V posledním kole si to měli rozdat v přímém souboji o záchranu a nakonec slaví udržení v soutěži oba celky z Novojičínska. Domácí Tichá potřebovala k jistotě záchrany vítězství, hostům ze Suchdolu stačil bod. Tichavský tým trenéra Koblovského, jenž před časem převzal mužstvo po odstoupivším trenéru René Bačovi, udeřil třikrát v posledních dvaceti minutách a mohl se radovat z prvního jarního vítězství. Truchlit však nemusí ani v Suchdole. Některými očekávané vítězství Hukvald v derby proti Kozlovicím se totiž nekonalo a díky kozlovické výhře 2:1 sestupují z I. B třídy, sk. D fotbalisté z rodiště Leoše Janáčka.

Opatrné utkání nenabídlo v prvním poločase vážnější příležitosti, i když více možností ke skórování měli v první pětačtyřicetiminutovce určitě hosté. „Prvních dvacet minut bylo z naší strany strašných. Byli jsme všude pozdě, nebyli jsme na balóně a nešla nám rozehrávka. Pak se naštěstí kluci kousli a od té doby to bylo úplně o něčem jiném," oddechl si po utkání tichavský kouč Petr Koblovský.

Už úvodní minuty druhé půle naznačily, že blíže třem bodům budou domácí. Humpolec ani Fojtík sice ještě neuspěli, ale nakonec rozveselil domácí příznivce střídající Martin Tománek, a když se za dalších pět minut prezentoval precizně zahraným přímým kopem Mičaník, bylo o vítězi rozhodnuto. „Co se týče naší hry, tak v prvním poločase ještě snesla přísnější parametry, i když jsme bohužel neměli tolik odvahy, abychom proměnili některou ze šancí. Možnosti jsme na to ale určitě měli. Do druhé půlky jsme se připravovali na to, abychom zachytili domácí nástup, což se nám ještě povedlo, ale potom jsme dostali hloupý gól po rohu," smutnil po utkání trenér Suchdolu Tibor Takáč.

Domácí vedení pojistil v poslední minutě po úniku útočník Ondřej Švrček. „Jsem rád za to, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Sice to bylo nervy drásající, ale kluci do toho dali všechno a zaslouženě máme tři body," dodal po utkání šťastný trenér domácí Tiché.

I. B třída, sk. D

TJ Sokol Tichá – TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou 3:0 (0:0)

Branky: 71. M. Tománek, 76. V. Mičaník, 90. O. Švrček. ŽK: J. Vandlík. Diváci: 200. Rozhodčí: Žurovec – Čuba, Duda.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Petřík, Pastorek (56. M. Tománek), Lacko (68. Zdarsa) – Piskoř (87. Janáč), Humpolec, Fojtík (84. Šušla), T. Tománek – O. Švrček, V. Mičaník (89. Vrána). Trenér: Petr Koblovský.

Suchdol: Sehnalík – Randýsek (74. Nezmeškal), Hanzlík, Tvarůžek, T. Rek – J. Vandlík, Masnica, J. Rek, Meihack – Kovařčík, Zuzaňák. Trenér: Tibor Takáč.

Ještě více se o záchranářské duelu dočtete v pondělím vydání Novojičínského deníku.