V pondělí jste začali zimní přípravu a vypadalo to, že jste se sešli v hojném počtu?

Určitě to vypadalo, že jsme zahájili přípravu na jarní část v hojném počtu, ale na druhou stranu ještě nedorazili všichni hráči. Původně jsme počítali s ještě větší účastí, ale dostali jsme sedm omluvenek. Mezi zúčastněnými navíc bylo pět dorostenců, kteří s námi budou absolvovat většinu zimní přípravy.

Na sraz dorazil také Lukáš Dědík, s ním to vypadá jak?

Lukáš hrál na podzim ve Frenštátě pod Radhoštěm, nyní se ale přihlásil s tím, že se zapojí do přípravy, takže uvidíme, jak to s ním bude vypadat a v jaké formě se nám za zimu předvede.

Dokonce se vrátil i Lukáš Radko…

Tak Lukáš s námi hraje již dlouho. Měl ale nějakou brigádu a nestíhal první tři měsíce podzimu tréninky. Pak si zahrál jedno utkání za B tým a ke konci už zase nestíhal kvůli škole. Nyní ale říkal, že zkoušky má již za sebou, takže by měl přípravu zvládnout.

Jak tedy bude vypadat příprava, asi tradičně začnete nabíráním fyzičky…

Ti, kdo mě znají nebo se mnou již něco zažili, ví, že opravdu začneme nabíráním fyzické kondice, a z toho se už nesleví. Dál už, s trochou nadsázky, nic jiného přicházet nebude.

Každý víkend poté máte přátelské utkání, kterých by mělo být celkem jedenáct…

Samozřejmě, jedenáct zápasů je na divizi nadstandardní počet, protože takového počtu dosahují i některé druholigové týmy. My to ale bereme tak, že vzhledem k tomu, že je celkový počet hráčů kolem třicítky, první čtyři až pět utkání to bude takové spíš zahřívací, takže každý odehraje nejspíš pouze poločas. Až po zápase s Hlučínem se začne krystalizovat šestnáctka a sestava, která by měla odehrát zbytek zápasů. Určitě to není tak, že by někdo odehrál během přípravy jedenáct zápasů.

Vy na jaře povedete tým nově coby hlavní kouč s asistentem Tomášem Vyhlídalem…

Já bych netvrdil, že mám takové kompetence, že bych byl vyloženě hlavní a Tomáš vyloženě asistent. Tomáše jsem si vybral, protože má s koučováním velké zkušenosti. Bude to tak, jak to bývalo dříve, tedy že ty kompetence budou spravedlivě rozděleny půl na půl.

Jak to máte s trenérskou licencí?

Já i Tomáš Vyhlídal podáváme žádost na přijímací řízení na trenérskou licenci A. Snad jednoho z nás vezmou. (smích)

Podle čeho se bude krystalizovat sestava? Bude to podle výsledků, nebo podle nějakého podzimního modelu?

Vždy, když začíná zimní, ale i letní příprava, tak mají všichni startovní pozici stejnou a záleží jen na hráčích, jak si o místo v sestavě řeknou. Určitě to není tak, že by měl někdo dopředu místo jisté.

Podzim vám, stejně jako loni, moc nevyšel, naopak jaro bylo výborné, kdy jste neprohráli jediné domácí utkání. Myslíte si, že to tak bude i letos?

Jistě bychom si přáli zopakovat loňské jaro, ale my se budeme držet trochu při zemi. Zatím je pro nás totiž stále prioritní záchrana. Samozřejmě čím dříve ji vybojujeme, tím lépe. Určitě bychom to nechtěli nechávat na poslední tři kola.

FK NOVÝ JIČÍN

Realizační kádr (pro jarní část sezony 2011/2012)

Hlavní trenér: Jan Žemlík

Asistent trenéra: Tomáš Vyhlídal

Vedoucí mužstva: Jaroslav Štěpán

Sportovní manažer: Alois Holub

Masér: Vlastimil Tesař

Rozpis přípravných zápasu:

21. ledna 2012, 10.15 FK Nový Jičín SK Beskyd Frenštát p. R.
28. ledna, 10.15 FK Nový Jičín TJ Valašské Meziříčí
4. února, 10.15 FK Nový Jičín SK Hranice
11. února, 10.15 FK Nový Jičín FK Bystřice pod Hostýnem
18. února, 10.15 FK Nový Jičín FC Hlučín
25. února, 10.15 FK Nový Jičín 1. FC Přerov
29. února, 18.00 FK Nový Jičín TJ Vigantice
3. března, 10.15 FK Nový Jičín FK SK Polanka
6. března, 17.00 SK Hranice FK Nový Jičín
10. března, 10.15 FK Nový Jičín TJ Sokol Ustí (u Hranic)
17. března, 10.15 FK Nový Jičín TJ Tatran Jakubčovice