Hosté od úvodních minut dokazovali, proč že jsou nejlepším týmem soutěže na hřišti soupeřů. Dobrou kombinační hrou a držením míče totiž postupně získávali mírnou převahu. Po půl hodině byl ve velké šanci hostující mladík Pojezdala. Když ale už udělal kličku i domácímu brankáři, zpětnou přihrávkou nenašel spoluhráče.

Více se o utkání dočtete v pátečním tištěném vydání Novojičínského deníku.

Poločas pak zakončil přímý kop Juřeny, který mířil nad. Také po změně stran měli více možností ke skórování Salačovi hoši. Pokus Dědíka, ani velká šance Pojezdaly po standardní situaci však vedoucí brankou neskončily. Po hodině hry našel Tomáš Blažek Oborného, ale ten ani nadvakrát nepřipravil Strnadela o čisté konto.

V 68. minutě už se však hosté dočkali. Jachníkův pas na Tomáše Blažka zakončil druhý jmenovaný podařenou ranou pod břevno, a hosté se zaslouženě ujali vedení. A za pouhé dvě minuty bylo na hostující střídačce ještě veseleji, když se po zmatcích v domácí defenzivě prosadil střelou zpoza šestnáctky opět Tomáš Blažek. První vážnější ohrožení hostující klece skončilo inkasovaným gólem, když byl na konci domácí akce Barvenčík, jenž střelou podél Martinovského v 71. minutě snížil bleskově na 1:2.

V poslední minutě pak ještě stihla pobavit i domácí příznivce standardní situace, kterou Kotešovec a Barvenčík sehráli tak špatně, že jeden nastřelil druhého a následoval odkop od branky. „Po minulém zápase s Kozlovicemi jsme se chtěli nějak rehabilitovat fanouškům, což se nám bohužel nepodařilo. Nedařila se nám kombinace, přechod do útoku, nedostávali jsme se do střeleckých příležitostí a soupeř byl fotbalovější a přehrával nás," komentoval druhou domácí porážku v řadě domácí kouč Tomáš Vyhlídal, jehož tým cestuje v neděli do Jistebníku.

„O síle domácích jsme věděli, ale také že jsou bez dvou klíčových hráčů. Jenom mě děsilo, že tady kluci asi pět roků nevyhráli. Jsem rád, že jsme vyhráli, a zpětně mě mrzí jiné zápasy, které jsme prohospodařili. Potvrdili jsme body z Tiché, což je dobře," hodnotil už sedmé venkovní vítězství svého týmu trenér FC Libhošť Miroslav Salač.

I. B třída, sk. D, dohrávka 18. kola

TJ Sokol Starý Jičín – FC Libhošť 1:2 (0:0)

Branky: 71. Barvenčík – 68. a 70. T. Blažek. ŽK. Juřena, M. Blažek. Rozhodčí: V. Závodný – Podracký, Bartek. Diváci: 200.

Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Šrom, Petřek, Hubeňák (70. P. Janyška) – Podešva, Kotešovec, Herman (89. Holeňa), Barvenčík – Hanzelka, Bartoň. Trenér: Tomáš Vyhlídal.

Libhošť: Martinovský – Eckelsberger, Palička, Bednář, Juřena – T. Blažek, M. Blažek, Jachník, Dědík (66. J. Čapka) – Pojezdala (81. J. Závodný), Oborný (90. Krumpolc). Trenér: Miroslav Salač.

Čelo I. B třídy, sk. D1. Libhošť 17 13 0 4 38:22 39
2. Jakubčovice 17 11 3 3 40:28 36
3. Starý Jičín 17 11 2 4 38:18 35
4. Kozlovice 17 7 4 6 28:27 25