K sedmi jarním vítězstvím přidali v sobotu pátý nerozhodný výsledek, a nadále tak zůstávají na jaře neporaženi. Novojičínští fotbalisté cestovali tentokráte na hřiště nedalekých Hranic, kde sice po pětadvaceti minutách, po trefách kanonýra Lokši, vedli 2:0, ale nakonec si domů odváželi bod.

Tým kapitána Švece čeká v sobotu poslední domácí duel letošní sezony, když hostí Lískovec, a sezonu pak Pejšův soubor zakončí 13. června v Přerově. V minulém utkání stihl dva zásahy za čtrnáct minut, nyní na to potřeboval minut šestadvacet. Řeč je o novojičínské mašině na góly Radovanu Lokšovi, který už v 6. minutě poslal Nový Jičín v Hranicích do vedení, když zužitkoval přihrávku obránce Kiss Farkase a před brankářem se nemýlil.

Za dalších dvacet minut už novojičínská lavička slavila vedení 2:0.

Tentokráte Lokšu uvolnil Švancer a novojičínská „11" střelou k tyči přidala svou druhou trefu v utkání. „Radek potvrdil svoji střeleckou formu, ale celé mužstvo pracovalo opět velice dobře," pochvaloval asi kouč novojičínského FK Jan Pejša, jenž litoval neproměněných šancí, po kterých mohl jít jeho celek dokonce do vedení 3:0. „To už by bylo možná rozhodnuto, ale nemůžeme proměňovat všechno," dodal kladenský rodák.

Naopak to byly domácí Hranice, které vede bývalý obránce olomoucké Sigmy Bělorus Alexander Bokij, jenž na Hanou přišel v roce 1990 ze Spartaku Moskva, které v závěru poločasu zásluhou Ference překonaly Šroma a snížily na 1:2.

Po změně stran už se ale Novojičínští tolik k ohrožování domácí branky nedostávali, ale ani Hranické nepouštěli do vážnějších příležitostí.

Domácí fandové se však nakonec přece jenom dočkali vyrovnání, když se pět minut před koncem postaral o konečnou remízu 2:2 Chrastina. „Po průběhu zápasu bych mohl říct, že jsme měli na vítězství, protože jsme vedli 2:0, ale musíme být pokorní. Byly totiž zápasy, ve kterých se zase výsledek podařilo vyrovnat nebo otočit nám. Z nenápadných situací jsme totiž dostali dva góly, ale každý bod z venku se počítá. Nemůžeme si myslet, že nám dá někdo body zadarmo," konstatoval po utkání novojičínský trenér a bývalý prvoligový fotbalista.

„Ale je to škoda, protože jsme domácí kromě gólů nepustili do ničeho vážnějšího. Ne snad, že bychom domácím góly přímo darovali, po individuální chybě, ale byl to řetězec řady chyb," řekl závěrem Pejša, od jehož lednového příchodu Nový Jičín stále neprohrál.

SK Hranice – FK Nový Jičín 2:2 (1:2)

Branky: 39. Ferenc, 84. Chrastina - 6. a 26. Lokša.
FK Nový Jičín: Šrom – Molnár, Malina, Cigánek, Kiss Farkas – Juříček, Švec – Kalich (65. Rybařík), Bajer (46. Smolarčík), Švancer – Lokša. Trenér: Jan Pejša

V sobotu 6. června čeká Nový Jičín poslední domácí utkání sezony 2014/2015, když v 16.30 přivítá farmu druholigového Frýdku-Místku z Lískovce.