Mládežnické týmy Nového Jičína zažily doslova skvostnou sezonu. Na úspěch divizních starších dorostenců totiž navázali také starší i mladší žáci klubu, jež nenašli přemožitele v krajském přeboru.

Starší žáci novojičínského FK předváděli v jarní části parádní výkony, když ve třinácti zápasech dvanáctkrát vyhráli a při vítězném tažení inkasovali pouze jedinou branku, a to v posledním kole proti Brušperku. Tým trenéra Františka Merendy na úvod druhé poloviny soutěže prohrál v Kravařích 1:2, ale od té doby pouze vítězil a naháněl vedoucí Havířov.

Klíčem k prvnímu fleku byla výhra 1:0 právě na půdě největšího rivala, o niž se postaral přesným zásahem kanonýr Jakub Gazda. Na čelo se ale novojičínští mladíci dostali až před posledním kolem, protože havířovští Indiáni prohráli v předposledním utkání sezony v Hradci nad Moravicí. Pro Nový Jičín se tak otevřela cesta k první příčce, která vedla přes vítězství v posledním zápase sezony proti Brušperku.

Novojičínští starší žáci měli utkání od začátku ve své moci a ve 12. minutě otevřel skóre zápasu Palla, jenž zužitkoval trestný kop Rončky. Místo zvýšení skóre Kadlčíkem pak sice přišel zbytečný vyrovnávací gól po rohu soupeře, pět minut nato však proměnil pokutový kop Gazda a ve 30. minutě zvyšoval na poločasových 3:1 znovu Palla, který se trefil přesnou hlavičkou po rohu Kudělky.

Druhá půle byla ve znamení novojičínského tlaku, kdy měl největší šance Kudělka, jenž šel v krátké době třikrát z boku sám na branku, ale neuspěl. Dobrou možnost měl také Kadlčík a Lacina poté neproměnil penaltu. Hostující pokusy pak zachytávala spolehlivá defenziva Nového Jičína řízená Rončkou a výborným brankářem Kociánem. V závěru se však domácí přece jenom prosadili, když dvakrát proměnil aktivní Gazda. Jeho třetí branka v zápase, kterou si zkompletoval hattrick, byla navíc pro Novojičínské jubilejní stou brankou v sezoně.

V posledním vítězném střetnutí zastupoval trenéra Merendu kouč úspěšných novojičínských dorostenců Jan Koval. „Klukům se zápas, stejně jako celé jaro, povedl. Vítězstvím nad velice nepříjemným soupeřem se stali vítězi krajského přeboru. Musím všechny kluky pochválit za přístup a výborný výkon v posledním zápase. Jsem rád, že se jim to nakonec podařilo a krajský přebor vyhráli. Kluky jsem v průběhu jara občas sledoval a myslím si, že nám teď z žáků přejde do mladšího dorostu celá řada nadějných fotbalistů," pochvaluje si trenér novojičínské mládeže Jan Koval.

Starší žáci: FK Nový Jičín - SK Brušperk 5:1 (3:1)

Branky: 23. z pen., 69. a 70. Gazda, 12. a 30. Palla 18. Habrnál.

FK Nový Jičín: Kocián Rajskup, Havlásek, Rončka, Hub Kudělka, Palla, Kadlčík, Gazda -Cochlar, Ševčík. Střídali: Macho, Žárský, Lacina.

Titulem krajského přeborníka pyšní i mladší žáci

Novojičínskou žákovskou dominanci v krajském přeboru stvrdili také mladší žáci, kteří zvítězili, stejně jako jejich starší kolegové, o pouhý bod před druhým Havířovem.

Čtyři body zpět pak byl na třetím místě rival z Kopřivnice. Merendovým hochům se podařil veliký úspěch díky dlouhodobě kvalitním výkonům, díky nimž přetavili podzimní druhé místo v sezonní triumf v krajském přeboru mladších žáků (ročník 2003 a mladší).

FK Nový Jičín mladší žáci
VÍTĚZI krajského přeboru mladších žáků se staly naděje FK Nový Jičín. Horní řada zleva: Jaroslav Václavík, Alois Bartoň, Marek Růža, Samuel Schickl, Ondřej Staněk, Matěj Rajskup, Tomáš Havlásek, Marek Černoch, Matěj Spišák. Dolní řada zleva: Jakub Siwy, Damian Cagaš, Martin Myslík, Vojtěch Kudělka, Štěpán Zdráhal. V popředí: Brankář Matěj Kachel. Foto: FK Nový Jičín

Brušperk přejeli 6:0

Novojičínští mladíčci si titul nenechali vzít, když v posledním kole uplynulou sobotu přejeli Brušperk 6:0.

O branky se postarali Václavík, Rajskup, Staněk, Spišák, Havlásek a Siwy. Po závěrečném hvizdu tak mohly naplno propuknout bujaré oslavy titulu. „Po celou sezonu se tým prezentoval technickým fotbalem, podpořeným kvalitními výkony jednotlivců, kterým s každým přibývajícím zápasem viditelně rostlo sebevědomí," uvedl za tým mladších žáků Mario Rajskup. Z individuálních výkonů je třeba vyzvednout nejlepšího střelce týmu, jímž byl Tomáš Havlásek, který se trefil celkem čtyřiadvacetkrát, ale těsně za ním bylo několik jeho spoluhráčů.

Vítězný celek mladších žáků měl čtvrtý nejlepší útok v soutěži a suverénně nejlepší obranu, když v šestadvaceti odehraných střetnutích inkasoval pouze třicet branek. V domácím prostředí pak vítěz krajského přeboru mladších žáků ztratil body pouze v jednom případě, a to při podzimní prohře 2:3 s Havířovem. „Týmová hra založená na poctivé přípravě přinesla kýžený úspěch, na němž se však velkou měrou podílel rovněž celý realizační tým, trenéři, ale také rodiče malých fotbalistů, kteří jim vytvářejí tak potřebné zázemí," dodal na adresu vítězného celku Rajskup.