Starý Jičín zahájil sezonu přestřelkou ve Vlčovicích

Novojičínsko – Vítězně vstoupily do nového ročníku celky Jistebníku, Spálova a Tiché, které přivezly body z cizích hřišť. V souboji nováčků pak byly úspěšnější Hukvaldy, jež uspěly v Mořkově. V domácím prostředí se z výhry radoval pouze FC Libhošť, který porazil Bordovice, a Kozlovice, jež ve druhé půli smetly Kateřinice.

19.8.2015

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

I. B třída, sk. D

ODRY – JISTEBNÍK 1:2 (1:1)

S touhou vylepšit nedobrou jarní bilanci na domácím trávníku vstupovaly do sezony Odry, jež hostily posílený Jistebník. Hostující celek trenéra Martina Štverky, který ještě nemohl využít služeb zraněného bratra Davida, jenž přišel v létě z Bílovce, vstoupil do utkání aktivně a po chybě v domácí defenzivě byl Zdeněk Kadlčák, který se do týmu vrátil z Dětmarovic, zastaven jen za cenu faulu.

HVĚZDY KOLA***TOMÁŠ BLAŽEK (Libhošť)
Výtečný vstup do sezony zažil v neděli FC Libhošť. Výhru Salačova týmu řídil dvougólový záložník, jenž nejprve na konci první půle srazil Bordovice brankou na 2:0 a v závěru zápasu pak svůj povedený výkon korunoval svým druhým zásahem.

**MARTIN PASKER (Jistebník)
Šťastné střídání Martina Štverky rozhodlo o výhře Jistebníku v prvním utkání nové sezony. Jistebnický kouč vyslal ofenzivního fotbalistu na plac v 72. minutě, a ten se mu odvděčil už za pouhé tři minuty, kdy dorazil střelu Zdeňka Kadlčáka, kterou předtím Strempek výtečně vyrazil.

*DANIEL FAJČÁK (Tichá)
Bačův celek táhl za vítězstvím fotbalista se zkušenostmi z krajského přeboru v dresu Frýdlantu. Svým obětavým výkonem strhnul spoluhráče k co nejlepšímu výkonu, který nakonec stačil k nejtěsnější výhře. Tichavský středopolař dřel, padal do střel a na úvod ročníku předvedl velmi dobrý výkon.

ČÍSLO KOLA: 6 Přijít na první kolo nového ročníku včas se určitě vyplatilo, protože hned šest branek padlo v úvodní čtvrthodině. Nejdivočejší průběh mělo utkání ve Vlčovicích, kde Starý Jičín remizoval 4:4 a už v 8. minutě bylo skóre srovnáno na 1:1.

Úspěšným exekutorem pokutového kopu byl v 5. minutě jistebnický kapitán Lebica. Velké příležitosti pak nevyužili Z. Kadlčák a Mohyla a až poté se do hry dostaly také Odry. Kolmici Maléře, jenž strávil loňskou sezonu v MSFL v dresu béčka Opavy, zužitkoval Vidlák, a už ve 14. minutě bylo srovnáno. Za pár minut postupoval Maléř sám na Krayzela, ale tentokráte byl úspěšnější zkušený gólman hostů, který za chvíli vytáhl na tyč i trestný kop Schwarze. Domácí mohli skóre otočit ještě v závěru poločasu, góly však neskončily ani další šance Maléře nebo Vidláka, jenž měl šanci také na začátku druhé půle, kdy mířil hlavou nad, stejně jako po hodině hry Murín.

K ohrožení domácí branky se pak opět dostávali také Jistebničtí, jež v 75. minutě vstřelili vítěznou trefu. To, když se teprve po třech minutách na trávníku se k dorážce dostal Pasker. Následně pálil nad domácí Káňa, ale k vážnějšímu ohrožení velmi dobře chytajícího Krayzela už se domácí nedostali.

„Chtěli jsme být doma lepší než na jaře, ale to se nám nepodařilo. Soupeř hrál ve druhé půli kompaktněji a měl větší snahu vyhrát. Dnes máme domácí pohárový duel s Jakubčovicemi (od 17 hodin), ale hlavně se budeme soustředit na Bordovice," řekl trenér Oder Jan Stibůrek, který si pochvaloval výkon brankáře Strempka, jemuž po sezoně skončil dorostenecký věk. Jistebník tak načal sezonu tříbodovým exportem z oderského trávníku. „Výhra se rodila těžce, i když jsme do utkání vstoupili správně odpískanou penaltou, kterou jsme konečně proměnili, ale po obdržené brance jsme přestali hrát. Od té doby jsme se v první půli trápili," sdělil trenér Jistebníku Martin Štverka, jenž závěrem dodal: „Ve druhém poločase jsme měli mírně navrch a vstřelili jsme branku, která soupeře zlomila. Pak už jsme ho nepustili k ničemu."

B: 14. Vidlák – 5. Lebica z pen., 76. Pasker. Rozhodčí: Matuška – Kubánek, Růčka.

Odry: Strempek – Essler (78. Zapletal), E. Chuděj, Z. Hrabovský, Hurta – Vidlák, Konrád, Schwarz (72. Káňa), Frais (83. P. Chuděj) – Murín, Maléř. Trenér: Stibůrek.

Jistebník: Krayzel – J. Štandl, Prčík, Šamaj – Košina, Lebica, F. Kadlčák, Babušík (55. Tyleček), Rašek (83. Andrys) – P. Mohyla (72. Pasker), Z. Kadlčák. Trenér: M. Štverka.

KOPŘIVNICE – SPÁLOV 1:3 (1:2)

Fotbalisté Kopřivnice, vedeni novým trenérem, Miroslavem Káňou, se v nové sezoně ještě ani nestačili pořádně rozkoukat a po deseti minutách hry už se Spálovem prohrávali 0:2. S novým koučem vstoupil do sezony také Spálov, který nyní vede Radomír Klevar, jenž ještě neměl k dispozici mistra ligy s Baníkem Ostrava z roku 2004, Rostislava Kišu. Spálovské poslal už ve 4. minutě do vedení Šíma, jenž si pohotově naběhnul na přihrávku R. Ambrože. Za dalších šest minut už se hostující lavička radovala podruhé, když dlouhý pas brankáře T. Ambrože měl po sérii odrazů šťastné zakončení od Karla Popa.

Až po dvaceti minutách o sobě dávali více vědět také domácí a v 28. minutě přišla kontaktní branka Paly, jehož přízemní rána skončila až v síti. Důležitý moment nabídla situace z 36. minuty, kdy byl za držení K. Popa poslán přísně do sprch domácí Dražkovič. Kopřivnická zloba byla pořádně cítit a z následného trestného kopu nastřeli R. Ambrož pouze zeď.

I přes oslabení byli ve zbytku první půli aktivnější domácí, ale skóre už se před odchodem do kabin nezměnilo. Nepříjemný moment se naskytl nedlouho po změně stran, kdy došlo po souboji na půlící čáře ke zranění spálovského Zálešáka, jenž spadl tak nešťastně, že musel hřiště opustit se zlomenou klíční kostí na nosítkách. V 66. minutě se mohly domácí ochozy dočkat vyrovnání, ale Fendrich chybu Anděla nepotrestal a T. Ambrož si připsal důležitý zákrok. Jelikož přicházející bouřka nabrala na intenzitě, rozhodčí zvažoval ukončení zápasu, oba kapitáni se však dohodli na jeho dohrání. V 81. minutě pak asi z dvaadvaceti metrů napřáhl kapitán Spálova Ondřej Klevar a jeho umístěná rána se zatřepetala až v síti.

„Když jsme začali zvedat hlavu, přišla červená a v desíti lidech nám pak odešly síly. S hosty jsme hráli vyrovnanou partii, ale chybělo nám sedm hráčů základní sestavy, a v tom vidím hlavní důvod prohry," ohlédl se za zápasem jeden z trenérů mužstva FC Kopřivnice, Miroslav Káňa. Druhý kouč, Vladimír Machciník, si svou roli v utkání odbyl přímo na hřišti.

B: 28. Pala – 4. Šíma, 10. K. Pop, 81. O. Klevar. ČK: 36. Dražkovič (K). Rozhodčí: Bartek – Kolarský, Pargač.

Kopřivnice: Beňo – Dražkovič, Březina, J. Okřesík, Křížek – Mička, Pala, Fendrich, Nenutil – Machciník (72. Kelárek), Hanzelka (65. Krysmánek). Trenér: Káňa.

Spálov: T. Ambrož – Maršálek, Anděl, T. Chuděj, Kostka – Šíma, O. Klevar, Zálešák (53. Ondřej), Král – R. Ambrož (89. Boudný), K. Pop. Trenér: R. Klevar.

VLČOVICE-MNIŠÍ – STARÝ JIČÍN 4:4 (2:2)

B: 3. J. Jalůvka, 41. Světlík z pen., 56. Polášek, 63. Názalaník – 8. Bajer, 33. Hanzelka, 59. M. Kotešovec, 74. Bartoň. Rozhodčí: Dytko – Krokosz, Lukašík.

Vlčovice: Sokolovský – Kordoš (80. Balatka), R. Jalůvka, Velička, Názalaník – Polášek (67. L. Harabiš), Drozd, Lichnovský, Klos (52. K. Harabiš) – J. Jalůvka, Světlík (85. Slezák). Trenér: Rek.

Starý Jičín: Hatlapatka – Podešva, R. Kreml, Petřek (46. Čapka), D. Janovský (46. Matoušek) – Barvenčík, Bajer, Petr, M. Kotešovec – Hanzelka, Bartoň (87. A. Kotešovec). Trenér: Vyhlídal.

LIBHOŠŤ – BORDOVICE 3:0 (2:0)

B: 45. a 83. T. Blažek, 32. Jachník. Rozhodčí: Beran – Přeček, Fajkus.

Libhošť: Martinovský – Eckelsberger (57. Symerský), Velart, Bednář, Juřena – T. Blažek ( 83. Krumpolc), Jachník, Závodný, J. Čapka (62. Trojan) – Pojezdala (69. Dědík), Palička (82. Beránek). Trenér: Salač.

Bordovice: Turoň – Klos, Vaněk, Kovařík, Kaša – Nárožný (46. V. Melčák), Raška, Zůbek (69. Černoch), Matúš (86. Petrovič) – Rajnoch, Blažek. Trenér: Pítr.

JESENÍK N. O. – TICHÁ 0:1 (0:1)

B: 55. Houšťava. Rozhodčí: Tabášek – Kubáček, Broskevič.

Jeseník: Macháč – Shaparenko, Štěpják (73. Vaculík), Polónyi, P. David (83. Hendrych) – Hanzelka (62. Klopštok), Lušovský (77. Kretík), J. Goláň Fedorov – Burget, Vavřík. Trenér: Šesták.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, T. Tománek – Dvořák, Petřík, Fajčák, Suchomel (88. Šušla) – Fojtík (90. Le) – O. Švrček, Houšťava. Trenér: Bača.

KOZLOVICE – KATEŘINICE 5:1 (1:1)

B: 19. Závodný, 50. Bednář, 55. Vašenda, 64. Vyvial, 76. Zeman – 20. D. Lys. Rozhodčí: Kolarský – Ostřanský, Kyselý.

Kozlovice: Chlebek – Vašenda, Závodný, Hruška (79. Kocián), Kocián – Piskoř (72. Holub), Bednář, Zeman, J. Fojtík (82. Mališ) – M. Krpec (67. Jan Harabiš), Vyvial. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Kateřinice: Kavka – Jo. Tyleček, Makúch, Janeček (61. P. Lys), P. Paulus (71. T. Bittala) – J. Richter, M. Paulus, Bajer (82. Obsadný), L. Richter (80. Brus) – D. Lys, Koprajda (87. Lihocký). Trenéři: Břežný a Ja. Tyleček.

MOŘKOV – HUKVALDY 0:2 (0:2)

B: 21. Košica, 34. Ermis. Rozhodčí: Kontoršikov – Bartoš, Matuška.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, Sláma, J. Mička (86. Stecula), Kunc – Galia, O. Mička (65. Feyrer), T. Kučera, Pop – Kudělka (46. Kladiva), Poledník (89. Vahalík). Trenér: P. Kučera.

Hukvaldy: Sasín – Ermis, Hubeňák, Kučera, Tobiáš – Košica (88. Gold), Vicher, Z. Velart (90. Chromčák), Grufík (56. Olbert) – Matějka, Šimíček (83. M. Velart). Trenér: Kalich.

Více se o fotbalových zápasech týmů našeho regionu dočtete pravidelně v pondělním a středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a jeho úterní příloze Region.