Favorizovaný Fulnek nezaváhal ani v jedenáctém utkání v sezoně a Kopřivnici doma vyprovodil po výsledku 5:0. Starý Jičín v Pustějově nezlomila inkasovaná branka z 1. minuty utkání, když si domů vezl tříbodový lup po výhře 4:1.

Chudou šestibodovou sbírku nerozšířily Odry, které doma přenechaly všechny body třetí Tiché. Spálov pak v domácím prostředí zlomil oslabené Fryčovice až po změně stran a s prázdnou se vraceli domů fotbalisté jesenického Slavoje, kteří neuspěli na hřišti Ostravice.

FK PUSTĚJOV – FK STARÝ JIČÍN 1:4 (1:2)

To, že každý zápas začíná za stavu 0:0 platilo v Pustějově opravdu jenom chvíli. Domácí celek Jaroslava Hochmana totiž udeřil z první akce, když se s pomocí tyče prosadil útočník Lazaridis, pro něhož to byl sezonní gól číslo 10. Starý Jičín však brzký úder nezlomil a postupně se začal čím dál více tlačit před branku Zindlera, který domácí v utkání několikrát podržel. V 18. minutě už ale nestačil na přesnou střelu kapitána Bartoně, jenž se postaral o vyrovnání. Za šest minut už pak hosté dokonali obrat, když se dorážkou prosadil Maňák, jenž hlavičkou z malého vápna podruhé rozradostnil střídačku Starého Jičína.

Po změně stran se domácí snažili o brejkové situace, ale finálnímu zakončení vždy něco scházelo. Starý Jičín tak pozorně držel těsný náskok a v samotném závěru definitivně rozhodl, když do otevřené domácí obrany skórovali Janyška s Podešvou, kteří tak zařídili konečné skóre 4:1 ve prospěch hostů.

„Úvod nám vyšel opravdu výborně, ale bohužel jsme už v prvním poločase o vedení přišli. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme alespoň vyrovnat, ale kromě nějakých pološancí jsme nic vyloženého neměli. Neustále pršelo, takže hřiště bylo navíc v hrozném stavu a soupeř se s tím vypořádal lépe než my. Starý Jičín byl o něco lepší a ukázal větší fotbalovost. V závěru jsme ještě inkasovali dva góly do otevřené obrany, ale ty už toho moc neřešily,“ zhodnotil nedělní partii trenér nováčka z Pustějova Jaroslav Hochman, jehož tým bral v posledních pěti zápasech jediný bod.

Starý Jičín naopak potvrdil zlepšené výsledky z posledních utkání, když v uplynulých šesti kolech prohrál pouze ve Fulneku. „Tak, jako každý zápas, tak i do Pustějova jsme jeli hrát dobrý fotbal a získat tři body. Napřed jsme ale získali další rekord soutěže. Po inkasování největšího počtu branek, jsme dostali nejrychlejší gól v soutěži. Kluky to ale nepoložilo a do poločasu jsme nepříznivé skóre dokázali otočit,“ mohl se po utkání usmívat jeden z koučů Starého Jičína Radek Kreml, jenž také připomněl těžký terén.

„Díky počasí se muselo daleko více bojovat o každý míč. Domácí nám nedali nic zadarmo, byli důrazní v osobních soubojích a dopředu mají výborné hráče, takže to nebylo vůbec jednoduché utkání. Hráči to ale zvládli a v závěru pak přidali ještě dva góly. Všem hráčům tak děkujeme za odvedený výkon,“ pochvaloval si po druhé venkovní výhře v sezoně Radek Kreml.

Branky: 1. Lazaridis – 18. Bartoň, 24. Maňák, 89. Janyška, 90. Podešva. Rozhodčí: Kielar – Poledník, Futerko.

Pustějov: J. Zindler – Zachar, Durec, J. Tomášek, Dluhoš (72. L. Zindler) – Stix, V. Hochman (86. Horák), Dresler, L. Kocmich – Dvořák, Lazaridis. Trenér: J. Hochman.

Starý Jičín: Hatlapatka – Podešva, Bajer, Šrom, Jurajda – Kotešovec (74. D. Janovský), Petr, Hanzelka (72. Janyška), Maňák (79. Kremel) – Folberger, Bartoň. Trenéři: Radek Kreml a Marek Kreml.

TJ MOŘKOV – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 5:0 (0:0)

Na hřišti čtvrtého Mořkova to dlouho na žádnou kanonádu nevypadalo. Ve vyrovnaném duelu totiž téměř hodinu svítily na světelné tabuli dvě nuly. Do vedení mohly jít ve dvou případech i Vlčovice, které vede někdejší kouč Mořkova František Merenda. Pospěch však vždy předvedl své kvality. Na mokrém trávníku došlo k první brance až v 59. minutě. Vlčovice zahrávaly roh, ale z následného brejku překonal Špačka nejlepší mořkovský střelec Lukáš Černoch, jenž se trefil už po osmé v sezoně.

Mořkovský soubor Pavla Kunce rázem ožil a za dalších šest minut zvyšoval na 2:0 střídající Poledník, jenž měl na mořkovském gólovém vzkříšení viditelný podíl. Když pak dvacet minut před koncem potrestal Vlčovice třetím úderem Bajger, bylo jasné, že všechny body zůstanou v Mořkově. Mořkovský záložník pak navíc ještě v závěru dokonal hattrick a zařídil tak vysoké vítězství 5:0.

Mořkov tak doma vyhrál už pět utkání a neuspěl v jediném případě, když podlehl lídrovi z Fulneku těsně 0:1. „Očekávali jsme těžké utkání, což dobře hrající hosté šedesát minut potvrzovali. Rozhodující se ukázaly dva zákroky Pospěcha brzy po změně stran. Pak si totiž kluci uvědomili, že pokud chtějí vyhrát, tak musí přidat a začít trefovat branku,“ hodnotil už šesté vítězství svého celku kouč Mořkova Pavel Kunc, jenž vyzvedl přínos střídajícího Poledníka. „Hru rozhýbal a pochvalu zaslouží i všichni další náhradníci, kteří nám pomohli dovézt skóre až do takového výsledku, který je pro hosty až moc krutý,“ doplnil mořkovský lodivod.

Vlčovice nyní čeká veledůležité domácím utkání proti Odrám, které mají na svém kontě také pouhých šest bodů.

Branky: 71., 88. a 89. Bajger, 59. L. Černoch, 65. Poledník. Rozhodčí: Adamec – Podracký, Levinger.

Mořkov: Pospěch – Hromádka, T. Kunc, T. Kučera, Machač (62. P. Kučera) – Galia (80. Vahalík), Hrubý, Pop, Bajger – L. Černoch (66. Erle), Stecula (57. Poledník). Trenér: P. Kunc.

Vlčovice: Špaček (77. Kočib) – Myšák, Velička, J. Jalůvka, Polášek, Názalaník, R. Jalůvka, Motúz (62. Lichnovský), Chytil, Varga (74. D. Kučera), L. Harabiš. Trenér: Merenda.

TJ ODRY – SK TICHÁ 0:2 (0:1)

Fotbalisté Oder byli povzbuzeni předešlým domácím vystoupením proti fulneckému lídrovi, kterému podlehli 2:4, když proti třetí Tiché mohli jít do vedení už po pěti minutách. Vidlák nejprve přeloboval Pikulíka, ale míč se od břevna odrazil zpátky do hřiště a z dorážky pak rozezvučel horní tyč i Repta, jenž coby zadák nastoupil tentokrát na hrotu oderského útoku.

Gólově se nakonec urodilo na druhé straně. Před uplynutím první půl hodiny si totiž Fojtíkův centr našel Ondřej Švrček, jenž poslal hlavou družinu Miroslava Janáče do těsného náskoku. Tichou pak potkal nešťastný závěr první půle, když musel kvůli zranění odstoupit mladík Kocián, jenž je nejlepších tichavským střelcem a vzápětí mířil do tyče Mička.

Oderský kouč Stibůrek pak před hodinou hry sáhl ke trojitému střídání, ale defenziva Tichá zůstávala nadále pozorná a soupeře nepouštěla do vyložených šancí. V poslední minutě pak přišel definitivní tichavský štempl, který režírovala střídající dvojice mladíků. Po průniku Závodného se totiž ke střele dostal Tomáš Janáč, jenž tentokráte vinou zranění nastoupil až do závěru zápasu, a který zvýšil na konečných 2:0.

„Náš výkon nebyl úplně špatný, ale místo toho, abychom vedli 2:0, tak uděláme chybu a inkasujeme. Trápí nás koncovka a citelně nám chybí Jarda Paszko. Ve druhé půli jsme to otevřeli, ale soupeř poctivě bránil. Scházel nám větší důraz a lepší pohyb, protože naše akce končily před šestnáctkou. Do konce podzimu potřebujeme nutně posbírat šest bodů,“ sdělil oderský kouč Jan Stibůrek, jehož tým nyní cestuje do Vlčovic a podzim končí doma proti Fryčovicím.

Hostující brankář Pikulík se tak mohl radovat z další nuly a Tichá opět potvrdila svoji sílu na hřištích soupeřů, na kterých z šesti duelů pětkrát slavila plný bodový zisk a jednou remizovala, když na úvod sezony hrála 2:2 ve Fryčovicích. „Do Oder jsme jeli trošku s obavami, protože máme docela hodně zraněných. Soupeř nehrál špatně, snažil se kombinovat, a když trefil dvakrát za sebou břevno, tak jsme měli velké štěstí. Soupeř nás ve druhé půlce trošku zatlačil, ale všechno se nám dařilo odvracet. My jsme hrozili z brejků a mohli jsme rozhodnout dříve, ale naštěstí nás to nemuselo mrzet,“ komentoval tichavskou výhru hrající asistent Radim Sládeček, jehož tým se nyní v neděli pokusí v domácím prostředí zastavit rozjetou fulneckou mašinu. „No, čeká nás hodně těžký zápas, na který se musíme co nejlépe nachystat,“ dodala dlouholetá opora Frenštátu pod Radhoštěm.

Branky: 28. O. Švrček, 90. Janáč. Rozhodčí: Kolečkář – Neděla, Hrňa.

Odry: Mališ – Sedláček (59. Holub), Rybařík (59. M. Paszko), Veselý, Hurta – Zapletal (59. P. Fabiánek), E. Chuděj, Konrád, Frais – Repta, Vidlák (74. Opelka). Trenér: Stibůrek.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Petřík, Sládeček, Balcárek – Fajčák, Mička (79. Závodný) – Fojtík, Blažek (84. T. Janáč), D. Kocián (45. M. Tománek) – O. Švrček. Trenér: M. Janáč.

FOTBAL FULNEK – FC KOPŘIVNICE 5:0 (2:0)

Vedoucí celek tabulky se proti Kopřivnici rozjížděl pomalu a byli to hosté, kteří se mohli v utkání radovat jako první. Závodný však mířil v dobré možnosti nad a gólem neskončil ani nebezpečný průnik Ollendera. Hostující výběr trenéra Chrobáka, jemuž scházeli dlouhodobě zranění Petr Okřesík a Štěpán, ke kterým se nově přidali absentující Petráš s Nenutilem, pak nezvládl závěr úvodního dějství. Ve 40. minutě totiž zafungovala už poněkolikáté spolupráce centrujícího hrajícího kouče Kováře a zakončujícího střelce Ďurici, jenž hlavou překonal Beňa. To z však z fulnecké dílny nebylo na konci první půle vše, neboť v poslední minutě využil přihrávku Ďurici Černín.

„Ze začátku prvního poločasu jsme nehráli moc dobře. Kopřivnice na tom byla fotbalově velmi dobře a naštěstí jsme přežili její dvě šance. My jsme nehráli to, co jsme chtěli. Pořádně jako bychom nevěděli, s čím na soupeře vyrukovat, protože to bylo jenom marné dobývání. O přestávce jsme si tak museli něco říct a ve druhém poločase už to bylo daleko lepší,“ pustil se do zápasového hodnocení hrající asistent trenéra Fulneku Pavel Jurča.

Fulnek pak duel definitivně rozhodl ve své tradičně silné úvodní patnáctiminutovce druhého poločasu. Už v 51. minutě využil centr kapitána Jana Šestáka znovu Ďurica, a když v 60. minutě střílel Černín, tak stoper Krása nekompromisně dorážel již na 4:0. Za pouhé dvě minuty se prosadil i druhý domácí stoper, protože Murín dostal po Špitalíkově rohu trestuhodně příliš prostoru a nohou přidal pátý úder. Zbytek zápasu už se jen dohrával a brankář Rozsypal se mohl těšit již ze sedmého čistého konta v sezoně.

Fulnek se výhrou proti Kopřivnici loučil s domácím publikem, protože zbylá dvě podzimní utkání odehraje venku. „Nyní nás čeká těžký zápas v Tiché, která má taky dobré výsledky a pak nevyzpytatelné derby v Pustějově. Chtěli bychom oba zápasy zvládnout a potvrdit tak podařený podzim. Navíc se na nás pořád tlačí Veřovice. Dali jsme si za cíl jít nahoru, takže věřím, že si to teď nepokazíme,“ přeje si hrající asistent lídra tabulky.

Kopřivničtí tak prohráli třetí z posledních čtyř utkáních. „Se soupeřem jsme hráli čtyřicet minut vyrovnanou partii, ale i tak byl jednoznačně silnější na míči, stále v pohybu bez zbytečného držení míče a agresivnější v zakončení. Ačkoliv mají v kádru několik starších hráčů, nebylo to v jejich pohybu znát. Nám už v závěru nezbyly síly. Škoda neproměněných šancí v úvodu, zápas se mohl vyvíjet jinak,“ komentoval porážku u lídra tabulky kouč FC Kopřivnice Svatopluk Chrobák.

Branky: 40. a 51. Ďurica, 45. Černín, 60. Krása, 62. Murin. Rozhodčí: Janeček – Žáček, Hrňa.

Fulnek: Rozsypal – Stratil, Krása, Murín, Lachký – Špitalík, Kovář (77. Štefek), Černín (83. Jurča), Houfek (60. Zalacko) – Ďurica (77. Jar. Šesták), Jan Šesták (68. Vašina). Hrající trenér: Kovář.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Košárek, Mička, M. Makový – Kapsa (60. Hruška), Závodný, Špaček, Marek (77. T. Makový) – Ollender, Hanzelka (58. Šajtar). Trenér: Chrobák.

TJ SPÁLOV – TJ SOKOL FRYČOVICE 5:1 (1:0)

Hosté dorazili pouze s jedním náhradníkem, ale hned v úvodu se připomněli, že Spálov rozhodně nebude čekat jednoduchá šichta. Na konci první desetiminutovky se totiž musel činit brankář Neckář, jenž výtečným zákrokem udržel bezbrankový stav. Klíčový moment střetnutí přišel už v 19. minutě, ve které se po hostující standardce zmocnil míče Šíma, jehož výpad do otevřené fryčovické obrany zastavil až zákrok Holuba, kterému hlavní sudí ukázal, k velké nelibosti hostů, červenou kartu. Spálov pak dlouho nemohl najít recept na soupeřovu defenzivu, protože ránu Ambrože zlikvidoval hostující kapitán s rukavicemi Ivánek.

Soubor nového trenéra Filipa Kadlčáka pak hrozil i v deseti, ale nadějnou možnost ke konci první půle neproměnil. Do šaten se však za bezbrankového stavu nakonec neodcházelo, protože ve 42. minutě napřáhl hrající kouč Spálova Kiša, jehož pokus sice Ivánek vyrazil, ale pro dorážejícího Šímu už nebylo problémem otevřít skóre.

Spálovské uklidnění pak přišlo po hodině hry, kdy se ocitl při zakončení osamocený opět Šíma, jenž bez potíží podél brankáře zvýšil na 2:0. Za deset minut se Šíma proměnil v nahrávače, když po jeho centru přidal třetí zásah Patrik Pop. V samotném závěru utkání se pak skóre měnilo ještě třikrát. Nejprve našel v 83. minutě Ambrož střídajícího Anděla, který upravil již na 4:0, ale za pouhé dvě minuty se dočkaly i Fryčovice, když se Neckář musel otáčet po střele Georgiovského. Poslední slovo měl však Spálov, když Chuděj vybídl ke skórování Klevara, jenž s přehledem upravil na konečných 5:1.

Spálov se tak po dvou porážkách v řadě dočkal šesté výhry v ročníku. „Výsledek je sice jednoznačný, ale jednoduché to nebylo. Hosté dlouho odolávali a byli i nebezpeční. Hodně se zlobili po vyloučení, ale pravdou je, že hostující hráč nejevil zájem hrát míč a sestřelil Šímu přes obě nohy,“ uvedl sekretář domácího oddílu Luděk Remeš. Hosté z Fryčovic měli na věc jiný názor a na Moravskoslezský krajský fotbalový svaz (MSKFS) podali oficiální protest. Rozhodnutí sudího Chlebovského tak bude přezkoumávat disciplinární komise MSKFS.

Branky: 42. a 59. L. Šíma, 69. P. Pop, 83. Anděl, 89. Klevar – 85. Georgiovský. ČK: 19. Holub (F). Rozhodčí: Chlebovský – Porubek, Robenek.

Spálov: Neckář – Ondřej (83. Král), Sucháček, Maršálek, Kostka – R. Ambrož, Kiša (78. Anděl), Zálešák (59. K. Pop), Klevar, P. Pop – L. Šíma (69. Chuděj). Hrající trenéři: Kiša a Marszalek.

Fryčovice: Ivánek – Vrtný, Volný, Zahradník (65. Rumel), Georgiovský, Holub, Šponiar, Janek, Nevlud, Staněk, Avetisyan. Trenér: Kadlčák.

TJ SOKOL HUKVALDY – AFC VEŘOVICE 1:3 (1:1)

Nováček z Hukvald chtěl doma konečně bodovat naplno a hned zkraje utkání musel zasahovat Sypták proti šanci Galuse. Opora domácí ofenzivy pak ve 12. minutě vlétla do veřovického pokutového území a po zákroku Romana Košelíka kopaly Hukvaldy penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán Ermis, jenž bez problémů otevřel gólový účet zápasu. Veřovice, kterým tentokráte scházel útočník Hanko, mohly odpovědět po možnosti Černocha, ale ten neuspěl. Ve 28. minutě už hostující lavička zvedala ruce po hlavičce kapitána Radima Košelíka, ale proti byl parádní zákrok Kavky. Ve 29. minutě už se ale začínalo znovu od začátku, když se proti svému bývalému klubu prosadil Adam Šimíček.

Stovka diváků, mezi kterými byla téměř čtyřicítka fanoušků hostů, kteří si domů odváželi i ceny z hukvaldského bulletinu, se pak nenudila ani ve zbytku prvního poločasu zajímavého duelu. Další velkou možnost nevyužil aktivní Černoch a v závěru poločasu nevrátili vedení na stranu Hukvald Niemczyk s Galusem. Nejprve skvěle zasáhl stoper Adamec a vzápětí vytasil další důležitý zákrok Sypták.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala šancí hostujícího AFC, ale z brankové čáry vykopával míč stoper Vicher. Vítězný gól Veřovice nakonec přišel v 62. minutě, ve které se po domácím zaváhání dostal k centru střídající Moravec a velmi dobře hrající Vicher následně nabídl jedinou chybou v utkání vylouženou šanci Radimu Košelíkovi, ke kterému prošel míč a veřovický kapitán ještě stihl udělat kličku Kavkovi a zavěsit.

Za pár minut mohl bleskově vyrovnat Volný, jenž se po zranění vrátil do sestavy, ale Sypták byl znovu pozorný. Duel pak definitivně rozsekla 72. minuta. To Černoch potrestal nedorozumění hukvaldské obrany, když se zbavil několika protihráčů a přesnou ranou k tyči přidal pojistku na 3:1.

Hukvaldy, které se pak ve zbytku utkání ještě snažily o zdramatizování, tak nevylepšily svoji domácí bilanci a z šesti duelů na vlastním trávníku braly pouhý bod za remízu s Vlčovicemi. „Byli jsme kvalitnímu soupeři více než vyrovnaným soupeřem. Všichni naši hráči podali výborný výkon a porážka bolí o to více, že jsme podali nejlepší výkon sezony, ale Veřovice své šance proměnili, zatímco my ne. Nezasloužili jsme si prohrát, ale náš smutek má bohužel další pokračování,“ vyjádřil se k utkání šéf hukvaldské lavičky Martin Blahuta, jenž vyzvedl výkony Kavky, Ermise, Galuse i Vichera.

Veřovice naopak prodloužily svoji vítěznou sérii a nadále zůstávají v kontaktu se suverénním Fulnekem. „Hukvaldy předváděly hlavně v první půli velice rychlý a jednoduchý fotbal a tím nás přehrávaly. V mnoha případech přiváděly naši obranu do šílenství. Do druhého poločasu jsme již začali hrát trochu zodpovědněji a dost nám taky pomohla minela domácí obrany, po které jsme šli do vedení. Po třetí brance jsme pak utkání dohráli v pohodě,“ uvedl vedoucí AFC Veřovice Marcel Fojtík.

Branky: 12. Ermis z pen. – 29. A. Šimíček, 62. Radim Košelík, 72. Černoch. Rozhodčí: Poledník – Matula, Duda.

Hukvaldy: Kavka – Chamrád, Ermis, Vicher, Hubeňák (31. Velart), Mlčoch – Tomek (85. Bůžek), Niemczyk (88. Válek), Procházka (53. Grufík), Galus – Volný (80. Holub). Trenér: Blahuta.

Veřovice: Sypták – Ro. Košelík, Kupčák, Adamec, Knybel – O. Matuš (46. Gold (80. O. Fojtík)), D. Šimíček, Ra. Košelík, Pítr (54. Moravec) – A. Šimíček (81. Švolba), Černoch (85. Paľo). Trenér: Mička.

TJ SOKOL OSTRAVICE – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 2:1 (1:0)

Fotbalisté Ostravice si chtěli výhrou pojistit střed tabulky a vstup do utkání měli znamenitý, protože už v 7. minutě překonal Macháče zkušený Platoš. Forvard Ostravice, pro něhož se jednalo o premiérovou branku v sezoně, dokonale využil zaváhání jesenické defenzivy, která si při odkopu dávala přednost tak dlouhou až soupeři nabídla brzkou trefu. Tým trenéra Vranaye tak tentokráte doma nemusel dohánět soupeřův náskok.

„Znovu jsme předvedli špatný začátek. Trenér může před utkáním zdůrazňovat naše chyby v obraně, kterých se musíme vyvarovat, ale přesto jsme po hrubém nedorozumění v obraně nabídli soupeři brzo vedoucí branku. Naši hráči se pak tlačili za vyrovnáním, ale naše pološance k vyrovnání nevedly,“ vzpomínal předseda jesenického Slavoje Libor Macháč.

Jeseník pak po změně stran přebral na Frýdecko-Místecku iniciativu a důkazem byly nastřelená břevna Polónyim a Černochem. Na Boháče se pak řítil osamocený Horák, ale minul. Pět minut před koncem pak přišel zákonitý trest, když další hrubici obrany Jeseníku potrestal domácí kapitán Stýskala. Jeseník sice reklamoval ofsajd, ale sudí byli jiného názoru. V 87. minutě ještě zadělal na drama proměněnou penaltou Lukáš Burget

„Více už jsme toho ale nestihli a tak jsme odjížděli z Ostravice s prázdnou. Je to pořád dokola, když děláme hrubé obrané chyby a neproměňujeme šance. V zápase nejsme horší, ale body, o které se hraje, prostě nemáme. Nyní nás čeká poslední domácí utkání s Hukvaldami. Bude to těžký zápas, protože Hukvaldy moc bodů nemají. Přesto všechno věřím našim hráčům, že urveme doma vítězství,“ řekl dále předseda aktuálně sedmého Jeseníku nad Odrou.

Branky: 7. Platoš, 85. Stýskala – 87. L. Burget z pen. Rozhodčí: Bartek – Machala, Fieber.

Ostravice: Boháč – L. Ledvoň (70. Horňák), Jandek, Jucha, M. Ledvoň – M. Stonavský, Stýskala, O. Stonavský, Přasličák, Dušík (89. Sloboda) – Platoš (81. Březina). Trenér: Vranay.

Jeseník: Macháč – Frýdl, J. Goláň, Polónyi, Indrák – Meihack (26. Strnad), Černoch, J. Burget, Horák (73. Čunta) – L. Burget, Grulich. Trenér: Takáč.

Hvězdy kola:

***MARTIN BAJGER (Mořkov)
Fotbalisté Mořkova nadále potvrzují vydařený podzim a zvláště z domácího prostředí dělají nedobytnou tvrz, protože z mořkovského trávníku odjel s body pouze vedoucí Fulnek a to až po boji, když si odvážel výhru 1:0.

Sílu týmu Pavla Kunce nyní poznaly Vlčovice, které sice v Mořkově hrály hodinu bez branek, ale nakonec utržily debakl 0:5, o který se hattrickem zasloužil právě mořkovský špílmachr se zkušenostmi z vyšších soutěží, který stihl tři góly za pouhých 18 minut!

**PETR ĎURICA (Fulnek)
Ve Fulneku moc dobře věděli, že se jim angažování kanonýra z Jakubčovic vyplatí. Šestadvacetiletý útočník, jenž si v minulosti přičichl ve Fulneku i ke 2. lize, naposledy dvěma góly pomohl srazit Kopřivnici a spolu se svým útočným parťákem a kapitánem mužstva Janem Šestákem nasázeli polovinu fulneckých branek (Ďurica 16, Jan Šesták 12).

*LUDĚK ŠÍMA (Spálov)

Spálovský útočník byl v duelu proti Fryčovicím u všeho důležitého. Nejprve uviděl po zákroku na jeho osobu červený karton hostující Holub a poté úvodními dvěma góly zlomil odpor houževnatého soupeře. Nejlepší spálovský střelec pak navíc asistoval i u třetí branky a výrazně tak pomohl odčinit překvapivé zaváhání týmu hrajícího trenéra Kiši z Vlčovic.

ČÍSLO KOLA: 5
Pouze tolikabodový rozdíl dělí 14. a 9. místo tabulky, které okupují oba nováčci. Ve vyrovnaném konci tabulky se bude hrát ve zbytku podzimu o hodně důležité body, když poslední Hukvaldy mají na svém kontě jen pět bodů, ale druhý nováček soutěže z Pustějova, jenž okupuje 9. příčku, prozatím posbíral 10 bodů.

Program 13. kola (12. hraného):

Sobota 28. října, 14.00
Vlčovice – Odry (Krokosz – Poledník, Bureš).
Veřovice – Spálov (Písečný – J. Vrána).
Kopřivnice – Pustějov (Matula – Chýlek).
Fryčovice – Mořkov (Szwed – Wawrzyk, Šigut).

Neděle 29. října, 14.00
Jeseník nad Odrou – Hukvaldy (Dvořák – Kret, Picmaus).
Starý Jičín – Ostravice (Valošek – Juřička, Brabec).
Tichá – Fulnek (Fanc – Krištof, Přeček).

*Změna delegací rozhodčích je ještě možná případnou aktualizací obsazovacího úseku MSKFS.