AFC Veřovice - Kotouč Štramberk 0:4 (0:1)

Po úvodní šanci hostující Tallové se hrálo prvních deset minut převážně na polovině Kotouče. Štramberské útoky pak řídila Kvasničková, hrající nezvykle na postu levého záložníka. Veřovice odpověděly brejkem Mališové, který hasily T. Davidová a brankářka Kociánová. Ve 27. minutě, po přihrávce T. Davidové, se prosadila přesnou ranou levačkou Nedomová. Domácí svěřenkyně trenéra Chobota na konci první půle přitopily pod kotlem a díky své nejlepší hráčce, Kristýně Fojtíkové, se tlačily za vyrovnáním. Do kabin však odcházely s mírným náskokem Štramberačky.

Zkraje druhé půle zasáhla proti Mališové pozorná Kociánová, o pár minut později následovaly šance Nedomové a Kvasničkové, ale, stejně jako pokus Židkové, brankou neskončily. Útočný fotbal pokračoval i nadále, po hodině hry však musela pro zranění kotníku odstoupit Kristýna Fojtíková, což se později ukázalo jako klíčové. Domácí, kterým chyběla také kapitánka Černochová, inkasovaly zanedlouho podruhé. M. Davidová poslala do brejku Nedomovou, jež se chvíli předtím jen těžce zvedala ze země, a hostující střelkyně zvýšila na 2:0. Za tři minuty pak hostující Nedomová využila přihrávku Tallové a zkompletovala čistý hattrick.

Hostující trenér Petráš poté prostřídal a v závěru mohl sledovat čtvrtou branku, kterou měla na svědomí Čablová. „Za naším úspěchem byla vidět zlepšená hra obrany, a hlavně výborná střelecká muška Nedomové, která byla hojně zásobována centry od spoluhráček," uvedl k utkání manažer hostujícího mužstva Ladislav Slanina.

„Ve druhém poločase už naše hráčky neudržely vysoké tempo zápasu. Tým, zdecimovaný nemocemi a zraněními svých opor, ztrácel síly i vůli. Soupeřky přesnou kombinační hrou ovládly hřiště, vyhrávaly většinu soubojů o míč a po hezkých a rychlých akcích pak daly další góly. Znovu se ale ukázalo, že i ženský fotbal může přinést pestrou podívanou a zajímavé okamžiky," komentoval derby asistent domácího trenéra Zdeněk Kocián.

Branky: 27., 68. a 71. Nedomová, 80. Čablová. Veřovice: K. Najvarová Pustějovská, Rašková, Lošáková, Hlavinková Surovcová, K. Fojtíková, V. Najvarová, Pitelová Mališová, Bernatská. Hráčky na lavičce: N. Fojtíková, Jančálková, Tománková.