Souhrn I. B třídy, sk. D: Veřovice potvrdily zdařilý vstup do jara

Lídr z Fulneku vyhrál i v patnáctém utkání sezony, když doma přehrál poslední Hukvaldy 3:1. Starý Jičín porazil nejtěsnějším výsledkem ve vyrovnaném utkání Tichou a tři body bral také Mořkov, který zvítězil 1:0 na hřišti nováčka z Pustějova.

11.4.2018

Veřovičtí fotbalisté (v zeleném) vstoupili do druhé poloviny sezony dvěma výhrami při skóre 7:0 a už v sobotu hostí ve šlágru kola vedoucí Fulnek.Foto: Deník/Archiv

Fotbalisté Kopřivnice, pro které se jednalo o první jarní zápas, uspěli doma Odrám a víkendové kolo nabídlo i dvě dělby bodů. Spálov si na dlouhou cestu domů vezl z Ostravice výsledek 0:0 a Vlčovice v závěru vyrovnaly v Jeseníku nad Odrou.

FK STARÝ JIČÍN – SK TICHÁ 1:0 (0:0)

Fotbalisté Starého Jičína se před vlastními diváky snažili odčinit nezdar z Oder, ale proti Tiché je nečekal snadný úkol. Hosté dorazili bez nemocného kapitána Sládečka, místo kterého se na stoperu objevil vedle Petříka útočník Mička.

První půle toho nic moc zajímavého nepřinesla a tak nebylo překvapením, že se do kabin odcházelo ze bezbrankového stavu. Po změně stran bylo na trávníku přece jenom o něco živěji a po ráně Dominika Kociána se musel vyznamenat domácí brankář Strnadel, jenž pokus tichavského mladíka vyrazil na rohový kop.

Gólově udeřilo až v 67. minutě, ve které se dostal ke střele střídající Hatlapatka, jehož pokus Pikulík vyrazil, ale na dorážku Podešvy už stačit nemohl. Tichá, která u rozdílové trefy reklamovala ofsajdové postavení, pak vrhla všechny síly do útoku, ale možnosti k vyrovnání nepřicházely. Domácí celek naopak mohl do otevřené tichavské obrany vedení v několika případech pojistit, ale na nejtěsnějším náskoku Starého Jičína už se nic nezměnilo.

Starý Jičín se díky nedělní výhře přiblížil čtvrté Tiché na rozdíl dvou bodů. „V utkání s Tichou jsme se výkonnostně dopředu moc neposunuli. Utkání mělo celkově slabou úroveň. Získali jsme sice tři body, ale hra opět nebyla dobrá. Víme, co v hráčích je a tohle nebyl ani jejich průměrný výkon,“ přiznal na rovinu jeden z domácích trenérů Radek Kreml, jenž může spolu s bratrem Markem počítat se stejným kádrem jako na podzim, když nemá k dispozici pouze Phama, jenž odešel po půl roce do Libhoště.

Tichá tak prohrála teprve potřetí v sezoně, když naposledy vyšla bodově naprázdno na konci října doma proti Fulneku, kterému podlehla 0:1. „Porážka zase někdy musela přijít, jen škoda, že to nebylo raději v přípravě. Máme teď nějaké absence a jsou to pro nás citelné ztráty, takže musíme improvizovat,“ zmínil se šéf tichavské lavičky Miroslav Janáč, jenž se ještě vrátil k samotnému průběhu utkání.

„Soupeř byl více na míči a my jsme se snažili hrát na brejky. Hru hodně ovlivňoval silný vítr a vyložené šance k vidění nebyly. Za mě to byl remízový zápas. Inkasovaný gól byl pravděpodobně z ofsajdu, ale stalo se. Domácí dali prostě o gól více a zvítězili,“ konstatoval kouč Tiché.

Branka: 67. Podešva. Rozhodčí: Kolarský – Adamec, Podracký.

Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Bajer, Šrom, Podešva – Maňák (76. D. Janovský), Petr, Seidler (46. Hatlapatka), Bartoň – Folberger (81. Holeňa), Hanzelka (68. Škrla). Trenéři: Radek Kreml a Marek Kreml.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Petřík, Mička, T. Tománek (87. Geryk) – Vrána (46. M. Tománek), Balcárek (60. Závodný) – Fojtík (75. Štefek), D. Kocián, Zdarsa – O. Švrček. Trenér: Miroslav Janáč.

FC KOPŘIVNICE – TJ ODRY 2:0 (1:0)

Na trávník Kopřivnice, kterou čekala po dvou odložených utkáních jarní premiéra, dorazily Odry, které byly povzbuzeny domácí výhrou 4:1 se Starým Jičínem a během úvodní desetiminutovky si dokázaly vypracovat tři gólové šance, ale domácí soubor trenéra Chrobáka podržel výborně chytající Beňo.

Kopřivničtí byli blízko k vedoucí trefě po deseti minutách, kdy Vargovu střelu nakonec zpacifikoval na brankové čáře navrátilec v oderské brance Petr Cibulec. Ve 24. minutě už se ale skóre měnilo, když faul na Špačka potrestal úspěšně zahraným pokutovým kopem nejlepší kopřivnický střelec Ollender. Hosté pak ještě mohli ve zbytku úvodního dějství vyrovnat, ale v největší možnosti skončil přímý kop z hranice šestnáctky jen na kopřivnické zdi.

Pět minut po návratu z kabin se dalším parádním zákrokem blýskl znovu Beňo a na druhé straně se pak za pár minut činil proti Ollenderovi i Cibulec. Druhý zářez si pak Kopřivnice schovala na 56. minutu, ve které zahrával rohový kop Ollender a míč se dostal ke Košárkovi, jehož dělovka znamenala náskok 2:0. Defenziva Kopřivnice však musela být stále na pozoru, protože Odry měly několik možností, jak zápas zdramatizovat. Proti však byl opět Beňo, jenž zůstal neprůstřelný až do závěrečného hvizdu sudího Krištofa.

„Do utkání jsme nastupovali po dvou odložených zápasech, což nepřidalo na psychice a celkové přípravě. Diváci si ale museli přijít na své, protože viděli řadu vyložených, avšak neproměněných šancí. Celé mužstvo odvedlo kvalitní výkon,“ cenil si tříbodového zisku kopřivnický lodivod Svatopluk Chrobák.

Odry tak mohou litovat řady neproměněných šancí. „Pokud máte venku snad dvanáct šancí a nedáte ani branku, tak to se pak musí na výsledku zákonitě projevit. I po druhé inkasované brance ještě byla pořád šance něco s výsledkem udělat, ale prostě jsme vyhořeli v koncovce a Kopřivnici zachytal gólman. Vzhledem k průběhu zápasu je to pro nás ztráta, ale takový je někdy fotbal,“ pokrčil rameny kouč Oder Petr Chuděj, jenž předvedený výkon svého týmu nezatracoval.

„Jsem celkem spokojený, ale až na tu koncovku. Fotbal se nehraje na krásu, ale na góly a body. Teď nás čeká domácí zápas proti Pustějovu a bude to o šest bodů. Musíme do toho jít naplno,“ má jasno Chuděj, jemuž scházel nemocný kapitán Konrád, a který se mohl spolehnout na záskok Cibulce. „Podal zodpovědný výkon a když bude potřeba, tak znovu zaskočí,“ doplnil oderský trenér a předseda klubu v jednom.

Branky: 24. Ollender z pen., 56. Košárek. Rozhodčí: Krištof – Přeček, Pobořil.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Petráš, Mička, Košárek – Hruška (69. Marek), Závodný, Špaček, Štěpán (69. Šimíček) – Varga (84. Hanzelka), Ollender. Trenér: Svatopluk Chrobák.

Odry: Cibulec – M. Paszko, Rybařík, Veselý, Hurta (64. Holub) – Vidlák (78. P. Fabiánek), Holiš (46. J. Paszko), E. Chuděj, Frais (78. Šíma) – Repta, Maléř. Trenér: Petr Chuděj.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 2:2 (0:1)

Úvodní pětačtyřicetiminutovka vyšla ve větrném počasí lépe hostů z Vlčovic, kteří šli po půl hodině do vedení, kdy přímý kop kapitána Romana Jalůvky ještě Macháč vyrazil, ale dorážející Polášek jej nadvakrát dostal do branky. Vlčovický brankář Nezhoda pak v první půli nemusel řešit jedinou složitější situaci.

„Tentokrát nám nevyšel první poločas a navíc jsme po přísně nařízeném trestném kopu z hranice šetnáctky a následném nedůrazu inkasovali,“ načal hodnocení jarní domácí premiéry předseda jesenického Slavoje Libor Macháč.

Po změně stran však předvedl domácí výběr trenéra Takáče daleko lepší výkon, ale dvacet minut před koncem zahrozil nebezpečnou hlavičkou Světlík. Záhy se však Jeseník dočkal zaslouženého vyrovnání, když hradbu hráčů před sebou propálil s pomocí teče Lukáš Burget. V 83. minutě už pak Slavoj dokonal obrat, když se v šestnáctce nejlépe zorientoval kapitán Polónyi, jenž z otočky zařídil vedení 2:1.

Za pouhé čtyři minuty však bylo vyrovnáno, když chybu stopera Jana Goláně potrestal Balatka, jenž přehodil Macháče a zařídil Vlčovicím třináctý bod v ročníku. „V první půli jsme byli lepší, jenomže jsme se snažili zbytečně kombinovat a spousta střel byla nepřipravených. Nevím proč, ale v tom druhém poločase nás soupeř přehrával, ale naštěstí jsme dali vyrovnávací gól,“ uvedl vedoucí hostujícího celku Petr Jalůvka.

Jeseník tak sice předvedl zdařilý obrat, ale těsný náskok v závěru ztratil. „Začátek jarní sezony nám prostě nevyšel. Opět jsme se nevyvarovali hrubek v obranné fázi a to nás stojí body. V týdnu musíme zapracovat na obrané činnosti, protože doslova darujeme našim soupeřům vstřelení gólů. To se prostě musí změnit. V sobotu jedeme do sestupem ohrožených Fryčovic, tak snad se nám podaří urvat nějaký ten bodík,“ přeje si Macháč.

Branky: 73. L. Burget, 83. Polónyi – 32. Polášek, 87. Balatka. Rozhodčí: Opěla – Folvarčný, Mitura.

Jeseník: Macháč – Frýdl (89. P. Goláň), J. Goláň, Polónyi, Indrák – J. Burget, Černoch, Novotný, Horák – Grulich (63. Hrňa), L. Burget. Trenér: Tibor Takáč.

Vlčovice: Nezhoda – Chytil, Myšák, R. Jalůvka, Drozd, Matouš (59. L. Harabiš), J. Jalůvka, Polášek, Názalaník, Světlík, Balatka (90. D. Harabiš). Trenér: František Merenda.

FK PUSTĚJOV – TJ MOŘKOV 0:1 (0:1)

Nováček z Pustějova se po prohrané přestřelce na hřišti Spálova, kde padl 4:7, představil v domácím prostředí proti Mořkovu, pro který se jednalo o první jarní utkání, neboť odložený duel z minulého kola proti Kopřivnici sehraje na vlastním trávníku až v úterý 8. května.

Kádr Mořkova zaznamenal během zimní přestávky jedinou změnu, kterou byl odchod Martina Bajgera. Ofenzivní hráč se zkušenostmi z vyšších soutěží, jenž na podzim zaznamenal 4 branky, odešel do Darkoviček, které hrají I. A třídu, sk. A.

Jediná branka utkání padla už ve 13. minutě, kdy domácí neodklidili míč do bezpečí a navrátilce v domácí brance Jana Zindlera prostřelil Lukáš Černoch, jenž hostům zařídil brzké vedení. Pro nejlepšího střelce Mořkova se jednalo už o devátou trefu v ročníku.

Největší hrozbou Pustějova byly standardky, ale bezchybná defenzivní linie Mořkova v čele s Pospěchem udržela čisté konto až do závěru utkání. „Byl to remízový zápas. Neodkopli jsme balón a brzo jsme dostali gól. Ve druhém poločase jsme byli i díky rohům mírně v tlaku, ale bylo to bez vyložených šancí. Byl to spíše boj mezi šestnáctkami, ale v závěru už to bylo z naší strany spíše křečovité,“ připomněl trenér Pustějova Jaromír Hochman, jehož tým čeká nyní důležitý souboj v Odrách. „My už máme každý zápas důležitý, ale hrotit to nebudeme. Uvidíme, co přijde,“ dodal Hochman.

To šestý Mořkov se nyní pokusí potvrdit tříbodový lup v domácím zápase proti sedmé Ostravici. „Utkání bylo velice těžké. Hráli jsme na hřišti soupeře, který hraje o záchranu. Naštěstí jsme dali velice rychle gól, který rozhodl celý zápas. Soupeř hrozil především z dobře kopaných standardek, se kterýma si naše defenziva včetně brankáře Pospěcha poradila. Mrzí mě jen, že jsme nepřidali druhý gól z brejků, kterých jsme měli v druhé půli hodně. Takhle jsme se museli nervovat až do poslední minuty,“ vyjádřil se mořkovský asistent trenéra Tomáš Kunc.

Branka: 13. L. Černoch. Rozhodčí: Poledník – Mitura, Kontoršikov.

Pustějov: J. Zindler – T. Kocmich, V. Hochman, Zachar, Stix (75. Tomášek) – Zuzaník, Dresler, Dvořák, Klečka (68. Durec) – Lazaridis – L. Kocmich. Trenér: Jaromír Hochman.

Mořkov: Pospěch – Hromádka, T. Kučera, Machač, P. Kučera (54. O. Mička) – Galia, Kudělka, Pop, L. Černoch – Erle (69. Stecula), Vahalík. Trenér: Pavel Kunc.

FOTBAL FULNEK – TJ SOKOL HUKVALDY 3:1 (1:0)

Vedoucí celek soutěže přivítal před téměř třemi stovkami diváků soupeře z opačného pólu tabulky a od úvodu se pustil do dobývaní hukvaldské defenzivy, kterou řídil hrající trenér Michal Vicher. Domácí favorit, jemuž scházeli Vašina či hrající kouč Michal Kovář, se do vyložených šancí dostával stěží, ale v 18. minutě se dočkal uklidňující trefy. Vysoký nákop Murína vyrazil Sasín pouze před sebe a čtyřiačtyřicetiletý hrající asistent trenéra Pavel Jurča pohotově uklidil míč s pomocí tyče až do branky. Další komplikace pro hosty přišla, když byl po srážce odvezen do nemocnice s otřesem mozku Michal Vicher.

Druhé dějství načal tečovanou střelou do tyče Jaromír Krása, a když byl zanedlouho faulovaný stoper Murín, dostal Fulnek k dispozici penaltu, kterou však v souboji kapitánů zlikvidoval Janu Šestákovi Sasín. Oba aktéři si za chvíli souboj zopakovali, když Jan Šesták předvedl parádní nůžky, které Sasín vytěsnil na tyč.

Na následný roh si však na přední tyči naskočil Ďurica, jenž přesnou hlavičkou, k radosti fulneckých ochozů, zvyšoval na 2:0. Fulnecká převaha byla tou dobou zcela zřejmá a třetí branka přišla na začátku poslední desetiminutovky, kdy Karel Krása našel centrem Ďuricu, jenž přesným zakončením přidal svůj druhý zásah v utkání.

V závěru zápasu si pak vybral slabší chvilku fulnecký brankář Rozsypal, jenž si rohový kop Niemczyka srazil u přední tyče nešťastně do branky. „V prvním poločase jsme si ještě moc vyložených šancí nevypracovali, ale asi od padesáté minuty jsme měli výraznou převahu. Hukvaldy předtím dobře bránily a působily na mě sympatickým dojmem. Na to, že jsou poslední, tak hrály dobře. My jsme kluky upozorňovali, že nemůže dojít k žádnému podcenění a chtěl bych klukům poděkovat, protože proti poslednímu týmu tabulky je to vždycky ošidné. Teď nás čeká důležitý zápas ve Veřovicích, na který se musíme co nejlépe připravit,“ řekl fulnecký hrající asistent trenéra Pavel Jurča.

Branky: 62. a 83. Ďurica, 18. Jurča – 88. vlastní. Rozhodčí: Šimík – Bartek, Seidler.

Fulnek: Rozsypal – Mrkvica, Murín (64. Kocún), R. Krása, Lachký – Jurča (46. Houfek), J. Krása, Černín (82. Štefek), K. Krása – Jan Šesták (79. Jar. Šesták), Ďurica. Hrající trenér: Michal Kovář.

Hukvaldy: Sasín – Mlčoch, Velart, Grufík (80. Bůžek), Ermis, Niemczyk, Chamrad, Michal Vicher (46. Kavka), Martin Vicher (69. Vrtný), Válek, Volný. Hrající trenér: Michal Vicher.

AFC VEŘOVICE – TJ SOKOL FRYČOVICE 4:0 (3:0)

Veřovice udělaly se soupeřem z Fryčovic krátký proces už po čtvrt hodině. Mičkova družina totiž nasázela soupeři z Frýdecko-Místecka tři rychlé gólové údery a pohodlně kráčela k jedenácté výhře v sezoně. Vše načal už po pěti minutách Hanko, jenž uklidil zpětnou přihrávku českého reprezentanta v běhu na lyžích Jana Bartoně.

Ve 12. minutě využil hrubky hostující obrany Černoch, který mohl pohodlně skórovat do opuštěné branky a podobný zásah přidal vzápětí k radosti domácích příznivců i kapitán Radim Košelík. „Soupeř sice v prvních pěti minutách držel více míč, ale když nám druhý a třetí gól skoro daroval po obrovských chybách, tak jsme zápas brzo rozhodli. Takový start už jsme dlouho nezažili,“ připomněl úvodní gólové manévry vedoucí veřovického celku Marcel Fojtík.

Veřovičtí pak tříbrankový náskok kontrolovali, a když jejich defenziva pracovala nadále na výbornou, tak brankář Sypták, stejně jako minul proti Vlčovicím, příliš práce neměl. Ve druhém poločase pak domácí přidali ještě čtvrtý zářez, o který se po pohledné kombinační akci postaral opět Černoch, jenž udělal i kličku brankáři a zvýšil na 4:0.

Veřovický brankář Sypták mohl přijít o druhé čisto konto v řadě až v závěru, ale ani nebezpečný fryčovický závar nakonec k čestné brance hostů nevedl a brzy poté zazněl závěrečný hvizd hlavní rozhodčí Jurajdové. Fryčovice už tak mají za sebou odvety s vedoucím duem soutěže, když po minulé domácí porážce 0:4 s Fulnekem prohrály stejným výsledkem i na hřišti Veřovic.

„Teď máme Fulnek a nemáme co ztratit. I když hrajeme doma, tak ten mančaft je na tuto soutěž trošičku jinde, ale uvidíme,“ nahlédl Fojtík směrem k sobotnímu šlágru kola.

Branky: 12. a 72. Černoch, 5. Hanko, 14. Radim Košelík. Rozhodčí: Jurajdová – Valošek, Duda.

Veřovice: Sypták – Švolba (57. Ro. Košelík), Hrivňák, Adamec, Knybel – Bartoň (74. O. Matuš), Ra. Košelík, Černoch (81. Šindler), Moravec (46. Michálek) – Kupčák, Hanko. Trenér: Roman Mička.

Fryčovice: Ivánek – Jasanský, Židek, Volný, Grygar, Georgiovský, Holub, Staněk, Šlosar, F. Kadlčák (46. Janek), Valík (73. Avetisyan). Hrající trenér: Filip Kadlčák.

TJ SOKOL OSTRAVICE – TJ SPÁLOV 0:0

Fotbalisty Spálova čekal nejdelší výjezd v sezoně, když se představili na hřišti téměř 80 kilometrů vzdálené Ostravice. I když měli v úvodní dvacetiminutovce častěji míč v držení domácí, tak první velkou možnost měl po pár minutách spálovský Karel Pop, ale po Ambrožově přihrávce mu zakončení nevyšlo. V první půli nakonec žádné vyložené šance k vidění nebyly a prim hrály obě defenzivy. Těsně před přestávkou musel odstoupit zraněný stoper Spálova Chuděj, místo kterého nastoupil zkušený hrající trenér hostů Rostislav Kiša.

Druhá pětačtyřicetiminutovka přinesla větší aktivitu Spálova, který nakonec mohl vyrovnané utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Hosté si totiž postupně vytvořili tři velké šance, do kterých se dostali Šíma a Patrik Pop, ale Ostravici podržel výbornými zákroky brankář Boháč.

V největší domácí příležitosti se ocitl špílmachr Stýskala, ale jeho výtečně zahraný přímý kop zlikvidoval skvělým zásahem Neckář. Pět minut před koncem se hostující lavička hodně zlobila, když byl pro ofsajd zastaven Šíma, jenž by postupoval sám na Boháče a v úplném závěru ještě chyboval hostující stoper Sucháček a Spálov musel podržet pozorný Neckář, jenž byl poté malinko otřesen a musel být ošetřován.

Pod Lysou horou tak tentokráte ani jednou gólově neudeřilo, ale Ostravice ve čtvrtém vzájemném duelu proti Spálovu konečně stopla sérii porážek a získala s tímto soupeřem premiérový bod.

Pro Spálov se naopak jednalo vůbec o první nerozhodný výsledek v probíhajícím ročníku. „V první půli to byl takový spací fotbal, ale ve druhém poločase byl zápas přece jen živější. Vzhledem k průběhu zápasu a jeho vývoji je ale výsledek spravedlivý,“ poznamenal spálovský sekretář Luděk Remeš.

Rozhodčí: Dvořák – Písečný, Mojžíš.

Ostravice: Boháč – Pavelec, Jandek, Jucha, M. Ledvoň - Horňák, M. Stonavský, Stýskala, Přasličák, O. Stonavský – Dušík. Trenér: Vojtěch Vranay.

Spálov: Neckář – Anděl, Chuděj (40. Kiša), Sucháček, Maršálek – R. Ambrož (80. Oršovský), P. Pop, Klevar, K. Pop, Kostka – L. Šíma. Hrající trenéři: Rostislav Kiša a Robin Marszalek.

Hvězdy kola:
***TOMÁŠ BEŇO (Kopřivnice)
Kopřivnický muž s rukavicemi proti Odrám zavřel klec! Skvělý výkon opory Chrobákovy družiny, který řadou důležitých zákroků deptal oderskou ofenzivu v čele s navrátivším se kanonýrem Maléřem, nakonec přinesl Kopřivnici důležité tři body.

**MARTIN ČERNOCH (Veřovice)
Veřovický celek trenéra Mičky, který zaujímá 2. příčku v tabulce, zažívá výtečný vstup do jara, neboť šest bodů při skóre 7:0 hovoří za vše. Formou oplývá i zkušený univerzál Veřovic, jenž za dvě góly nasázel tři branky a celkem se v aktuálním ročníku trefil už desetkrát.

*MILOSLAV BOHÁČ (Ostravice)
Druhá nejlepší ofenziva soutěže ze Spálova narazila na hřišti daleké Ostravice na strážce domácí svatyně, jenž byl nejlepším hráčem utkání a hlavně díky jeho parádním zákrokům skončilo zajímavé střetnutí bezbrankovou remízou.

Číslo kola: 20
Na tolik branek zaokrouhlil svoji prozatímní sezónní bilanci forvard vedoucího Fulneku Petr Ďurica, jenž se na výhře 3:1 proti posledním Hukvaldům podílel dvěma góly. Někdejší střelec Jakubčovic vede střeleckou tabulku před útočným kolegou Janem Šestákem a Lukášem Burgetem z Jeseníku nad Odrou, kteří mají na svém kontě 14 zásahů.

Program 19. kola:
Sobota 14. dubna, 16.00
Veřovice – Fulnek (Závodný – Chýlek, Petroš).
Vlčovice – Starý Jičín (Mitura – Vranay, Opěla. Hřiště Kopřivnice).
Fryčovice – Jeseník nad Odrou (Farnik – Futerko, Janeček).

Neděle 15. dubna, 16.00
Tichá – Kopřivnice (Tvardek – O. Boráň, T. Boráň).
Odry – Pustějov (Kyselý – Brabec, Žáček).
Mořkov – Ostravice (Kielar – Opěla, Chýlek).
Spálov – Hukvaldy (Janeček – Folvarčný, Mitura).

*Změna delegací rozhodčích je ještě možná případnou aktualizací obsazovacího úseku MSKFS.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 26 020 Kč

Psychologové Psychologové. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 23.4.2018 Požadavky: ukončené studium v akreditovaném magisterském studijním programu psychologie. , Pracovní poměr na dobu určitou - zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené., Mzda od: 26 020,- Kč dle stupnice platových tarifů., Kontakt: , V případě zájmu zašlete svůj strukturovaný životopis do 31.5.2018 na e-mailovou adresu: reditel@pppnj.cz., V případě dotazů volejte na telefonní číslo: 731 664 766. Pracoviště: Pedagogicko-psychologická poradna, nový jičín, příspěvková organizace, Žižkova, č.p. 1154, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Jiří Novák, +420 731 664 766.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 27 000 Kč

Obsluha razicích strojů, štítů, strojníci tuneláři Strojník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:2.3.2018.A:23.4.2018. Místo výkonu práce Studénka. Požadavky: Strojní průkaz na kolová nebo pásová rypadla, nakladače, traktobagr a samostatné plnění svěřených úkolů, časovou flexibilitu. Zaměstnanecké výhody: Stravenky. Telefonický kontakt od 8:00 do 15:00 hodin.. Pracoviště: Moravia trend s.r.o. studénka, Oderská, č.p. 407, 742 13 Studénka 3. Informace: Barbora Černíčková, +420 608 627 782.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 15 000 Kč

Tesaři Tesaři stavební. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z: 5.1.2017 a: 24.4.2018 Požadavky: vyučení v oboru, praxe 3 roky, ŘP sk. B, lešenářský průkaz výhodou, Nabízíme: po zapracování pracovní poměr na dobu neurčitou; pružné pracovní ohodnocení; práci ve zkušeném kolektivu; firemní výhody a benefity; práce v okrese Nový Jičín a okolí, Nástup možný ihned, Kontakt: osobně na adrese firmy ve dnech po - pá v době od 6,30 do 16,00 hod., personální oddělení, p. Lenka Bayerová tel.: 556 767 360, 602 762 063, e-mail: bayerova@nosta.cz. Pracoviště: Nosta, s.r.o., Svatopluka Čecha, č.p. 2088, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Lenka Bayerová, +420 602 762 063,556 767 360.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Slévárenský dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 68. Poznámka: !!!z.: 14.6.2017, a.: 31.8.2017., místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu, , Nabízíme: 25 dnů dovolené, závodní stravování., Info. na tel.: 606 711 136, e-mail: ladislav.drozd@tatra.cz, osobně po-pá od 7-14 hod.. Pracoviště: Tatra metalurgie a.s. - č.p.1448/5, Areál Tatry, č.p. 1448, 742 21 Kopřivnice. Informace: Ladislav Drozd, +420 556 492 018,606 711 136,.

Policisté pátrají po totožnosti tohoto neznámého muže.

Poznáte ho? Policisté pátrají po totožnosti muže možná z Novojičínska

Vládní návštěva Moravskoslezského kraje, 25. dubna 2018 - zastávka v Gutech, u místa kde vyhořel Kostel Božího Těla. Premiéra Andreje Babiše a ministry společně s hejtmanem Ivo Vondrákem doprovázela i starostka Třince Věra Palkovská.
133

Vládní návštěva v kraji skončila. Kam Babiš s ministry zamířil? Podívejte se!

Poslanci pošlou do lesů na sever Moravy inspekci. Stav je katastrofální

Poslanci z podvýboru pro ochranu přírody a krajiny se na dnešním jednání shodli na tom, že požádají Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP) o zprávu ke stavu lesů na severu Moravy. Zajímají se také o to, jak v této kůrovcové lokalitě hospodařily Lesy ČR od roku 2015. Oznámila to členka podvýboru a předsedkyně výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti).

Kauza OKD: rozsudek padne 7. května. Obžalovaní vinu odmítli

Soudní znalec Rudolf Doucha a bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek dnes v závěrečných řečech odmítli obžalobu, která je viní z chyb při privatizaci podniku OKD z roku 2004, při níž údajně vznikla škoda 5,7 miliardy korun. Doucha je přesvědčen, že neměl ocenit veškerý majetek firmy, ale jen akcie ve vlastnictví státu.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Spálov to dokázal! Jako první obral vedoucí Fulnek

Druhé Veřovice sice v Jeseníku nad Odrou brzy prohrávaly, ale nakonec si odvážely vítězství 4:1. Kopřivnice doma v derby jasně přehrála Vlčovice a u nováčka z Pustějova nezaváhala Tichá, která vezla výhru 4:0. Starý Jičín ve druhé půli zlomil odpor Fryčovic a spodní část tabulky opouštějí Odry, které loupily na hřišti Ostravice. Poslední Hukvaldy pak byly blízko ke druhé výhře v sezoně, ale Mořkov v závěru vyrovnal na konečných 2:2.

Frenštátu to doma pod Radhoštěm znovu nevyšlo

Ani ve druhém jarním domácím utkání to gólově a bodově nedopadlo! Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm totiž podlehli třetímu celku krajského přeboru z Heřmanic 0:2, když hosté rozhodli zápas dvěma rychlými góly po hodině hry.