„Pořádně ani nevím, co hodnotit. Byl to opět výkon, který je jako na houpačce. Začali jsme vcelku dobře, měli jsme slušně rozjeté akce, ale bohužel špatná finální fáze nás připravila o zakončení. Asi hlavně tím, že se hrálo na umělé trávě ve Vřesině, která splňuje rozměry, tak akorát. Toto hřiště nám vůbec nevyhovuje, protože je to spíš o soubojích a my potřebujeme spíš prostor," vracel se k nepovedenému představení svého týmu kouč Lubiny Jaromír Kvita.

Aktuálně pátá Lubina nakonec ani neskórovala. „Vítkovice za celý zápas potrestaly naše hrubé chyby a my se tak pořád porážíme sami svými vlastními chybami. Teď nás čeká poslední tým z popředí tabulky, tak uvidíme, jak nám to nyní sedne," připomněl trenér Lubiny nedělní utkání na hřišti Loděnice.

FOTBALISTKY VEŘOVIC POKRAČUJÍ V JARNÍ JÍZDĚ

Veřovická družina trenéra Chobota cestovala k dalšímu utkání na umělou trávu do Frýdlantu nad Ostravicí, kde vyzvala předposlední Pržno. A byly to právě domácí hráčky, který byly v úvodu aktivnější a bezbrankový stav vydržel jen díky dobře chytající Juraniové.

S přibývajícími minutami se však o slovo hlásily i Veřovice, ale Fojtíková a následně ani Mališová neuspěly. Po dvaceti minutách zahrávaly Veřovice, po faulu na Mališovou, penaltu, ale ani to k vedení nevedlo. Posledních sedmnáct minut první půle však vyšlo veřovickým fotbalistkám znamenitě.

Novojičínští mladíci remizovali s Havířovem, Frenštát neuspěl v přestřelce

Nejprve střelou z úhlu otevřela střelecký účet zápasu Mališová, aby za pět minut zvyšovala kapitánka Busková přesnou ranou k tyči již na 2:0. Těsně před odchodem do kabin se pak ještě prosadila střelou zpoza šestnáctky Najvarová a Veřovice rázem vedly tříbrankovým rozdílem.

„Ve druhém poločase jsme měli tlak, ale stoprocentní šance Buskové, Mališové a ani Fojtíkové dalšími góly neskončily. Pak jsme opět po faulu na Mališovou zahrávaly druhý pokutový kop, ale orazítkovali jsme jen břevno," vzpomínal vedoucí veřovického celku Zdeněk Kocián, na jehož radosti už nic nezměnila ani korekce domácí Pěchníkové. Veřovice tak po úvodních dvou jarních remízách vyhrály již čtvrtý zápas v řadě.
Druhé vítězství v řadě za sebou mohl po utkání na hřišti poslední Horní Bečvy slavit Štramberk. Hostující hráčky poslala do vedení Židková, ale Horní Bečva stihla ještě před ochodem do kabin odpovědět vyrovnávací trefou Veroniky Vašutové. Čtvrt hodiny před koncem pak duel rozsekla štramberská kapitánka Michaela Davidová, jež překonala zkušenou Křeháčkovou a rozhodla tak o tom, že tři body poputují pod Trúbu.

SK PRŽNO – AFC VEŘOVICE 1:3 (0:3)
Branky: 65. Pěchníková – 28. Mališová, 33. Busková, 41. Najvarová. Rozhodčí: Částečka.
Veřovice: Juraniová – Rašková, Mališová, Lošáková, Najvarová, Busková, Fojtíková, Košelíková, Pitelová, Pikulíková, Saganová. Náhradnice: Grygarová, Jančálková, Bačová, Žáková, Hrbáčková. Trenér: Chobot. Vedoucí: Z. Kocián.

MFK VÍTKOVICE – SPARTAK LUBINA 3:0 (1:0)
Branky: 37., 62. z pen. a 77. V. Kütnerová. Rozhodčí: Z. Kneisl – Popovský, Boček.
Lubina: Petrová – Kulišťáková, Klempířová, Šmítová, Klečková, Zelenková, Kvitová, Najzarová, K. Kolářová, Krčmářová, Applová. Náhradnice: P. Kütnerová, Havrlantová, Čeladníková, Macháčová, Šenková. Trenér: Kvita.

TJ SOKOL HORNÍ BEČVA – KOTOUČ ŠTRAMBERK 1:2 (1:1)
Branky: 37. V. Vašutová – 20. Židková, 76. M. Davidová. Rozhodčí: Novák – Nuc, Dokoupil.
Štramberk: Kociánová – Židková, M. Davidová, Nedomová, Štěpánová, Juráková, Cibulková, Radivojevičová, Kvasničková, Stolařová, Ulbrichová. Náhradnice: Karasová, Salvetová, G. Křivánková, Bučková, Kelnarová. Trenéři: F. Slanina a M. Milata. Vedoucí: E. Staff.

Zbylé výsledky 20. kola: Loděnice – Slovan Ostrava 1:0, Havířov – Český Těšín 0:1, Brušperk – Rožnov p. R. odloženo na 10. května (17.30).

Z programu příštího 21. kola:Sobota 6. května, 13.30 Veřovice – Horní Bečva (Kulička).
Neděle 7. května, 15.00 Štramberk – Havířov (Kontoršikov), Loděnice – Lubina (Richtár).