Fotbaloví nadšenci se na letošní ročník sjeli do Bartošovic, kde si k suverénnímu prvenství došli hráči FC Libhošť.

Na všech účastnících oblíbeného klání bylo vidět velké nadšení, které pak ještě dokreslovali jako každoročně diváci a členové jednotlivých realizačních týmů. Komplikací bylo pouze velké vedro, které však nic neubralo na kvalitě jednotlivých zápasů a dobrých výkonech všech zúčastněných. A že se rozhodně bylo na co dívat.

Ani šediny a přibývající věk totiž nebránily některým předvádět své oblíbené fotbalové kousky, kterými dříve, ještě jako aktivní fotbalisti, bavili diváky. A vůbec nevadilo, že tempo už nebylo tak svižné jako před několika lety. Elán a touha po vítězství nechyběly hráčům ani letos, ale největší radost mohli mít po posledním hvizdu hráči Libhoště, kteří si kromě ceny pro nejlepšího brankáře turnaje, kterou obdržel nestárnoucí Josef Kozák, odvezli také pohár pro letošního vítěze a také putovní pohár. Ten vyhráli třikrát v řadě, což znamená jediné – už je natrvalo v jejich držení.

Vítězné mužstvo, které vedl trenérský triumvirát Josef Esler, Jaroslav Čapka starší a Petr Kadlec, hodně vytěžilo z početného hráčského zázemí na střídačce, ale také z vhodně zvolené taktiky.

Po slavnostním vyhlášení, kdy si všichni přáli hlavně potkat se na trávníku zase za rok, byl tak letošní povedený ročníku ukončen. O nový putovní pohár se bude v roce 2016 bojovat na hřišti ve Větřkovicích.

Konečné pořadí tradičního turnaje starých gard 2015: 1. FC Libhošť 9 bodů, 2. Dubina-Větřkovice 6, 3. Bartošovice 3, 4. Sedlnice 0.