Ti z vás, kdo se soutěže zúčastnili již na podzim, ví, že jsme výběr zpestřili také zápasy týmů OFS Nový Jičín, tedy od okresního přeboru až po IV. třídu, což jistě mnozí přijali s povděkem.

Po skončení celé Tip ligy se nejlepší z vás mohou opět těšit na hodnotné ceny. Své o tom ví také poslední výherci. První a druhé místo, a také nejatraktivnější ceny totiž shodně putovaly do Mořkova. Dalibor Macháč do redakce Deníku přijel pro hlavní cenu, barevný televizor a dorazil i s dalším Mořkovjanem Petrem Lacinou, který si přijel pro DVD přehrávač za druhé místo v celkovém pořadí. „Už to hraju hodně dlouho. Asi od prvního ročníku,“ přemýšlel nahlas Dalibor Macháč. „Já to hraji určitě od prvního ročníku,“ přidal se Petr Lacina.

Osvědčený recept na tipování prý nejde poradit. „Ty kluky, kteří hrají fotbal, známe. Člověk chodí na fotbaly a sleduje to. Ale pochopitelně musí být i štěstí,“ upozornil Macháč, jenž je stejně jako jeho kolega mořkovský patriot. A podobně na tom jsou prý i ostatní Mořkovjané. „Mira Strnadel (vítěz jednoho z kol, pozn. red.) říkal, že kdyby hrál Mořkov se Spartou, tak že by dal stejně na Mořkov,“ zasmál se Macháč.

Sázky na zápasy tak v posledním ročníku Tip ligy obohatili také sázky o velké štamprle, kterými se hecovali, kdo nakonec dopadne lépe. Jednou za osm roků se mi podaří skončit druhý, a ten to zrovna vyhraje,“ poukazoval Lacina na úspěch Macháče.

Ke konci soutěže už prý hlavně dostávali gratulace od ostatních Mořkovjanů. „Hodně nás štenkrovali. Každý gratuluje, hecuje. Jsem asi propil více, než bych zaplatil za to DVD,“ uzavřel s úsměvem Lacina.

Sběrná místa:

Redakce Novojičínského deníku, Nový Jičín

Sport bar, Nový Jičín

Pivnice hotelu Tatra - "Žaba", Kopřivnice

Restaurace Havrlant, Frenštát pod Radhoštěm

Obecní hospoda Štramberk

Restaurace Slavie, Příbor

Restaurace Haus, Bílovec

Dělnický dům, Odry

Tipsport bar, Studénka

Hospoda u Fojtíků, Fulnek

Restaurace Zlatý důl, Suchdol nad Odrou

Tip liga začíná 20. března 2012, hrajeme 13. kol