Letos se na turnaji objevilo celkem 8 mužstev zvučných jmen, FC Baník Ostrava, Dukla Praha, Dukla Bánská Bystrica, FK Senica, Spartak Myjava, Slovan Levice, MFK Piešťany a TJ Nový Jičín. Hrálo se systémem každý s každým o zisk bodů.

První den novojičínští mladíci hráli čtyři zápasy. Prvním protihráčem se stala Dukla Banská Bystrica. Šlo o velmi těžkého soupeře, který nakonec zvítězil 1:0. Až později se ukázalo, že šlo o jediného soupeře, který Nový Jičín porazil. Další utkání bylo se silným domácím mančaftem FK Senica. Po usilovném boji dal Lukáš Maloušek první a rozhodující branku na 1:0, a tak to zůstalo až do konce.

Po obědě přípravka nastoupila ke hře s krajany z ostravského Baníku. Po vyrovnaném zápasu skóre skončilo remízou 0:0. Poslední zápas v sobotu proběhl s Duklou Praha, kterou kluci s přehledem porazili 2:0.

Neděle nabízela tři zápasy. Hned ráno hráli Novojičínští se Spartakem Myjava, se kterým remizovali 0:0. Jako druhý celek to byl MFK Piešťany. Šlo o velmi dramatický zápas, kdy už v páté minutě Nový Jičín prohrával 0:1. Pět minut před koncem, ale David Palla vyrovnal na 1:1, a to byl impuls, na který mladíci čekali. Zvedlo se jim sebevědomí a v poslední minutě Denis Mička s Lukášem Malouškem rozehráli rozhodující akci, na jejímž konci byl Dominik Lev, který se nemýlil - 2:1.

Jako poslední soupeř byl Slovan Levice. Tvrdý boj nakonec rozhodl David Horák, který z přímého kopu rozhodl (1:0).

„Získali jsme třetí místo a ukázali, že na tomto turnaji TJ Nový Jičín má své zasloužené místo. Kluci si připadali jako ve finále mistrovství světa, jelikož ocenění jim předával bývalý český brankář Pavel Srníček, který působil v anglickém klubu Newcastle United. Neskrývali radost a ani hrdost, že reprezentují Nový Jičín,“ zhodnotil za TJ Nový Jičín Petr Hurta.

Sestava TJ Nový Jičín: Hub Adrian, Palla David, Mička Denis, Horák David, Lev Dominik, Maloušek Lukáš, Konvička Marek, Juroška Ondřej, Pauló Tomáš, Jelič Pavel, Janovský Matěj, Kuman Jiří, Matouš David. Trenéři Lev Radek a Horák Jiří.