Premiérové body slavil Jeseník, který před vlastními diváky porazil Bordovice a první výhry se dočkaly Kateřinice, které vyhrály vysokým rozdílem na hřišti poslední Kopřivnice.

I. B třída, sk. D

TJ MOŘKOV – TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 1:2 (1:0)

HVĚZDY KOLA***LUKÁŠ BURGET (Jeseník)
Nejlepší muž zápasu zařídil výhru Šestákova celku, který se na třetí pokus dočkal prvních bodů v novém ročníku. Domácí ofenzivní fotbalista dřel, byl u všeho důležitého a tradičně obdržel také žlutou kartu. Nejprve asistoval u vyrovnávací trefy a v závěru pak dvěma góly rozhodl o výhře Jeseníku.

**JAN JURAJDA (Starý Jičín)
Starojický zadák měl původně stát první tři kola, ale po prominutí zbytku trestu už ihned nastoupil na hřišti nováčka z Mořkova, kde Starý Jičín dlouho prohrával 0:1. V závěrečné půlhodině ho pak trenér Vyhlídal vysunul na hrot, kde nynější obránce dříve hrával a za což se mu pak odvděčil vítěznou hlavičkou z 89. minuty.

*JAKUB RICHTER (Kateřinice)
Kateřinický kapitán byl hlavním hnacím motorem překvapivě vysokého vítězství svého celku na půdě Kopřivnice. Povedeným výkonem hnal spoluhráče za první výhrou v sezoně pod novým trenérským duem Jar. Tyleček, Břežný a měl také podíl na většině vstřelených branek.

ČÍSLO KOLA: 2Pouze dvě remízy z 21 utkání, doposud odehraných tří kol, nabídla I. B třída, sk. D. V prvním kole remizoval Starý Jičín na půdě Vlčovic (4:4) a v uplynulém kole pak hrály Kateřinice smírně 1:1 s nováčkem z Mořkova.

Velmi slušná divácká kulisa sledovala druhé vystoupení nováčka soutěže na domácím trávníku. Mořkov vstoupil do zápasu lépe a po střele Vodolána musel předvést parádní zákrok Janyška. Už ve 13. minutě šli ale domácí stejně do vedení, když se z přímého kopu prosadil hlavičkou mořkovský zadák Sláma. Kučerův celek poté pozorně bránil nejtěsnější náskok a nepouštěl Starý Jičín do vážnějších šancí. Stejný průběh nabídla také druhá půle, ale pouze do 78. minuty, ve které se ujala povedená rána zadáka Šroma. Následně měl ještě dobrou příležitost Bartoň, ale neuspěl.

Rozhodující momenty zápasu přišly v zápětí. Nejprve neproměnil stoprocentní šanci Gold a následně byl po druhé žluté kartě poslán pod sprchy domácí stoper a autor vedoucí branky Sláma. Minutu před koncem řádné hrací doby navíc, tou dobou vysunutý obránce Jurajda, rozhodl přesnou hlavičkou o výhře Starého Jičína.

„Od prvního zápasu se potýkáme s velkým počtem zraněných. Nyní jsme neměli šest hráčů ze soupisky a nastoupili dva dorostenci. Přesto jsme první poločas zvládli dobře a šli jsme do vedení. Ve druhém poločase už měl více ze hry soupeř. Rozhodující momenty přišly v závěru, kdy jsme neproměnili vyloženou šanci, následně jsme dostali červenou, čehož soupeř využil ke vstřelení vítězné branky. I přes porážku musím hráčům poděkovat za bojovnost a ztracené body musíme vybojovat v příštích dvou venkovních zápasech," sdělil trenér Mořkova Petr Kučera, jehož svěřence nyní čekají utkání v Kozlovicích a ve Vlčovicích.

Starý Jičín je tak s Tichou jediným celkem, který v sezoně doposud neprohrál. „Věděli jsme, že se nováček bude chtít, po prvním prohraném domácím zápase, před domácími diváky vytáhnout. Domácí byli na začátku aktivnější a ujali se vedení, které začali bránit. My jsme si od začátku nebyli schopni zvyknout na špatný terén a kombinace vázla. Až do vyrovnání jsme pořádně neohrozili domácí branku. Potom jsme šli ale za vítězstvím a poté, co domácí nevyužili velkou šanci, tak jsme rozhodli zápas," těšil závěrečný obrat trenéra hostů Tomáše Vyhlídala.

B: 13. Sláma – 78. Šrom, 89. Jurajda. ČK: 84. Sláma (M). Rozhodčí: Podracký – Opěla, Duda.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, J. Mička, Sláma, Kladiva – T. Kučera, Pop, Poledník (84. Erle), Machač (71. Stecula) – Galia, Gold. Trenér: P. Kučera.

Starý Jičín: V. Janyška – Jurajda, Šrom, Bajer, Podešva – M. Kotešovec, Hanzelka (81. Petřek), Petr, Barvenčík – Čapka (65. D. Janovský), Bartoň. Trenér: Vyhlídal.

TJ SOKOL TICHÁ – TJ JISTEBNÍK 2:0 (0:0)

Tichá přečkala v úvodním poločase několik velmi dobrých šancí Jistebníku, který mohl poslat do vedení po svém příchodu na hřiště střídající Rašek, ale po Bestově vybídnutí netrefil na zadní tyči míč zcela ideálně. Po hodině hry pak přišla chvíle Bačovy družiny, když centr střídajícího Martina Tománka uklidil hlavou do sítě Radim Švrček. Hosté sice nadále oplývali větší aktivitou, ale s otevřením hry se do šancí dostávali také domácí, kteří v 80. minutě pečetili své třetí vítězství brankou Suchomela, jenž opět zužitkoval gólovou asistenci Martina Tománka.

Závěrečný tlak hostů už drama nepřinesl a na Pikulíka nevyzráli ani Besta se Zdeňkem Kadlčákem. „Nevyhrál lepší, ale šťastnější celek. Jistebník byl po celý zápas lepší, ale naštěstí se nám podařilo všechno uskákat. Silou vůle a s přispěním Pikulíka, který chytil dvě vyložené šance, jsme to zvládli. Vítězství si vážím, protože Jistebník má v týmu spoustu zkušených hráčů a určitě bude atakovat první čtyřku tabulky," ocenil sílu soupeře trenér doposud stoprocentní Tiché, která se vyhřívá na čele tabulky, René Bača, jehož celek nyní cestuje do Bordovic.

„Budou nám chybět čtyři hráči ze základu, ale zase se někdo vrátí z dovolené, takže to snad zvládneme," věří Bača. Jistebník naopak vyšel poprvé v sezoně naprázdno. „Rozhodly naše dvě hrubky a nedisciplinovanost, která nás stála dobrý výsledek. K tomu se přidala naše klasika v podobě neproměňování šancí. V prvním poločase jsme byli určitě lepším týmem, ale soupeř své šance proměnil a zaslouženě zvítězil," sdělil jistebnický lodivod Martin Štverka.

B: 60. R. Švrček, 80. Suchomel. Rozhodčí: Kielar – Matuška, Poledník.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, T. Tománek – Petřík, Fajčák (77. Zdarsa) – Dvořák (46. M. Tománek), Fojtík, Suchomel (90. Le) – O. Švrček, Houšťava (84. Piskoř). Trenér: Bača.

Jistebník: Krayzel – O. Veselý, Prčík, J. Štandl (71. J. Veselý) – Besta, Šamaj, Lebica, F. Kadlčák, Nedvadba (40. Rašek (80. Pasker)) – Z. Kadlčák, P. Mohyla (75. Babušík). Trenér: M. Štverka.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – TJ SOKOL BORDOVICE 3:1 (1:1)

B: 76. a 85. Burget, 20. Polónyi – 15. Nárožný. Rozhodčí: Bartoš – Brabec, Žáček.

Jeseník: Macháč – P. David, Klopštok, Polónyi, Shaparenko – J. Goláň – Lušovský (89. Fedorov), Novotný (90. Shevchenko), Tobola (84. Khrapach) – Vavřík (87. Rovenský), Burget. Trenér: Šesták.

Bordovice: Turoň – Klos, Vaněk, Kovařík, Kaša – V. Melčák (54. Peťko), Raška, Nárožný, Rajnoch – Blažek, Matúš (68. Petrovič). Trenér: Pítr.

FC LIBHOŠŤ – TJ SOKOL HUKVALDY 2:1 (0:0)

B: 80. Dědík, 88. Bednář – 61. Šimíček. Rozhodčí: Ham – Lalík, Priesol.

Libhošť: Martinovský – Eckelsberger, Symerský, Palička, Juřena – T. Blažek, Jachník, Závodný, J. Čapka (46. Trojan) – Dědík, Bednář. Trenér: Salač.

Hukvaldy: Sasín – Ermis (10. Vrtný), Hubeňák, Kučera, Tobiáš – Košica, Z. Velart, Ollender, Grufík (60. Gold) – Matějka, Šimíček. Trenér: Kalich.

TJ ODRY – TJ SPÁLOV 2:1 (0:1)

B: 48. Hurta, 65. Schwarz – 43. Kostka. Rozhodčí: Karas – Tomai, Priesol.

Odry: Mališ – Bruštík (74. Rybařík), E. Chuděj, Veselý, Hurta – Káňa (46. Zapletal), Konrád, Schwarz, Frais – Murín (85. Essler), Maléř. Trenér: Stibůrek.

Spálov: T. Ambrož – Ondřej, Anděl, T. Chuděj, Kostka – Šíma (55. Boudný), Klevar, Kiša, Král (88. Jurošek) – R. Ambrož, Baláž. Trenér: R. Klevar.

FC KOPŘIVNICE – TJ SOKOL KATEŘINICE 0:4 (0:3)

B: 43. a 45. Marsina, 25. Jos. Tyleček, 70. L. Richter. Rozhodčí: Bartek – Kolarský, Pargač.

Kopřivnice: Čech – Nenutil, Březina (46. J. Okřesík), Petráš (79. Machciník), Hruška – Střelec (46. Mocek), Mička, Štěpán, Pala – Fendrich, Hanzelka (60. M. Krysmánek). Trenér: Káňa.

Kateřinice: Rubina – Brus (15. P. Lys), Jos. Tyleček, Janeček, Obsadný – J. Richter, Bajer, T. Bittala, L. Richter – Marsina (81. Jar. Tyleček), Koprajda (73. D. Richter). Trenéři: Břežný a Jar. Tyleček.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – FC KOZLOVICE 0:4 (0:1)

B: 71. a 80. z pen. M. Krpec, 6. vlastní, 45. Jakub Harabiš. ČK: 81. Polášek, 90. Drozd (oba V). Rozhodčí: Sopoliga – Lukašík, Ostřanský.

Vlčovice: Sokolovský – Kordoš (84. P. Kahánek), R. Jalůvka, Velička, Hanzelka – Polášek, K. Harabiš, Drozd, Klos (17. Černošek) – J. Jalůvka, Světlík (68. Slezák). Trenér: Rek.

Kozlovice: Chlebek – Ermis, Hruška, P. Krpec, F. Kocián – Eliáš, Jakub Harabiš (78. Mališ), Bednář, Závodný (39. Dudek (86. V. Kocián)) – Vašenda, M. Krpec (82. Najdek). Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Více se o fotbalových zápasech týmů našeho regionu dočtete pravidelně v pondělním a středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a jeho úterní příloze Region.