Celkem se v Hodoníně představilo šest dívčích mládežnických týmů. O vítězství si to, kromě domácího výběru, rozdaly ještě týmy Holešova, Nových Sadů a Štramberka a dva celky bratislavského Slovanu.

„Oslovil jsem asi třicet tělovýchovných jednot. Nakonec se turnaje zúčastnilo šest družstev,“ uvedl hlavní pořadatel klání Jan Šnajdr. „Hrálo se systémem každý s každým, jedno utkání trvalo patnáct minut,“ doplnil šéf hodonínského klubu.

Cenu pro nejlepší gólmanku klání obdržela brankářka Slovanu Barbora Kuzmová, která v pěti zápasech ani jednou neinkasovala. Nejlepší hráčkou a střelkyní se stala Kateřina Marková z Nových Sadů.

„Úroveň ženského fotbalu na Slovensku trochu klesá. V nejvyšší soutěži drtí soupeřky Slovan a Šaľa. Je to něco podobného jako v Česku. Je ale o co bojovat. Každým rokem nějaký tým vyskočí a lídrům soutěže znepříjemní život. Zato úroveň žákovské ligy jde nahoru, o titul bojuje sedm týmů,“ doplnil trenér Slovanu Bratislava Roman Jasovský.

Halový turnaj starších žákyň 2012

Celkové pořadí: 1. ŠK Slovan Bratislava A (3:0 11 bodů), 2. FK Nové Sady (8:2 10 bodů), 3. TJ Kotouč Štramberk (4:1 10 bodů), 4. DFK Holešov (3:4 7 bodů), 5. FC Nesyt Hodonín (2:4 4 body), 6. ŠK Slovan Bratislava B (0:9 0 bodů). (lk)