Oslavy 60. výročí založení tělovýchovné jednoty a fotbalového oddílu v Hladkých Životicíh se uskuteční v areálu fotbalového hřiště. Od 10 hodin začínou fotbalové zápasy. Žáci TJ NIVA přivítají mladší žáky z Jakubčovic nad Odrou. Po nich, v 11.30 hodin, své kopačky znovu obují bývalí fotbalisté, tedy stará garda TJ NIVA, která se utká se staršími pány Fotbalu Fulnek.

Od 13.00 si přijdou na své hlavně mužští návštěvníci oslav. Na trávníku totiž předvedou své fotbalové umění ženy a dívky z Hladkých Životic. Ve 14.30 startuje hlavní program, kterým je turnaj mužů.

„V něm se střetnou čtyři týmy okolních obcí. Místní TJ NIVA, Fotbal Fulnek, TJ Kujavy a FK Pustějov. Na večer od dvacáté hodiny se chystá taneční zábava s hudební skupinou B Band,“ upřesnila předsedkyně hladkoživotického fotbalového oddílu Danuše Starečková a dodala, že po celý den budou zdarma pro děti různé atrakce, jako je skákací hrad, trampolina, sedmimílové boty či klaun s balonky.

„Byli bychom rádi, kdyby přišli všichni současní i bývalí členové tělovýchovné jednoty, ale také sportovní nadšenci, fanoušci a občané okolních měst a obcí,“ uzavřela Starečková.