Důležitý krok směrem k záchraně udělali o víkendu fotbalisté Jistebníku a Jeseníku nad Odrou. V derby mezi Vlčovicemi a Tichou se z důležitých tří bodů radovali domácí.

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

HVĚZDY KOLA***MICHAL DAVID (Jeseník)
Jeseník nastřílel v sezoně 51 branek a hned 25 z nich nese jméno nejlepšího střelce soutěže. Produktivní forvard Kovalova týmu potvrdil svůj čich na góly také v Libhošťi, kde domácí ztrestal hattrickem

**JAN KELNAR (Starý Jičín)
Stoper lídra tabulky nejenže přispěl k čistému kontu brankáře Strnadela, ale dvěmi úspěšnými gólovými hlavičkami po rohových kopech se také dvakrát radoval ze vstřelené branky. Mladý zadák ukončil střelecké představení svého týmu v prvním poločase a se začátkem druhého ho zase sám rozjel.

*ADAM FOJTÍK (Kozlovice)
Kozlovický mladík se výrazně podepsal na kanonádě týmu trenéra Tichavského proti Kopřivnici. Na vysokém vítězství se totiž podílel hattrickem, a Kozlovicím tak přiklepl definitivní jistotu záchrany.

ČÍSLO VÍKENDU 2Nadále vyrovnaný zůstává boj o záchranu. Aktuálně poslední Suchdol nasbíral 24 bodů, stejně jako třinácté Hukvaldy a dvanáctá Tichá. 25 bodů má na svém kontě jedenáctá Kopřivnice, kterou čeká zítra dohrávka proti Tiché. Desáté Vlčovice posbíraly 26 bodů, stejně jako deváté Kateřinice, která tak mají na poslední místo náskok pouhých dvou bodů.

TJ TATRAN JAKUBČOVICE - TJ SOKOL KATEŘINICE 5:0 (3:0)

Ráz zápasu určila drtivá sedmiminutovka domácích, kteří se v rozmezí 21. a 28. minuty ujali vedení 3:0. Nejprve se povedenou ranou prezentoval Málek, aby se za další dvě minuty prosadil dorážkou kanonýr Ďurica, který si svou 16. brankou v sezoně upevnil druhé místo ve střelecké tabulce soutěže. Za dalších pět minut pak domácí svým důrazem donutili hosty k hlavičce, která skončila vlastní brankou. „Kateřinice u nás neměly co ztratit. Jelikož se na Starém Jičíně hrál zápas o první místo, chtěli jsme bezpodmínečně bodovat, ať nám špice tabulky neuteče. Od začátku utkání jsme byli více na míči, ale museli jsme být obezřetní na brejky soupeře. Gólová pasáž z úvodního poločasu nakonec rozhodla," ohlédl se za představením svých svěřenců v první půli kouč Jakubčovic Alois Tomeček. Období kolem 60. minuty si poté rezervoval domácí záložník Kamil Molnár, jenž dvěma trefami během pouhých tří minut korunoval svůj povedený výkon a vedení domácích stanovil už na 5:0. Hosté, kteří do Jakubčovic přijeli v oslabené sestavě, neměli proti jarnímu královi větších šancí. „Rozhodl přístup některých hráčů, kteří na zápas ani nepřišli. Všichni si tak musí šáhnout do svědomí. Do dvacáté minuty to ještě šlo, když jsme měli i nějaké náznaky šancí, ale potom se to zlomilo. Domácí pak byli po celý zápas lepším týmem. Musím poděkovat starším hráčům, protože přístup některých našich hráčů je velmi špatný. Takhle se o sestup nebojuje. Zdá se mi, že některým hráčům je úplně jedno, jestli Kateřinice budou hrát B třídu nebo okresní přebor," uvedl notně zklamaný trenér hostů Tomáš Malý. Kateřinice nyní čeká cesta do Libhoště a v posledním kole doma vyzvou Jeseník. Jakubčovice naopak potvrdily pozici nejlepšího týmu jara, když se v doposud jedenácti odehraných zápasech mohou pyšnit bilancí 9 1 1. „Znovu rozhodl náš kolektivní výkon, za který musím kluky pochválit. Zvládli jsme to, i když jsme ze zápasu měli větší obavy," dodal domácí lodivod, jehož celek čeká v sobotu doma derby proti Odrám.

B: 60. a 63. Molnár, 21. Málek, 23. Ďurica, 28. vlastní. Rozhodčí: Krištof Kubáček, J. Vrána.

Jakubčovice: Buček Pavelka, Dvořák, Sommer Vavroš, Šťastný (30. Pecka), Sigmund (75. Kopl), Molnár Schreier (65. Šaran) Ďurica, Málek. Trenér: Alois Tomeček.

Kateřnice: Rubina Tyleček, J. Richter, Janeček, Jiří Kuchař ml. Kocourek, Marsina (75. Müller), D. Lys, L. Richter, Jiří Kuchař st. (46. M. Bittala) Polášek (60. Cibulec). Trenér: Tomáš Malý.

TJ JISTEBNÍK - TJ ODRY 2:0 (2:0)

B: 21. Valík, 40. P. Mohyla. Rozhodčí: Trojan Ondračka st., Kyselý.

Jistebník: Nykš Novobilský, Kadlčák, Nesvadba (Wojcik) Rašek (Tyleček), Šamaj, Brázda, Pasker, Kašpar (Veselý) Valík, P. Mohyla (Planka). Trenér: Richard Štros.

Odry: Cibulec Holub (60. Frais), Pjatkan, Paszko, Hurta Vidlák, Konrád. E. Chuděj, Velík Maléř, F. Murín. Trenér: Karel Páleník.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ - TJ SOKOL TICHÁ 3:0 (1:0)

B: 4. Beseda, 52. Světlík, 58. Lichnovský. Rozhodčí: Přeček Fanc, Vidlička.

Vlčovice: Hrabovský Kordoš, Lichnovský, Velička, Drozd, Reček (44. Hanzelka) J. Jalůvka, Beseda (77. Tvardek), Názalaník R. Jalůvka (88. Rek), Světlík (55. Kahánek). Trenér: Miroslav Rek.

Tichá: Pikulík Lacko, V. Mičaník, Závodný, R. Švrček Petřík T. Tománek, Fojtík (52. Mička), Pastorek (68. M. Tománek), Zdarsa (85.Šušla) O. Švrček. Trenér: Petr Koblovský.

FC LIBHOŠŤ - TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 0:5 (0:2)

B: 42., 63. z pen. a 71. M. David, 59. Koval, 4. Kučák. Rozhodčí: Kolečkář Pretsch, Vlček.

Libhošť: Kozák Chromečka, Eckelsberger, Velart, Symerský T. Blažek, Jachník (60. Krumpolc), M. Blažek, L. Burget Palička, Z. Čapka. Trenér: Svatopluk Chrobák.

Jeseník: Macháč P. David, Matýsek, J. Goláň, Kretík (70. M. Rovenský) Lušovský, Víznar, Koval, Kaventa (77. M. Goláň) Kučák (75. T. Rovenský), M. David. Trenér: Jan Koval st.

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. - TJ SOKOL HUKVALDY 1:1 (1:0)

B: 3. J. Rek 71. Huvar. Rozhodčí: Papuga Lalík, Seidler.

Suchdol: Sehnalík Masnica, Tvarůžek, Hanzlík, T. Rek Voda, Borák (Kovařčík), Petr, J. Rek, Richtárik (Randýsek) Zuzaňák (J. Vandlík). Trenér: Tibor Takáč.

Hukvaldy: Sasín Lys, Pitřík, Velart, Tobiáš Mifkovič (75. Chamrád), Huvar, Liška, Grufík (65. Ermis) Végh, Paleček. Trenér: Martin Blahuta.

FC KOZLOVICE - FC KOPŘIVNICE 9:1 (4:0)

B: A. Fojtík 3, J. Fojtík 2, Slanina, Zeman, P. Krpec, M. Bednář M. Mičaník. Rozhodčí: Pobořil Pargáč, Ostřanský.

Kozlovice: Chlebek Piskoř, P. Krpec, Žáček, Chýlek, Zeman, M. Bednář, J. Fojtík (80. Víta), Vaverka (60. Najdek), A. Fojtík, Slanina (85. Ulčák). Trenér: Petr Tichavský.

Kopřivnice: Beňo Hruška (46. Daňhel), Maslák, Petráš, Kubela (46. T. Makový) Krysmánek (46. Kapsa), Štěpán, Březina, Křížek (59. Hanzelka) M. Mičaník, Fendrich. Trenér: Milan Svoboda.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN - TJ SOKOL BORDOVICE 6:0 (3:0)

B: 45. a 53. Kelnar, 55. a 58. Škrla, 21. Bartoň, 38. P. Vahalík. Diváci: 300. Rozhodčí: Malchárek Vidlička, Pustějovský.

Starý Jičín: Strnadel Jurajda (50. M. Vahalík), Kelnar (80. Pořický), Šrom, Podešva P. Vahalík, Kotešovec, J. Hanzelka (70. Janovský), Barvenčík Bartoň, Škrla (63. Folberger). Trenér: Tomáš Vyhlídal.

Bordovice: D. Horák Vaněk, Kovařík (54. Židek), Raška (63. Hieke) V. Matúš, R. Špaček, Petr, Šimek, Čuport (73. V. Melčák) Z. Melčák, R. Horák (71. Enčev). Trenér: Radúz Rek.

PODROBNOSTI K JEDNOTLIVÝM ZÁPASŮM NAJDETE VŽDY V STŘEDEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ NOVOJIČÍNSKÉHO DENÍKU.O utkáních novojičínských zástupců v I.A třídě se dočtete pravidelně v úterním vydání týdeníku Region.