Oderští fotbalisté doma vyhráli počtvrté za sebou, když udolali poslední Kopřivnici. Z třetích výher v ročníku se radovaly Bordovice, které přehrály Kateřinice a Jeseník, jenž uspěl proti nováčkovi z Mořkova. Jednoznačnou záležitost udělala z derby Tichá, která rozdrtila Kozlovice 6:1.

I. B třída, sk. D

TJ JISTEBNÍK – TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 3:0 (2:0)

HVĚZDY KOLA***KAREL POP (Spálov)
Spálovský soubor trenéra Bušiny byl hodně blízko druhé domácí porážce v řadě, ale v závěrečných šesti minutách vzal zápas do své moci, když nejprve vyrovnal mladý talent, jenž v posledních zápasech předvádí výtečné výkony, a který tak zúročil domácí tlak. Následná trefa Patrika Popa rozhodla o tom, že si Hukvaldy na dlouhou cestu domů neodvážely ani bod.

**ZDENĚK KADLČÁK (Jistebník)
Šlágr kola dopadl jednoznačně ve prospěch Štverkova týmu a útočník se zkušenostmi z vyšších soutěží byl vedle skvěle chytajícího Krayzela hlavní postavou utkání, když měl prsty ve všech brankách. Mladší z bratrské dvojice Kadlčáků zasadil Starému Jičínu sám dvě gólové rány, když skóre v první půli otevřel a v závěru pak sám pečetil. Při druhé domácí trefě pak navíc posadil přímý kop na hlavu kapitána Lebici a v Jistebníku, který zatím vede tabulku, se tak mohlo slavit.

*LUKÁŠ BURGET (Jeseník)
Slavoj čekal tři zápasy na vítězství, až se konečně znovu dočkal proti nováčkovi z Mořkova. Na výhru zadělal v úvodu zápasu proměněnou penaltou právě ofenzivní plejer Takáčova týmu, který pak sám tříbodové odpoledne ještě pečetil druhou výstavní a málo vídanou brankou přímo z rohového kopu.

ČÍSLO KOLA: 4
Tak málo branek inkasovala v prozatímních devíti utkáních libhošťská parta trenéra Salače, která v posledních pěti partiích inkasovala pouze jediný gól! Defenziva aktuálně druhého celku tabulky, za kterou vše jistí velmi dobře chytající Martinovský, tak zatím pracuje na jedničku.

Jistebničtí nastoupili do zápasu pěkně zostra a v prvním poločase měli více šancí k vedoucí trefě. Nejprve se pár minut po půl hodině hry prezentoval individuálním průnikem Zdeněk Kadlčák, jehož první pokus ještě Strnadel vyrazil, ale s dorážkou stejného hráče už nic nezmohl. Za chvíli se domácí publikum radovalo podruhé, když Zdeněk Kadlčák výtečně kopnutým přímým kopem našel hlavu ještě lépe naběhnutého kapitána Lebici a vedení 2:0 bylo na světě.

Domácí pak od inkasované branky zachránil na brankové čáře stojící Jiří Veselý a podobně si vedli také hosté při pokusu Paskera. V poločase musel nuceně vystřídat domácí stoper Prčík a dle trenéra Štverky bude týmu nějaký čas chybět. Kvalitní utkání z obou stran pokračoval také po změně stran, kdy Vyhlídalova parta domácí dobrých dvacet minut zamkla na vlastní polovině a Jistebník mohl děkovat své opoře v brance, když Krayzel vytasil několik parádních zákroků a lapil minimálně tři vyložené šance soupeře. Ty největší zazdili Bartoň a Čapka.

Ve druhé polovině druhé části se pak do otevřené obrany Starého Jičína dostávali domácí častěji a v samotném závěru zápasu přidal, po velmi dobré přihrávce Šamaje, třetí úder opět Zdeněk Kadlčák. „S vítězstvím 3:0 musím být spokojený, ale výhra se rodila těžce. Rozhodl první poločas, do kterého jsme nastoupili s tím, že chceme na soupeře vletět. Soupeř byl možná trošku zaskočený. Ve druhém poločase nás ale soupeř dobrých dvacet minut mačkal, ale podržel nás výborný Krayzel," řekl po vítězném zápase kouč Jistebníku Martin Štverka.

„První poločas byl spíše vyrovnaný, ale nepohlídali jsme si konec prvního poločasu, kdy jsme dostali dva hloupé góly. Ve druhém poločase jsme byli lepší, ale naše koncovka byla žalostná, když jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Na tom jsme ztroskotali a domácí několikrát podržel Krayzel," sdělil trenér Starého Jičína Tomáš Vyhlídal.

B: 37. a 92. Z. Kadlčák, 43. Lebica. Rozhodčí: Jantoš – Lukašík, Uličný.

Jistebník: Kryzel – J. Štandl, Prčík (46. Nesvadba), J. Veselý, Tyleček (85. O. Veselý) – Lebica, Šamaj, F. Kadlčák, Košina (90. P. Štandl) – Pasker (81. P. Mohyla), Z. Kadlčák (93. Bednář). Trenér: M. Štverka.

Starý Jičín: Strnadel – D. Janovský (46. Matoušek), Jurajda, Šrom, Podešva – M. Kotešovec, Petr, Bajer, Barvenčík – Bartoň, Čapka (79. Holeňa). Trenér: Vyhlídal.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – TJ MOŘKOV 2:0 (1:0)

Střetnutí začalo náporem Mořkova a domácí hráči, jako by byli ještě na svatebním sobotním dnu svého brankáře, který tři šance hostů vychytal i s pomocí brankové konstrukce. Pro hosty pak přišel zákonitý trest, když byl v pokutovém území, po vysunutí Černocha, faulován Polónyi a domácí se navíc dožadovali červené karty pro Kudělku, jenž obdržel kartu žluté barvy.

Míč si na penaltovou značku postavil Burget a se štěstím překonal bývalého brankáře Fulneku nebo Jakubčovic Pospěcha. Vedení, jako by domácí, které tentokráte vedli místo absentujícího trenéra Takáče Petr Bartoň s Petrem Vokáněm, polilo živou vodou a do konce utkání byli lepším mužstvem. S dalšími šancemi však Slavoj nenaložil vůbec dobře a skóre se tak měnilo až v 73. minutě, kdy se přímo z rohového kopu trefil opět Burget.

„Byl to hodně nevídaný gól, který za přispění větru vymetl pavučinu, a který si možná i zaslouží zaslat do televize, jako borec na konec. Vedení 2:0 jsme si již do konce utkání pohlídali a mohli jsme doslavit svatební veselí našeho brankáře, kterému ostatní hráči mimo jiné dali pěkný dárek v podobě vychytaného čistého konta. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu," hodnotil duel předseda jesenické kopané Libor Macháč.

B: 9. z pen. a 73. Burget. Rozhodčí: Opěla – Tvardek, Pargač.

Jeseník: Macháč–P. David, J. Goláň, Štěpják, Shaparenko – Lušovský (69. Hanzelka), Černoch, Burget, Vavřík (83. M. Goláň) – Polónyi, M. David (85. Schevchenko). Tým vedli: P. Bartoň a P. Goláň.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, J. Mička, Sláma, Kudělka – Galia, O. Mička (29. Gold), T. Kučera, Machač (59. Erle) – Hrubý, Poledník (77. Janíček). Trenér: P. Kučera.

TJ ODRY – FC KOPŘIVNICE 1:0 (0:0)

B: 51. Konrád. Rozhodčí: Fajkus – Valošek, Tisovský. Odry: Mališ – Repta, Veselý, Murín, Hurta – Káňa (62. Strempek), Konrád, E. Chuděj, Frais (89. Anděl) – Maléř, Vidlák. Trenér: Stibůrek. Kopřivnice: Neuwirth – J. Okřesík, Mocek (51. Křížek (77. Machciník)), Hruška (70. Hanzelka), Nenutil (60. Březina), Pala, Fendrich, Štěpán (64. Kováč), P. Okřesík, Petráš, Mička. Trenér: Káňa.

TJ SOKOL BORDOVICE – TJ SOKOL KATEŘINICE 3:0 (1:0)

B: 38. Rajnoch, 52. Matúš, 65. Nárožný. Rozhodčí: R. Dudek – Mikolanda, M. Dudek.

Bordovice: Turoň – Kaša, Geryk, Kovařík, Vaněk (37. Klos) – Peťko, Raška, Čuport, Rajnoch – Matúš (80. Černoch), Nárožný (69. V. Melčák). Trenér: Pítr.

Kateřnice: Kavka – Obsadný, Janeček, Makúch, L. Richter – T. Bittala (82. Kutač), J. Richter, Bajer, Marsina (62. D. Richter) – Koprajda, P. Lys (56. Lihocký). Trenéři: Břežný a Ja. Tyleček.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – FC LIBHOŠŤ 0:4 (0:1)

B: 22. a 57. Bednář, 73. Symerský, 81. Pojezdala. Rozhodčí: Přeček – Krištof, Kyselý. Vlčovice: Sokolovský – Kordoš (77. Motúz), R. Jalůvka, Velička, Drozd – Polášek, Lichnovský, Slezák (70. K. Harabiš), Varga – J. Jalůvka, Světlík (46. Michna). Trenér: Svoboda. Libhošť: Martinovský – Eckelsberger (79. Krumpolc), Velart, Palička, Juřena – T. Blažek (74. Pojezdala) Jachník, Symerský, J. Čapka (67. Trojan) – Závodný (65. Dědík), Bednář. Trenér: Salač.

TJ SPÁLOV – TJ SOKOL HUKVALDY 2:1 (0:1)

B: 84. K. Pop, 89. P. Pop – 10. Šimíček. Rozhodčí: Sciskala – Seipel, Pretsch. Spálov: Jurošek – Maršálek, Anděl, Sucháček (8. Zálešák), Kostka – P. Pop, Klevar, Kiša, K. Pop – T. Chuděj, R. Ambrož. Trenér: Bušina. Hukvaldy: Sasín – Kučera, Hubeňák, Z. Velart, L. Tobiáš – Grufík, Ollender, Matějka, Chamrad (80. M.Velart) – Košica, Šimíček. Trenér: Kalich.

TJ SOKOL TICHÁ – FC KOZLOVICE 6:1 (4:0)

B: 36. a 82. z pen. Fojtík, 10. M. Tománek, 22. vlastní, 38. Šušla, 63. O. Švrček – 71. Bednář. Rozhodčí: Kontoršikov – Pobořil, Tomšík. Tichá: Pikulík (76. Šoukal) – R. Švrček, Sládeček, Bartoň (55. Piskoř) – M. Tománek (71. Le), Petřík, Fajčák, Šušla (49. Zdarsa) – P. Fojtík – Houšťava (52. Mička), O. Švrček. Trenér: Bača. Kozlovice: Chlebek – Hruška, Bednář, F. Kocián (46. Eliáš) – Ermis, Vyvial, J. Fojtík, Závodný – P. Krpec, Vašenda (57. Najdek), Holub. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Více se o fotbalových zápasech týmů našeho regionu dočtete pravidelně v pondělním a středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a jeho úterní příloze Region.