Rozhodl o tom výsledek okresního derby v rámci 1. kola, ve kterém zdolal novojičínský Bonver po prodloužení FT NC Line Suchdol nad Odrou.

Souboj týmu z I. třídy (NC Line) a třetího týmu krajského přeboru, Top Dogs, byl velice vyrovnaný a o výsledku rozhodlo až prodloužení, ve kterém novojičínský tým zúročil svoje zkušenosti z těžkých zápasů ve vyšších soutěžích.

FT NC Line Suchdol nad Odrou - Top Dogs Bonver Nový Jičín 2:3 p.p. (1:1)

První půle začala opatrnou hrou na obou stranách a bylo to takřka jen o dvou šancích, a to na každé straně. První chybu udělali domácí, když nechali osamoceného Novotného na hranici 10 m, a ten se nemýlil. Domácím se podařilo vyrovnat až 5 minut před koncem poločasu přesnou střelou Nového. Dále se hrála vyrovnaná hra, o čemž svědčil i vyrovnaný výsledek poločasu. Nový Jičín, braný jako favorit, trochu zápas podcenil a neukázal to, co předvádí v krajském přeboru. Náboj utkání se s přibývajícím časem stupňoval. Novojičínští se opět ujali vedení (2:1), brankou Jachníka, ale domácí tým byl velice vyrovnaným soupeřem a dokonce si ve své snaze o vyrovnání vytvářel více šancí.

Vyrovnání ze hry se mu však nedařilo. V závěru kopali 10metrový kop, kanonýr NC Line Nový se nemýlil a upravil stav na 2:2, který vydržel až do konce základní hrací doby.

O postupujícím rozhodlo tedy prodloužení. Rozhodující branka padla ve čtvrté minutě prvního prodloužení, a přestože měli domácí celkem dost času na vyrovnání, už se jim to nepovedlo.

Branky: Aleš Nový 2 - Aleš Novotný, Jiří Jachník, Jan Koval, ŽK: Daniel Mrkvica (Suchdol n. O.), rozhodčí: Markovský, Vozárik.

Suchdol n. O: Sokol Filip, Šťastný Daniel, Šťastný Martin, Krajíček Vladan, Nový Dalibor, Šesták Jan, Sokol Jan, Minařík Vít, Vavroš Aleš, Mrkvica Daniel, Černohorský Jiří

Nový Jičín: Polášek Miroslav, Miloševič Milan, Dorotík Lumír, Dorotík Daniel, Tuma Vítězslav, Jachník Jiří, Novotný Aleš, Kunc Tomáš, Koval Jan, Strnadel Petr