Štramberk poprvé slaví. Uspěl ve Veřovicích

Na osmý pokus se fotbalistky Štramberka dočkaly vítězství v Moravskoslezské divizi žen, sk. B, když uspěly v derby na hřišti Veřovic. První výhru v sezoně řídila Nedomová, autorka hattricku. Stachovice utrpěly těžký debakl na půdě lídra, když Holešovským holkám podlehly 0:8 a Lubina měla volno.

23.10.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

AFC Veřovice - Kotouč Štramberk 0:4 (0:1)

Po úvodní šanci hostující Tallové se hrálo prvních deset minut převážně na polovině Kotouče. Štramberské útoky pak řídila Kvasničková, hrající nezvykle na postu levého záložníka. Veřovice odpověděly brejkem Mališové, který hasily T. Davidová a brankářka Kociánová. Ve 27. minutě, po přihrávce T. Davidové, se prosadila přesnou ranou levačkou Nedomová. Domácí svěřenkyně trenéra Chobota na konci první půle přitopily pod kotlem a díky své nejlepší hráčce, Kristýně Fojtíkové, se tlačily za vyrovnáním. Do kabin však odcházely s mírným náskokem Štramberačky.

Zkraje druhé půle zasáhla proti Mališové pozorná Kociánová, o pár minut později následovaly šance Nedomové a Kvasničkové, ale, stejně jako pokus Židkové, brankou neskončily. Útočný fotbal pokračoval i nadále, po hodině hry však musela pro zranění kotníku odstoupit Kristýna Fojtíková, což se později ukázalo jako klíčové. Domácí, kterým chyběla také kapitánka Černochová, inkasovaly zanedlouho podruhé. M. Davidová poslala do brejku Nedomovou, jež se chvíli předtím jen těžce zvedala ze země, a hostující střelkyně zvýšila na 2:0. Za tři minuty pak hostující Nedomová využila přihrávku Tallové a zkompletovala čistý hattrick.

Hostující trenér Petráš poté prostřídal a v závěru mohl sledovat čtvrtou branku, kterou měla na svědomí Čablová. „Za naším úspěchem byla vidět zlepšená hra obrany, a hlavně výborná střelecká muška Nedomové, která byla hojně zásobována centry od spoluhráček," uvedl k utkání manažer hostujícího mužstva Ladislav Slanina.

„Ve druhém poločase už naše hráčky neudržely vysoké tempo zápasu. Tým, zdecimovaný nemocemi a zraněními svých opor, ztrácel síly i vůli. Soupeřky přesnou kombinační hrou ovládly hřiště, vyhrávaly většinu soubojů o míč a po hezkých a rychlých akcích pak daly další góly. Znovu se ale ukázalo, že i ženský fotbal může přinést pestrou podívanou a zajímavé okamžiky," komentoval derby asistent domácího trenéra Zdeněk Kocián.

Branky: 27., 68. a 71. Nedomová, 80. Čablová. Veřovice: K. Najvarová Pustějovská, Rašková, Lošáková, Hlavinková Surovcová, K. Fojtíková, V. Najvarová, Pitelová Mališová, Bernatská. Hráčky na lavičce: N. Fojtíková, Jančálková, Tománková.

23.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

22

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.