Starší dorostenci uštědřili druhému celku tabulky první porážku v sezoně a mladší pak nakonec s mladými Valachy remizovali 2:2. Týmy trenérů Kovala a Kvity nyní čekají nedělní utkání na hřišti Šumperka.

Novojičínští měli celý první poločas pod kontrolou a druhý tým tabulky převyšovali ve všech směrech. Už v 8. minutě přehodil Střelec, po přihrávce P. Horáka, vyběhnuvšího brankáře hostů a otevřel skóre. Kovalově týmu se nadále dařila kombinace a také v obraně pracovali domácí výtečně, když hosty nepustili téměř k ničemu. Po pětadvaceti minutách už vedl novojičínský FK o dvě branky, když se po rohovém kopu Staňka trefil nekompromisní hlavičkou pod břevno opět Střelec. Po půlhodině hry už zářilo na světelné tabuli skóre 3:0, když po asistenci Phama napřáhl Staněk a jeho tečovaná rána z dvaceti metrů zapadla až do sítě.

Ve 40. minutě pak Střelec, hoden svého jména, dokonal hattrick, když využil nedorozumění v hostující obraně a zvýšil již na 4:0. Až poté zahrozili více také hosté, ale Fojtů mířil z přímého kopu pouze do tyče Hatlapatkovy branky. Mladý brankář pak o den později oblékl dres Starého Jičína v I. B třídě, sk. D, kde vychytal výhru 2:1 proti Tiché.

Do druhého poločasu už domácí nemohli nasadit třígólového Střelce, jenž je v Novém Jičíně na střídavý start z Kopřivnice a musel hned poté odjet na utkání mateřského klubu, hrajícího o jednu soutěž níže (krajský přebor), proti Třebovicím, kde přispěl jednou trefou k výhře 6:1. „S jeho odchodem jako by odešlo štěstí. Nehráli jsme tak kolektivně a bojovně jako v prvním poločase a přestalo se nám dařit střelecky," uvedl trenér novojičínských starších dorostenců Jan Koval. Šance zahazovali postupně Seidler nebo Bartoň a v největší příležitosti neuspěl ani Hanzelka.

Vsetínští pak sice ještě stihli dvěma góly snížit na 2:4, ale více už se na hrací ploše neudálo. „S vítězstvím jsem samozřejmě spokojený. Vyšel nám výborně první poločas a za ten zaslouží pochvalu všichni hráči. Kluci hráli přesně to, co jsme si řekli. Ve druhém poločase už to nebyl tak kolektivní výkon. Před utkáním bych tento výsledek bral, ale po utkání mě mrzí výkon a neproměněné šance ve druhém poločase. Mohlo to skončit klidně 7:2, ale pak nevím, jak by se na nás připravovala ostatní mužstva, kdybychom takto deklasovali druhý tým tabulky," řekl s úsměvem Koval, jehož celek postoupil již na 3. místo.

Starší dorost: FK Nový Jičín - FK Vsetín 4:2 (4:0)

Branky: 8., 25. a 40. Střelec, 33. Staněk 68. Fojtů, 77. L. Maňák.

FK Nový Jičín: Hatlapatka Pham, O. Maňák, Swiač, Pokorný (86. Dom. Horák) P. Horák, Staněk, Bartoň (89. Capovský), Hanzelka (76. Klepáč) Seidler, Střelec (46. O. Horák). Trenér: Koval. Vedoucí: Kvita.

Mladší dorost: FK Nový Jičín - FK Vsetín 2:2 (0:0)

Branky: 45. a 63. Poláček 48. Cáb, 51. Vojtášek.

FK Nový Jičín: Hudeček Bátrla, Capovský, Palla, Klepáč, Janovský, Kratochvíl, Poláček, Dwayeb, Berlinski, Kudry. Trenér: Kvita. Vedoucí: Koval.