TJ Nový Jičín – SK Hranice 2:0 (1:0)

Domácí začali aktivně. Již v 5. minutě se k míči dostal Smolarčík, ale jeho pokus z hranice šestnáctky šel vedle Tomečkovy brány. O chvíli později jej napodobil Polášek, ani on však neuspěl. Na druhé straně zahrával Zvirinský standardní situaci, ale míč prošel nikým netečován domácí šestnáctkou až kolem tyče domácího Hanuse. Ve 39. minutě se skóre poprvé měnilo. Po menším útlumu domácích vyhrál Smolarčík hlavičkový souboj na hranici velkého vápna a následně překopl bezmocného gólmana hostí – 1:0. Hranice mohly odpovědět těsně před odchodem do šaten. Ve 45. minutě si na roh Zvirinského naskočil Sencovici, ale jeho hlavička šla těsně vedle.

Po poločase opět zaúřadovali domácí. Ve 47. minutě doběhl míč za obranu Smolarčík a bez dlouhého rozmýšlení chtěl opět technicky přestřelit Tomečka. Tentokrát jeho pokus zastavilo břevno. V 51. minutě se však ve středu hřiště dostal k míči domácí Polášek, obešel si dva hráče a ze třiceti metrů trefil přesně k tyči – 2:0. Poté hra domácích trochu opadla, a byli to hosté, kdo se tlačil dopředu. V 71. minutě našel Zvirinský přesně Janáčka, který sám před bránou nastřelil pouze tyč. V 88. minutě pak střílel technicky pod břevno hostující Biskup, ale Hanus svůj tým obětavým zákrokem podržel.

Janis Papadopulos (Nový Jičín): Kluci dnes bojovali a snažili se. Dnes rozhodla naše větší touha po vítězství, a splnili jsme tak cíl, který jsme měli, tedy být kolem sedmého, osmého místa. Po druhé brance jsme se sice trochu stáhli, ale vyplývalo to ze hry, a navíc jsme se mohli i nadále spoléhat na obranu a brankáře. Přestože jsme branek mohli dát více, hodnotil bych to komplexně. Vyhráli jsme dva nula, takže spokojenost.

Pavel Pumprla (Hranice): Troufám si tvrdit, že jsme byli možná herně i o něco lepší než domácí, ale již v první půli jsme si po zbytečné chybě nechali dát hloupý gól. Ve druhé půli domácí jednou pořádně vystřelili na naši bránu a byla z toho další branka. Posledních patnáct minut jsme Nový Jičín, který zřejmě odešel fyzicky, zatlačili, ale nastřelili jsme pouze tyč. V minulém kole jsme vyhráli pět nula, takže to vypadá, jako bychom se vystříleli, protože i dnes jsme měli spoustu dobrých šancí.

Branky: 39. Smolarčík, 51. Polášek, ŽK: Wind (Nový Jičín), rozhodčí: Klíma – Bartoš, Krba, diváci: 70

Nový Jičín: Hanus – Matějičný, Fertál, Nippert, Pavelka – J. Hes (56. Wind), Polášek, Tobola, Kudělka – Hanzelka (72. Faber), Smolarčík (90. L. Hes). Trenér Janis Papadopulos

Hranice: Tomečka – Lukeš, Jaroň (79. Žerávek), Biskup, Grygar – Chlápek (72. Páleník), Malaník (64. Kalous), Sencovici, Šelle – Janáček, Zvirinský. Trenér Pavel Pumprla