisté, kteří vzali osud zápasu do své moci. V šedesáté minutě využil chyby hostujícího gólmana znovu Michal David a Jeseník vedl 2:1. Třetí trefu Jeseníku obstaral, po vybídnutí Michala Davida, přesnou hlavičkou Bartoň, který patřil spolu s třígólovým Davidem a aktivním Víznarem k hlavním strůjcům čtvrté jesenické výhry v letošním ročníku. Kozlovice, kterým chyběla brankářská jednička Chlebek společně s Prudkým nebo Zemanem, inkasovaly do konce zápasu ještě dva gólové direkty. Hattrick zkompletoval Michal David a střelecký účet domácích uzavřel střídající Martin Goláň. „Naše vítězství se rodilo velice těžce. Čekal nás kvalitní soupeř, ale opět se nám nepodařil začátek zápasu. Už je to pátý zápas a já nechápu, co se děje. Byl jsem z toho v šoku, ale naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat. Poločasový výsledek nakonec odpovídal průběhu hry. Zápas se začal lámat začátkem druhého poločasu, kdy jsme dali gól na 2:1, předtím tam měl soupeř takové náznaky šancí. Druhý gól hosty trošku načal, a třetí je pak definitivně zlomil. Konečný výsledek je pro hosty možná až moc krutý. Ale druhý poločas jsme více bojovali, hráli jsme disciplinovaněji a měli jsme i větší touhu po vítězství, což bylo vidět, takže jsme vyhráli zaslouženě. Michal David nás teď střelecky drží a hraje ve velké pohodě," okomentoval zaslouženou výhru Jeseníku jeho trenér Jan Koval.

B: 29., 61. a 81. M. David, 76. L. Bartoň, 90. M. Goláň 4. Slanina. Rozhodčí: Žurovec J. Mudra, Tomšík.

Jeseník: Macháč Hanzelka (67. Kretík), Kaventa (86. Matýsek), J. Goláň, P. Goláň (74. P. David) Kučák, L. Bartoň, Víznar, Koval (81. M. Goláň) M. David (83. Pácal), L. Burget. Trenér: Koval st.

Kozlovice: Holub Piskoř, Hruška, Eliáš, Žáček Slanina, M. Bednář, Vaverka, Ermis (54. M. Krpec) P. Krpec, Jan Harabiš. Trenér: Tichavský.

FC LIBHOŠŤ - TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 1:2 (0:1)

Souboj nejlepší obrany s nejofenzivnějším týmem soutěže mohli shlédnout fanoušci v Libhošti. Domácí zahrozili v první půli Tomášem Blažkem, jehož rána šla ale vysoko nad, a Bednářem, který trefil pouze hostujícího gólmana. Vedoucí celek tabulky udeřil v závěru první půle. Po rohovém kopu se dostal ke střele Šrom. Míč se poté odrazil k Bartoňovi, který dokázal prostřelit houf těl, a poslal tak Starý Jičín do vedení. V úvodu druhé půle nejprve zahrozil hostující tým trenéra Vyhlídala, ale udeřilo na druhé straně. Jachníkova nepříliš tvrdá rána skončila až za zády Strnadela. Když už se zápas blížil k remíze, reklamovali domácí faul na stopera Eckelsbergera, ale hrálo se dále. Bartoň pak postupoval sám na Martinovského, jehož nešťastný zákrok znamenal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Šrom, který přesnou ranou k tyči rozhodl o tom, že Starý Jičín dokázal vyhrát i čtvrté venkovní utkání v řadě. „Dvanáct bodů z venkovních hřišť je velký úspěch, ve který jsme ani nevěřili. Utkání se sice hrálo bez vyložených brankových příležitosti, ale i tak se muselo fanouškům líbit. Zápasu by spíše slušela remíza, ale štěstí se nakonec připojilo na naši stranu. Chtěl bych poděkovat našim skvělým fanouškům, kterých do Libhoště dorazilo mnoho, za vynikající fotbalovou kulisu," dodal sekretář starojičínského klubu Petr Michel.

B: 60. Jachník 41. F. Bartoň, 85. Šrom z pen. Rozhodčí: Hrubý Tomai, M. Vrána.

Libhošť: Martinovský Palička (53. Dědík), Eckelsberger, Velart, Chromečka (65. Krumpolc) J. Čapka, Jachník, M. Blažek, T. Blažek Z. Čapka (80. P. Čapka), J. Bednář. Trenér: Karas.

Starý Jičín: Strnadel Kreml, M. Hubeňák (3. Glogar), Šrom, P. Vahalík Barvenčík, Jurajda (75. Hes), F. Bartoň, Kotešovec (90. Janovský) Škrla, Podešva. Trenér: Vyhlídal.

TJ ODRY - TJ SOKOL TICHÁ 2:1 (1:0)

B: 29. Maléř, 49. Vidlák 85. Štefek. Rozhodčí: Ondračka st. Kubáček, Uličný.

Odry: Cibulec Murin (Repta), Pjatkan, Paszko, Hurta Vidlák, Konrád, Schwarz (K. Hrabovský), Velík (Frais) Chovanec (Holub), Maléř. Trenér: Páleník.

Tichá: Pikulík R. Švrček (46. Šušla (83. Pastorek)), V. Mičaník, Štěpják (80. Zdarsa) T. Tománek, Petřík, Štefek, Humpolec Fojtík Třos (75. Piskoř), O. Švrček. Trenér: Bača.

TJ SOKOL BORDOVICE - FC VLČOVICE-MNIŠÍ 1:1 (0:1)

B: 93. R. Horák 12. Světlík. ČK: 55. Kordoš (V). Rozhodčí: Slaný Karas, T. Lakomý.

Bordovice: D. Horák Kovařík, Geryk, Vaněk, Raška Z. Melčák, Žídek (Maruchnič), R. Špaček, Matúš (Zátopek) R. Horák, Petr. Trenér: Rek.

Vlčovice: C. Jalůvka Kordoš, V. Rek, Velička (90. Černošek), Drozd Lichnovský, J. Jalůvka, Klos, Názalaník R. Jalůvka (73. D. Hanzelka), Světlík (77. Čevela). Trenér: Krajčí.

TJ SOKOL KATEŘINICE - TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. 0:0

Rozhodčí: Tatarka Kreželok, Pobořil.

Kateřinice: Müller J. Tyleček, J. Sedláček, Janeček, Jiří Kuchař ml. (83. Obsadný) P. Lys (42. Nagy), Jan Kuchař, J. Richter, L. Richter T. Bitalla, D. Lys (73. M. Hýl). Trenér: Malý.

Suchdol: Dubec T. Rek (86. Kutěj), Hanzlík, Tvarůžek, Randýsek Masnica, J. Rek Voda (62. Melichar (90. Rovenský)), Zuzaňák, Richtárik, Švestka. Trenér: Takáč.

FC KOPŘIVNICE - TJ SOKOL HUKVALDY 1:2 (0:2)

B: 77. Petráš 8. Košica, 25. Vicher. Rozhodčí: Machala Kreželok, Brabec.

Kopřivnice: Beňo T. Makový, Petráš, Březina, M. Makový (46. Kramoliš) V. Pala (60. Hanzelka), M. Mičaník, J. Špaček, Kapsa (75. Nenutil) Okřesík, Štěpán. Trenéři: Maslák a Kudělka.

Hukvaldy: Sasín Chamrád, A. Hubeňák, Pitřík, Tobiáš (67. Z. Velart) Košica, Chromčák (85. Opěla), Vicher, D. Galásek (74. Albert) Huvar, Grufík, Trenér: Chýlek.

Více se dočtete v dnešním (středečním) tištěném vydání Novojičínského deníku.Podrobnosti o zápasech novojičínských zástupců v I. A třídě přinášíme pravidelně v úterním týdeníku Region.

16.10.2013
Vizualizace.
4

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

STUDÉNKA zvládla úvodní derby v sezoně, když novojičínské béčko (v bílo-modrém) srazila po výhře 7:1 a už ve středu ji čeká šlágr v Orlové.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Chystáte se zítra ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Tatra brala s Bobry bod. Teď ji čeká v derby Nový Jičín

Druholigoví hokejisté Kopřivnice padli ve Valašském Meziříčí v prodloužení a už ve středu v 18 hodin hostí rozjetý Nový Jičín.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

/ROZHOVOR/ Patnáct let. Tak dlouhou část kariéry strávil v zahraničí odchovanec Frýdku-Místku David Stříž, který před sezonou vyztužil defenzivu druholigové Kopřivnice. Zkušený zadák, kterému bude 8. listopadu 36 let, strávil sedm sezon ve druhé švédské lize, což následně trumfl osmiletým angažmá ve francouzském Štrasburku.