„Dívky se předvedly v tom nejlepším světle a vytvořily kompaktní tým s vynikající brankářkou Kateřinou Křenkovou a nejúspěšnější střelkyní posledních tří sezon Evou Rychtarovou, jež se opět brankově prosadila. V útoku jí sekundovala Klárka Kociánová, již prostřídávaly Nikol Hanzelková a Dorota Kotrlová,“ prozradil člen výboru oddílu kopané TJ Kotouč Štramberk Ladislav Slanina.

„V poslední době se podařilo zlepšit činnost obrany. Děvčata si zvykla důrazně atakovat hráčky soupeřů, jež naše těsná obranná hra znervózňuje, a do šancí se tak dostávají minimálně. Základními kameny naší obrany byla dvojice Veronika Geryková a Simona Jurková. První jmenovaná byla vyhodnocena jako nejlepší hráčka týmu a teprve 12letá, neuvěřitelně fyzicky disponovaná Jurková si upevnila místo v základu,“ pokračoval Slanina a dodal: „Během utkání se na postech v obraně objevily další dvě nadějné hráčky, Monika Michálková a Tereza Hanzelková.“

Trenéři zapojili do hry také druhou brankářku Janu Formánkovou, která chytá teprve necelý měsíc a je také velkým příslibem pro štramberskou kopanou. Její výkon v utkání se Žilinou ve skupině předčil všechna očekávání.

TK Kotouč Štramberk - ŠKF Žilina 2:3 (1:1)

Finálový zápas mezi Štramberkem a Žilinou byl důstojným vyvrcholením celého turnaje. Obě družstva předváděla špičkovou kopanou s chytrými útoky, nekompromisní obranou a neuvěřitelnými zákroky brankářů.

Dlouho se hrálo bez branek, až v závěru prvního poločasu se přece jen Žilina prosadila a šla do vedení.To však trvalo jen okamžik. Štramberská Rychtarová byla ve vyložené šanci sražena, a sama pak z nařízené penalty srovnala na 1:1.

Druhá polovina byla ještě rychlejší a kombinačně bohatší, ale opět to byl soupeř ze Žiliny, jenž dokázal využít kratičké nepozornosti štramberské obrany. A opět to byla Eva Rychtarová, jež si naběhla na centr z rohového kopu a skórovala nevídanou střelou z úhlu levou nohou přímo do horního rohu branky. „Jak to později okomentovali i přihlížející trenéři z ostatních družstev, tak taková branka už dlouho nebyla k vidění,“ prozradil Slanina. Do konce utkání zbývalo necelých 40 sekund a Štramberští už mysleli na penalty, když soupeř udeřil potřetí, a pak do konce utkání chytrou zdržovací taktikou uhlídal vítězství. Odměnou však byl potlesk diváků oběma družstvům za předvedenou hru.

Sestava TJ Kotouč Štramberk: Křenková Kateřina (1995), Jurková Simona (1996), Furmánková Jana (1994), Rychtarová Eva (1995), Kotrlová Dorota (1993), Kociánová Klára (1995), Hanzelková Tereza (1994), Hanzelková Nikol (1994), Geryková Veronika (1993), Michálková Monika (1995).

Z výsledků turnaje

pořadí skupiny A: 1. FC Hlučín (skóre 10:4, 9 bodů), 2. Gymnazjum Kiertz I (10:4, 6 bodů), 3. Gymnazjum Rudnik (9:8, 3 body), SŠK Bílovec (2:15, 1 bod)

Skupina B: 1. ŠKF Žilina (8:1, 9 bodů), 2. TJ Kotouč Štramberk (6:5, 6 bodů), 3. Gymnazjum Branice (5:5, 3 body), 4. Gymnazjum Kiertz II (1:10, 0 bodů).

Výsledky: TJ Kotouč Štramberk - Kiertz II 2:0, branky: Kociánová klára, Rychtárová Eva), - Branice 2:0, branky: Rychtárová Eva 2, - Žilina 0:2. Semifinále: Štramberk - 1. DFC Hlučín 1:0, branka: Rychtarová Eva.