VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tip liga startuje s několika změnami

Novojičínsko – Je tady jaro, z fotbalových trávníků slezl sníh, ktreý už snad nenapadne a Novojičínský deník ve své týdenní příloze Region zahajuje další ročník oblíbené soutěže. Příznivci kopané a tipování se tak opět mohou pustit do boje o barevný televizor.

22.3.2011
SDÍLEJ:

Na jaře nás čeká sto třicet zápasů, na které si mohou hráči Tip ligy zatipovat.Foto: Deník/Jan Kešelák

Hned v úvodu chceme upozronit všechny případné hráče, že jarní část Tip Liga má několik změn, věříme, že k lepšímu. Jednak se soutěž vrací k bývalému zažitému názvu – Tip liga. Mnozí jistě přivítají, že jsme posunuli uzávěrku odevzdání hracích kuponů na pátek, čímž dáváíme hráčům více protoru k přemýšlení nad tipy. Další informaci přivítají zejména ti, kteří se stanou vítězi jednotlivých kol. jejich odměnou opět bude karton piv, tak jak kdysi bývalo zvykem.

I tentokrát považujeme za nutné připomenout, že podle zákona se tipovacích soutěží tohoto druhu nesmí účastnit osoba mladší osmnácti let. Fotbalovým nadšencům tak nezbývá než se domluvit s členem rodiny, který již dospěl do požadovaného věku, případně se svým známým. Věříme, že i tak nám mnozí tito hráči zůstanou věrni.

Vítěze opět čekají zajímavé ceny. Hlavní cenou pro vítěze v okrese je tradičně LCD televizor, druhý v pořadí získá sportovní značkové hodinky, třetí značkový fotbalový míč.

Letošní podzimní soutěž bude mít třináct kol, hráči budou tipovat na deset vybraných zápasů po dobu třinácti týdnů. Maximální počet získaných bodů tak může být 260, což se ale zcela jistě nikomu nepodaří, neboť jak známo, míč je kulatý…

Tak jako v předešlých ročnících hráči nebudou v Supertrefě tipovat na výsledek vybraného zápasu, ale na celkový počet vstřelených branek ve všech tipovaných zápasech. Ten, kdo uhodne přesně, nebo bude nejblíže správnému počtu, stane se vítězem kola. V případě shodnosti bodů i Superterfy, ropzhodne o vítězi kola los. O celkovém pořadí na prvních třech místech rozhodne počet bodů. V případě rovnosti bodů rozhodne přesný tip na celkovou Supertrefu, tedy součet za všech deset kol, případně nejbližší tip součtu Supertref. Pomocným kritériem bude počet kol s přesně uhodnoutou Supertrefou. Posledním možným kritériem je přidělené číslo (kdo do hry vstoupil dříve).

Žádáme hráče, aby důsledně, správně a čitelně vyplnili všechna políčka v kuponu, tedy, pokud mají mailovou adresu, i tu. Děkujeme za pochopení. Věříme, že letošní jarní část ligy se obejde bez větších problémů s počsím a přejeme hodně přesných tref. REDAKCE

Na závěr vyzýváme činovníky fotbalových klubů, které byly vybrány do dnešního kola Tip Ligy, aby po skončení utkání zatelefonovali výsledek do redakce na telefonní čísla 556 712 502, 602 524 616 nebo 606 666 512. Případně je možné použít také e-mail: sport.novojicinsky@denik.cz.

Pokud nejste předplatitelem Novojičínského deníku a chcete se zúčastnit Tip ligy, předplaťte se svůj úterní Region s hracím kupónem na dobu určitou a to do 28. června. Předplatné činí 154 Kč. Volejte na telefonní číslo 602 585 821 a to do středy do 10 hodin dopoledne, ozve se vám paní Petra Boháčová, která s vámi objednávku vyřídí.

Nejčastější nedostatky na kuponech

Až příliš nedostatků mívaly v minulosti některé odevzdané kupony tipovací soutěže Tip liga. Přinášíme Vám ty nejzávažnější. Pokud se jich nevyvarujete, nemůžete být zařazeni do hry!

NOVÝ HRÁČ – Každý, kdo se chce přihlásit do Tip ligy musí napsat do kolonky pro identifikační číslo N. Jeho identifikační číslo mu pak přidělí organizátor hry. Toto přidělené číslo bude účastník soutěže používat až do jejího ukončení. Kdo nenapíše nic, nebude zařazen do počítačové databáze.

NEVYPLŇENÉ IČ – V dolní části kuponu je kolonka pro identifikační číslo. Každý hráč, který se přihlásí do hry, ho má po prvním přihlášení počítačem přiřazeno a je nezbytné, aby jej do kolonky vepsal. Kdo nechá kolonku prázdnou, použije číslo z bývalých ročníků nebo uvede opět N, nebude v daném kole hrát.

DVA KUPONY – Pokud jeden hráč pošle na dané kolo dva kupony, bude v tom kole vyřazen ze hry.

POUZE JMÉNO – Nový hráč, který napíše do kupónu pouze své jméno, nebude vpuštěn do hry. K zařazení do počítačové databáze je nezbytné vyplnit celou adresu i datum narození. Vhodné je uvést i telefonní číslo a e-mailová adresa pro případ, že by se zástupce organizátor potřeboval s hráčem spojit.

VYZVEDNUTÍ VÝHRY – Po zkušenostech z podzimních kol Fortuna ligy upozorňujeme na skutečnost, že cenu za vítězství v jednotlivém kole i za jedno z prvních tří míst v celkovém pořadí si vítěz musí vyzvednout do 30 dnů ode dne, kdy pořadí zveřejníme v týdeníku Region. Poté cena propadá.

Sběrná místa fandí fotbalu

Na těchto místech najdete sběrné boxy, do kterých vhoďte nejpozději v pátek ve 13 hodin vyplněné tikety hry TIP LIGA.

REDAKCE Týdeníku Region
Dolní brána 10, Nový Jičín

SPORT BAR
K Nemocnici 1, Nový Jičín

pivnice HOTELU TATRA - „Žaba“
Záhumení 1161, Kopřivnice

MEGAS BOWLING
Záhuní 1791, Frenštát pod Radhoštěm

OBECNÍ HOSPODA
Náměstí 10, Štramberk

RESTAURACE SLAVIE
Nám. S. Freuda 34, Příbor

RESTAURACE HAUS
Ostravská 363, Bílovec

DĚLNICKÝ DŮM
Dělnická 23, Odry

KAVÁRNA CENTRUM
Nám. Republiky 700, Studénka

RESTAURACE U KARLA
Masarykova 428, Fulnek

RESTAURACE ZLATÝ DŮL
Za nádražím 200, Suchdol nad Odrou

Nejčastější otázky

Kolik hracích kol bude Tip Liga mít?

Tip Liga bude mít 13 kol a v nabídce zápasů se objeví šlágry fotbalových zápasů v našem regionu.

Mohu ještě soutěžit o televizor, jestliže mi utekl začátek Tip Ligy?

Samozřejmě. Pro vítězství je rozhodující celkový počet bodů získaných po posledním kole – přičemž úspěšný tipující může ztrátu snadno dohnat. Pozdější začátek, případně vynechání některého soutěžního kola, se naopak může stát součástí strategie – neúčast v daném kole sice znamená, že hráč nezíská body za správné tipy, ale současně se vyhne nebezpečí minusových bodů za tipy, které nevyšly.

Mohou v Tip Lize soutěžit hráči, trenéři a funkcionáři klubů účastnících se zápasů, na které se tipuje, případně fotbaloví rozhodčí?

Mohou soutěžit, pravidla Tip Ligy to nijak neomezují. Ze soutěže jsou vyloučeni pouze zaměstnanci organizátora soutěže.

PRAVIDLA TIP LIGY

Soutěžit mohou všichni – muži, ženy, celé rodiny, s výjimkou zaměstnanců organizátora.

O hodnotné ceny se hraje každý týden! Na konci Tip Ligy nejúspěšnější tipař získá LCD televizor.

Během okresních fotbalových soutěží najdete každé úterý v týdeníku Region kupon s deseti zápasy, které se budou hrát o víkendu. Tipnete si výsledky, vyplníte také ostatní údaje a nejpozději v pátek do 13 hodin kupon vložíte do boxu v některém ze sběrných míst nebo doručíte do pátku 15 hodin do okresní redakce Novojičínského deníku.

Výsledky tipujete klasicky: volíte 1 jako výhru domácích, 0 za remízu a 2 za výhru hostí. Vaše tipy budou po odehraných zápasech vyhodnoceny. Za každý správný tip dostanete 2 body, za chybný o jeden bod přijdete. V případě, že tip nevyplníte, přicházíte o dva body. V úterý se pak z novin dozvíte výsledky fotbalových zápasů a můžete si i zkontrolovat, na jakém místě mezi ostatními hráči Tip Ligy figurujete.

Také si přečtete, kdo z vás kolo vyhrál a obdrží cenu por vítěze kola, a zda vaše šance na zisk hlavní ceny stále žije.

Hrát Tip Ligu je možné v každém kole jenom s jedním kuponem, protože každý hráč bude mít po celou dobu Tip Ligy přiřazeno identifikační číslo.

Hodně přesných tref a spoustu zábavy při soutěži TIP LIGA ČTENÁŘŮ!

22.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení