„Celá zimní příprava se nám narušila. Musíme rušit přípravné zápasy, kluci trénuji individuálně,“ konstatoval trenér Bílovce Peter Šloff. „Víme dobře, že covid se musí zastavit, ale nemyslím si, že venkovní sportování by mělo být až tak velkým problémem,“ přidal svůj postřeh.

Marek Staněk, nová posila Nového Jičína
Novojičínský fotbalový navrátilec Marek Staněk: Prioritou bude záchrana

Bílovec už v loňské sezoně přišel kvůli coronavirové pandemii o postup do divize. „Věřím, že loňský rok se nebude opakovat. Pracuje se s variantou, že se i v amatérských podmínkách testovalo. Hrát chceme a pokud se v březnu začne, zvládne se celé jaro,“ podotkl šéf bíloveckého fotbalu.

Co se týká kádru pro jarní část, tak o něm má Peter Šloff jasno. „Udělali jsme Tomáše Dostála z Hlučína. Z hostování ve Fulneku si chceme stáhnout Černína. Jinak u nikdo další nepřijde,“ upřesnil rodák ze Slovenska, který bude i nadále využívat služeb profesionálního futsalisty Seidlera, který hraje v Plzni. V týmu bude pokračovat nadále Dominik Dybal, který byl na zkoušce v třetiligovém Frýdku-Místku. „Dominik zůstává u nás. Trénuje děti a má v Bílovci i práci,“ uzavřel Peter Šloff.