Velký obrat předvedl v závěru zápasu Jeseník nad Odrou, který po dvou trefách kapitána Polónyiho otočil duel proti Ostravici. Tichá po třech prohrách zabrala a v domácím prostředí po zásluze přehrála Odry, které ve včerejší dohrávce na hřišti rivala ze Spálova zvítězily 1:0.

Na potřebné body pak nedosáhly Vlčovice, které v náhradním kopřivnickém azylu neudržely těsný náskok proti Mořkovu.

FK STARÝ JIČÍN – FK PUSTĚJOV 2:3 (2:3)

Největší překvapení kola se zrodilo na hřišti pátého Starého Jičína, kde předvedl Pustějov parádní nástup, neboť po čtvrt hodině vedl 2:0, když se trefili Lazaridis a Durec.

Domácí svěřenci bratří Kremlů však rychle kontrovali a dvěma góly během sedmi minut, které obstarali zkušení Bajer a Folberger, vyrovnali na 2:2. Gólové hody však v prvním poločase neskončily, protože po půlhodině vrátil Pustějovu vedení rychlonohý Zuzaník.

Starý Jičín se pak po změně stran hnal za obratem, ale v koncovce nemířil přesně nebo ztroskotával na velmi dobře chytajícím brankáři Zindlerovi, kterého v prvním půli zachránila i branková konstrukce.

V 77. minutě přišla pro hosty komplikace, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Dresler, ale Pustějov, který v posledních čtyřech zápasech posbíral sedm bodů, už cennou výhru udržel.

„Hráči z Pustějova na dali lekci z produktivity. Pokaždé, když byli v prvním poločase u naší branky, tak nám dali gól. Za třicet minut padlo pět gólů, takže diváci si museli přijít na své,“ sdělil jeden z domácích trenérů Radek Kreml, jenž pokračoval v hodnocení.

„Ve zbytku utkání už se nám nepodařilo vyrovnat. Hráči se snažili, dobře kombinovali, měli chuť a jezdili po zadku, takže jim nemáme co vytknout. Byl to prostě zápas, kdy i přes dobrou hru ten další gól nepřidáte,“ kroutil hlavou Radek Kreml.

Nováček z Pustějova tak po cenném skalpu Starého Jičína oživil své naděje na záchranu. „Kluci bojovali a přiklonilo se k nám i štěstí. Domácí nás ke konci tlačili, ale podali jsme dobrý týmový výkon. Nemáme jednoznačný cíl se zachránit, což je pro kluky možná i lepší, protože můžou hrát úplně uvolněně,“ sdělil trenér FK Pustějov Jaroslav Hochman, jehož tým nyní doma přivítá Kopřivnici a sezonu pak zakončí mimo svůj trávník (Ostravice, Fulnek).

Branky: 20. Bajer, 27. Folberger – 3. Lazaridis, 15. Durec, 31. Zuzaník. ČK: 77. Dresler (P). Rozhodčí: Hykl – Žáček, Bartoš.

Starý Jičín: Hatlapatka – Jurajda, Bajer, Šrom, P. Janovský (63. D. Janovský) – Maňák, Bartoň (46. Petr), Hanzelka, Polášek (52. Podešva) – Škrla (63. Holeňa), Folberger. Trenéři: Radek Kreml a Marek Kreml.

Pustějov: J. Zindler – Dresler, Zachar, L. Kocmich, T. Kocmich – Zuzaník (85. Klečka), V. Hochman, D. Stix, Zwinger (70. Tomášek) – Lazaridis – Durec (66. Klein). Trenér: Jaroslav Hochman.

FC KOPŘIVNICE – FOTBAL FULNEK 0:4 (0:3)

Už jistě postupující Fulnek zavítal do Kopřivnice, které scházelo několik hráčů, ale byli to domácí, kteří zahrozili jako první mladíkem Vargou. Poté se však rozjel fulnecký válec, který poprvé udeřil už v 7. minutě, kdy vymetl šibenici Beňovy branky výstavní ranou dorostenec Jaromír Krása. Po patnácti minutách už mohli hostující příznivci slavit druhý zásah, když Černínovu střelu dorážel Karel Krása. Aby toho pro domácí nebylo málo, tak po dvaceti minutách se připomněl i nejlepší střelec soutěže Ďurica, jenž svým šestadvacátým gólem v sezoně, po další asistenci Černína, zvyšoval již na 3:0.

Kopřivnice mohla snížit zkraje druhého dějství, když se po faulu Stratila na Závodného pískala penalta, ale Špaček minul zařízení, které místo Rozsypala strážil Žádník. Za chvíli pak navíc střídal nejlepší kopřivnický kanonýr Ollender, jenž není zcela fit a už o přestávce skončil duel ze stejného důvodu i pro Poláčka.

Ani Fulnek však nebyl kompletní, když po svém zimním příchodu dostal poprvé příležitost v základní sestavě gólman Žádník, jenž při bezchybném výkonu neinkasoval ani z pokutového kopu. „Do klubové pokladny to tak bude mít trošku dražší. Rozložili jsme to na více kluků a všichni makali. Bylo vidět, že sezonu chceme dohrát bez prohry. Na soupeře jsme vlétli už od začátku a to se nám vyplatilo,“ připomněl fulnecký hrající asistent trenéra Pavel Jurča, kterému scházeli ještě Houfek, Radim Krása a až na závěr utkání naskočil do hry kapitán Jan Šesták, místo které měl kapitánskou pásku zadák Mrkvica.

V pohodě hrající lídr tabulky pak přidal ještě čtvrtou branku, když Murín přistrčil míč Černínovi, po jehož pokusu se musel Beňo znovu otáčet za svá záda. „Hosté rozhodli o výsledku v prvních dvaceti minutách a až do konce utkání byli lepší. V současné době nemůžeme hrát se soupeřem jejich kvalitní otevřenou partii a zaslouženě jim patří v tabulce první místo. Musím poděkovat za pomoc klukům z dorostu. Naši hráči z kádru to pojali po svém. Ať z důvodu zranění nebo důležitosti svých soukromých akcí,“ poznamenal trenér FC Kopřivnice Svatopluk Chrobák.

Fulnecké nyní čeká předposlední domácí utkání sezony, ve kterém přivítají Tichou. „Dík patří znovu divákům, kteří nás přijeli povzbudit. Doma proti Tiché, která má dobré výsledky, čekám dobrý zápas a věřím, že zůstaneme na vítězné vlně,“ dodal Jurča, jenž se v závěru zápasu zapsal do střelecké listiny, ale proti byl zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Branky: 8. J. Krása, 15. K. Krása, 22. Ďurica, 56. Černín. Rozhodčí: Šimík – Žurovec, Tobola.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Mička, Petráš, P. Marek – Hruška, Závodný, Špaček, Poláček (46. Šajtar) – Ollender (54. Kudělka), Varga (72. Guman). Trenér: Svatopluk Chrobák.

Fulnek: Žádník – Mrkvica, Kocún, Murín (76. Vašina), Stratil – K. Krása, Kovář (64. Štefek), J. Krása, Špitalík (72. Lachký) – Černín (82. Jan Šesták), Ďurica (81. Jurča). Hrající trenér: Michal Kovář.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – TJ MOŘKOV 1:2 (0:0)

Fotbalisté Vlčovic přivítali ve svém kopřivnickém azylu Mořkov, který působil v úvodu aktivnějším dojmem. „Vlčáci“ však postupně vyrovnali hru, ale vyložené šance dlouho scházely.

Na první branku se tak čekalo až do 59. minuty, ve které Vlčovice zahrávaly standardní situaci, kterou usměrnil za záda Radka Černocha, jenž tentokráte zastoupil mořkovskou stálici mezi tyčemi Pospěcha, mladík Balatka.

Čtvrt hodiny před koncem však vyrovnal Hrubý a dělbu bodů odmítl v 83. minutě střídající Machač, ke kterému se dostal odražený míč a navrch tak měli rázem hosté. Vlčovice mohly brát alespoň bod, ale ani ani závěrečná možnost Poláška už se skóre nepohnula.

„Mohli jsme vyhrát, ale opět jsme neproměňovali šance. Na góly se letos hrozně nadřeme. Bohužel nás čekají v posledních třech kolech těžcí soupeři. Z naší skupiny budou sestupovat minimálně dva, takže to máme hodně na hraně,“ uvědomuje si vlčovický vedoucí mužstva Petr Jalůvka. Aktuálně dvanáctý tým tabulky, který má oproti předposlednímu Pustějovu k dobru už pouze bod, totiž nejprve cestuje do Oder, poté doma hostí lídra z Fulneku a sezonu pak zakončí domácím derby proti Tiché.

To Mořkovští navázali na předchozí domácí výhru proti Tiché a na jaře poprvé vyhráli dva duely v řadě. „Utkání rozhodl nás zlepšený výkon po inkasované brance. Do té doby to z naší strany, především v útočné fázi, nebylo ono. Hlavně na začátku druhé půle jsme tam měli hluchou pasáž, kterou domácí korunovali gólem. Tentokrát nás hodně zvedli kluci z lavičky, kteří se dobře zapojili a pomohli k výhře,“ cenil si po třetí venkovní výhře v sezoně mořkovský trenér Pavel Kunc.

Branky: 59. Balatka – 74. Hrubý, 83. Machač. Rozhodčí: Mitura – Bartek, Poledník.

Vlčovice: Nezhoda – Lichnovský (82. Kučera), Drozd, J. Jalůvka, Polášek, R. Jalůvka, Světlík (67. Motúz), Černošek, Názalaník, Balatka (76. D. Harabiš), L. Harabiš. Trenér: František Merenda.

Mořkov: R. Černoch – Hromádka, T. Kučera, T. Kunc (34. Machač), Galia – L. Černoch, Vahalík, Hrubý, V. Černoch (55. Štěpán) – D. Kudělka (72. J. Kudělka), Erle (60. O. Mička). Trenér: Pavel Kunc.

SK TICHÁ – TJ ODRY 3:1 (2:1)

Domácí soubor trenéra Miroslava Janáče na nic nečekal a už v 6. minutě změnil bezbrankový stav, když po Fojtíkově rohu orazítkoval hlavou tyč Ondřej Švrček, ale Martin Tománek pohotovou dorážkou zařídil těsný náskok.

Tichá byla evidentně při chuti, neboť za chvíli postupoval sám na Mališe Ondřej Švrček, jenž však mířil pouze do oderského gólmana. V 17. minutě však hosté z ojedinělé akce vyrovnali, když tichavské defenzivě pláchl Maléř, jenž překonal Pikulíka a vyrovnal.

Domácí byl chvíli opaření, čehož mohl využít k obratu Frais, ale Tichou podržel důležitým zákrokem Pikulík. Následně už se ale opět hrál dle not Tiché, která svůj tlak korunovala v úplném závěru první půle, kdy nejprve Kocián rozezvučel obě tyče a Radim Švrček následně úspěšnou dorážku zařídil poločasové vedení 2:1.

Pojistka Tiché pak přišla v 54. minutě, kdy aktivní Ondřej Švrček našel volného Kociána, jenž už neměl těžkou pozici a upravil na 3:1. Dobře pracující domácí defenziva už pak Odry nepustila do žádné gólovky a všechny body tak zůstaly po zásluze v Tiché.

„Věděli jsme, že Odry mají formu a popravdě jsem moc nepočítal s bodama, vzhledem k naší střelecké a herní formě. Průběh zápasu mě ale překvapil, protože to bylo hlavně v prvním poločase na jednu bránu. Měli jsme tam několik vyložených šancí,“ pochvaloval si kouč Tiché Miroslav Janáč, jenž musel už po půl hodině střídat zraněného autora první trefy Martina Tománka.

„Ve druhém poločase už jsme neměli tolik šancí, ale přidali jsem důležitý třetí gól a zápas jsme kontrolovali. Bylo to od nás daleko lepší než poslední kola,“ uvedl Janáč, jehož tým nyní cestuje k suverénnímu Fulneku. „To pro nás bude takový dobrý kondiční trénink,“ dodal s úsměvem trenér Tiché.

Na oderské straně tak pochopitelně panovala nespokojenost. „Kluci nesplnil to, co jsme si řekli. Hráli jsme rekreační fotbal. Soupeř měl větší vůli za vítězstvím. Už v poločase jsme mohli prohrávat vyšším rozdílem. Po vyrovnání to sice vypadalo, že bychom s tím mohli něco udělat, ale ve druhém poločase jsme se k ničemu nedostali. Soupeř zvítězil i díky bojovnosti a agresivní hře. Zvláště na útočníka Maléře to bylo někdy za hranou, ale to není výmluva. Tichá zvítězila zaslouženě. Navíc absence kapitána Konráda a Jardy Paszka se ukázaly, jako velmi citelné,“ komentoval nedělní špíl oderský lodivod Petr Chuděj.

Odry si však spravily chuť při středeční dohrávce na hřišti sousedního Spálova, kde díky brzké brance kanonýra Maléře zvítězily 1:0 a posunuly se na 9. příčku.

Branky: 6. M. Tománek, 45. R. Švrček, 54. Kocián – 17. Maléř. Rozhodčí: Adamec – Podracký, Švec.

Tichá: Pikulík – Vrána (84. Matúš), Petřík, Sládeček, Fojtík – Balcárek, M. Tománek (29. T. Janáč) – R. Švrček, D. Kocián (78. Zdarsa), T. Tománek (76. Štefek) – O. Švrček (88. Závodný). Trenér: Miroslav Janáč.

Odry: Mališ – Šíma (46. Holub), M. Paszko, Rybařík, Hurta – Vidlák (75. P. Fabiánek), Veselý, E. Chuděj, Frais (82. Anděl) – Maléř, Repta. Trenér: Petr Chuděj.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – TJ SOKOL OSTRAVICE 2:1 (0:0)

Ve vyrovnané úvodní pětačtyřicetiminutovce měl domácí Slavoj během prvních dvaceti minut dvě gólové možnosti, ale skóre zůstávalo neměnné. Ostravice zahrozila před odchodem do kabin, ale po pohotovém zásahu Černocha skončil míč na břevně. Někdejší hráč Plzně či Slavie byl za chvíli znovu v akci, když hostující trestný kop vyhlavičkoval do bezpečí.

Jeden z hlavních mužů nedělní partie pak ukázal svoji důležitost i ve druhé části, když za překonaným Macháčem vykopával míč na brankové čáře.

Ostravice se ale i přes Černochovy zákroky dostala do vedení, když se po hodině hry trefil parádně Platoš. Takáčova družina však duel nezabalila a v závěru přišla gólová odměna. Nejprve totiž v 87. minutě našel Josef Burget Polónyiho a kapitán Jeseníku zařídil vyrovnání. Těžké KO pak přišlo pro hosty v poslední minutě, kdy se po přesné přihrávce Novotného dostal do zakončení znovu Polónyi, jenž předvedl svoji zkušenost, když chladnokrevně překonal Boháče a svým devátým zásahem v sezoně podruhé v rychlém sledu rozjásal domácí příznivce. Jeseník se tak nakonec po závěrečném obratu mohl radovat ze sedmé výhry v ročníku.

„Máme za sebou hodně šťastné utkání. Jsou to pro nás nesmírně cenné body, protože Ostravice hrála velmi dobře, jen neproměnila spoustu šancí a proto prohrála. I taková utkání k fotbalu patří a jsem rád, že to kluci zvládli. Poděkování za výkon patří všem hráčům. Teď jedeme k poslednímu celku tabulky a věřím, že navážeme na domácí vítězství,“ poznamenal předseda TJ Slavoj Jeseník nad Odrou Libor Macháč, jenž navíc vyzvedl výkony zkušené dvojice Černoch, Polónyi.

Branky: 87. a 90. Polónyi – 61. Platoš. Rozhodčí: Brabec – Tomšík, Kyselý.

Jeseník: Macháč – Frýdl (90. P. Goláň), Černoch, J. Goláň, Indrák – Vaculík (65. Meihack), J. Burget, Novotný, Horák (87. Hrňa) – Polónyi, Grulich. Trenér: Tibor Takáč.

Ostravice: Boháč – L. Ledvoň (46. Velička), Jucha, Mendrek, Horňák – Březina, Stýskala, O. Stonavský, Jandek, Přasličák – Platoš (68. Dušík). Trenér: Vojtěch Vranay.

AFC VEŘOVICE – TJ SOKOL HUKVALDY 5:0 (4:0)

Druhý celek tabulky doma brzy určil, jakým směrem, že se bude utkání s posledním týmem soutěže vyvíjet. Už ve 2. minutě byl totiž na konci kombinační akce Veřovic kanonýr Hanko, jenž svým čtrnáctým gólem v ročníku přivítal Hukvaldy brzkou trefou.

Za pár minut byl blízko navýšení skóre Černoch, ale přímý kop zneškodnil parádní robinzonádou Sasín. Po dvaceti minutách už ale Veřovičtí udeřili podruhé, když po přihrávce Hanka zakončoval neomylně pod břevno Gold.

Za okamžik už se pod Javorníkem slavilo potřetí, když další nebezpečný Černochův přímý kop vytěsnil Sasín na břevno a z následné dorážky přidal další gólový kus Roman Košelík. Po půl hodině to s hosty vypadalo ještě hůř, když se po signálu z rohu trefil parádním volejem zadák Knybel.

Veřovice, v jejichž brance si odbyl jarní premiéru Martin Fojtík, pak dohrávaly druhý poločas v poklidu a bůra pak soupeři zasadil kapitán Roman Košelík, jenž těžil ze spolupráce Černocha s Hankem. Na domácí straně navíc zasáhli do hry i dorostenci Šindler a Mokrý, kterému je teprve šestnáct let.

„Rozhodli jsme už v prvním poločase, kdy jsme dali čtyři krásné branky. Soupeř nebyl moc nebezpečný a celé utkání jsme měli pod kontrolou. Navíc řada kluků se navzájem zná, takže mi to místy připadalo, i vzhledem ke skóre, jako přátelák,“ hodnotil jasnou záležitost Veřovic vedoucí týmu Marcel Fojtík. Veřovice nyní čekají dvě venkovní utkání na hřištích Spálova a Oder a sezonu pak zakončí domácím derby proti sousednímu Mořkovu. „Chtěli bychom už druhé místo udržet,“ dodal Fojtík.

Branky: 2. Hanko, 20. Gold, 23. Roman Košelík, 30. Knybel, 72. Radim Košelík. Rozhodčí: Tomai – Mankovecký, Bartek.

Veřovice: Mart. Fojtík – Švolba (62. Šindler), Adamec, Hrviňák, Knybel – Gold (46. O. Matuš), Ra. Košelík, Černoch, Ro. Košelík – Kupčák (66. Mokrý), Hanko. Trenér: Roman Mička.

Hukvaldy: Sasín – Velart, Ermis, Niemczyk, Chamrad, Mi. Vicher (46. Opěla), Ma. Vicher, Mlčoch, Grufík, Tomek (66. Žáček), Kavka. Hrající trenér: Michal Vicher.

TJ SOKOL FRYČOVICE – TJ SPÁLOV 1:3 (0:1)

Muž zápasu Patrik Pop na sebe upozornil už po necelých pěti minutách, když po faulu na Chuděje otřel přímý kop o tyč fryčovické branky, kterou strážil mladík Gilar. Po čtvrt hodině už se ale Spálov mohl radovat, když Ambrož vysunul Chuděje, jehož přízemní centr usměrnil k tyči naběhnuvší Patrik Pop.

Spálov byl po delší cestě evidentně při chuti, neboť Ambrož mířil v další možnosti do břevna a při šanci hrajícího trenéra Kiši podržel Fryčovice gólman Gilar. V závěru poločasu však mohli domácí srovnat, když se na Neckáře řítila dvojice protihráčů, která vyzrála na spálovskou ofsajdovou past, ale byla z toho pouze nastřelená tyč.

Co se Fryčovicím nepovedlo na konci prvního dějství, tak to jim vyšlo zkraje druhé půle, kdy se po rohu odrazil míč ke Šlosarovi, jenž ho z první poslal za záda Neckáře.

Následně však přišly opět chvíle Spálova, když Oršovský sice ještě neuspěl, ale v 63. minutě se povedenou ranou levačkou z hranice šestnáctky prezentoval Patrik Pop, jenž tak svému týmu vrátil těsný náskok. Pojistku na tříbodový lup Spálova pak přidal v 79. minutě znovu Patrik Pop, jehož přímý kop, který zahrával po faulu na Kišu, skončil i díky mírné teči v šibenici domácí svatyně.

„Opět jsme se museli vypořádat s absencemi několika hráčů a na lavičce byli pouze dva náhradníci. Kluci zápas zvládli a zaslouženě zvítězili, když si vypracovali více šancí než domácí a více jich také proměnili. Za výkon patří pochvala opět celému týmu,“ sdělil sekretář TJ Spálov Luděk Remeš.

Spálov pak středeční dohrávkou proti Odrám, ve které padl 0:1, načal sérii tří domácích střetnutí v řadě, když už v sobotu přivítá ve šlágru kola Veřovice a o týden později pak hostí Starý Jičín.

Branky: 49. Šlosar – 15., 63. a 79. P. Pop. Rozhodčí: Seidler – Hrňa, Kolarský.

Fryčovice: Gilar – Židek (75. Rumel), Volný, Urbiš, Georgiovský, Holub, Kobylák (80. Štefek), Staněk, Šlosar, Zahradník (82. Janek), Z. Kadlčák. Hrající trenér: Filip Kadlčák.

Spálov: Neckář – Ondřej, Klevar, Sucháček, Kostka – Oršovský, P. Pop, Kiša, R. Ambrož (85. Šmatelka) – T. Chuděj (87. Marzalek), L. Šíma. Hrající trenéři: Rostislav Kiša a Robin Marszalek.

Výsledek středeční dohrávky:

Spálov – Odry 0:1 (0:1). Branka: 4. Maléř.

Hvězdy kola:
***PATRIK POP (Spálov)
Třiadvacetiletý ofenzivní tahoun Spálova opět ukázal svoji jarní formu, kterou naposledy odskákaly Fryčovice, které střelecky disponovaný záložník, jenž navíc pracuje velmi dobře pro tým, odrovnal čistým hattrickem. Odchovanec klubu, který si jen na jednu sezonu odskočil do vedlejších Oder, se navíc z pozice záložníka může pyšnit již dvanácti vstřelenými brankami v sezoně.

**LUKÁŠ POLÓNYI (Jeseník nad Odrou)
Slavoji doma proti Ostravici pořádně teklo do bot a porážka 0:1 byla blízko. V závěru zápasu to však na sebe vzala právě někdejší opora divizního Nového Jičína, která se v posledních zápasech přesunula ze stopera na svůj dřívější útočný post. Kapitán Takáčova týmu totiž nejprve v 87. minutě srovnal a v poslední minutě zasadil soupeři i vítězný úder.

*JAN ZINDLER (Pustějov)
Nesmírně cenné vítězství vybojoval tým trenéra Hochmana na horké půdě Starého Jičína, kde po rychlé přestřelce vedl po půl hodině 3:2. Domácí pak po změně stran nováčka tlačili, ale na velmi dobře chytajícího gólmana Pustějova už si až do závěrečného hvizdu nepřišli a hosté tak výrazně oživili své naděje na záchranu krajské soutěže.

Číslo kola: 10Tolik žlutých karet posbírali nejčastější sběratelé tohoto napomenutí, kterým jsou prozatím Ondřej Murín z Fulneku a Jiří Závodný z Kopřivnice. S devíti žlutými kartóny jim pak šlape na paty Lukáš Černoch z Mořkova.

Program 26. kola:
Sobota 2. června, 17.00
Fulnek – Tichá (Kolečkář – Dedek, Brabec).
Spálov – Veřovice (Bartek – Švec, Krokosz).
Pustějov – Kopřivnice (Dytko – Dytková, Jantoš).
Hukvaldy – Jeseník nad Odrou (Fanc – J. Vrána, T. Lakomý).
Ostravice – Starý Jičín (Wawrzyk – O. Boráň, Jurygáček).

Neděle 3. června, 17.00
Odry – Vlčovice (Janeček – Slaný, Kubáček).
Mořkov - Fryčovice (Pala – Brabec, Hykl).

*Změna delegací rozhodčích je ještě možná případnou aktualizací obsazovacího úseku MSKFS.