Tým, který dal před sezonou do kupy nový lodivod Jiří Mika, se po úvodním tápání rozehrál a začal na sebe výrazněji upozorňovat. Během sezony padly i všechny černé série, které začaly ještě za působení ve druhé lize. Klub dokázal vyhrát, udržet čisté konto a dovézt body z venku. Asi nejlepší přestavení Fulneku odnesl lídr soutěže a největší aspirant na postup, 1. SC Znojmo, který během podzimu utrpěl pouze dvě porážky, z nichž jednu právě ve Fulneku. Nakonec se ukázalo, že fulnečtí hráči jsou postrachem brněnských celků. Ve třech případech hráli na jihomoravských trávnících, kde dokázali vyhrál s Bystrcí i Líšní a bod urvali i s 1. FC Brno B. „Kádr se dokázal sehrát a věříme, že se na jaře zachráníme,“ prozradil fulnecký trenér Jiří Mika.

Ukázalo se, že dokážete mnohé soupeře potrápit, přesto tomu něco chybí…

Tak, chybí. Chybí nám někteří hráči. Proto se zaměřujeme, a doufáme, že to dobře dopadne, na hledání rychlého útočníka a středního záložníka. Když se nám podaří doplnit kádr o tyto hráče, tak věřím, že se nám s tímto mužstvem, které podává dobré výkony, podaří na jaře získat více bodů a potrápit ostatní mužstva, a snad se i zachránit. Alespoň o to budeme určitě bojovat.

Při pohledu na tabulku je jasné, že tým limituje hlavně velký počet vstřelených branek…

Mužstvo se prakticky skládalo během července a srpna, když už de facto začínala soutěž, a než se to doladilo tak, jak jsme si představovali, uběhlo šest, sedm kol, ve kterých jsme obdrželi nejvíce branek. Ve druhé polovině podzimní části jsme dostávali maximálně jeden, dva góly, což je slušnější. V každém případě nám to zvykání si na sebe a sehrání trvalo delší dobu, než jsme si sami představovali.

Jakou psychickou roli sehrály „černé“ série, jako například zisk bodu, neobdržená branka a podobně?

Já osobně si myslím, že to nehrálo prakticky žádnou roli. Kluci, kteří do klubu přišli, tuto sérii, trvající z účasti týmu ve druhé lize, v drtivé většině nezažili. Nemohli mít žádné předsudky ani nic podobného, protože se jich to moc netýkalo. Sérii začal jiný tým v jiné soutěži. Tam šlo spíš o to, že se tito hráči najednou ocitli ve třetí lize, která nějakou slušnou úroveň již má.

Ještě se vrátím ke statistikám. Je obrovský rozdíl v utkáních hraných doma a venku…

To je věc, která mě celkem trápí. Právě zde sehrála roli psychika. Doma se na tyto mladé kluky přišli podívat rodiče a kamarádi. Oni se pak snažili tak urputně, že z toho byli až přemotivováni. Nakonec se jim to, co bez problému odehráli venku, doma za žádnou cenu nedařilo. Na tomto musíme určitě zapracovat.

Jaký je nejbližší plán kádru?

Nyní je pauza, ale kluci dostali individuální plány. Sejdeme se 12. ledna a začneme přípravu, která vyvrcholí prvním mistrákem v půli března, takže je zde dostatečný prostor kádr dost posílit a stabilizovat. Všichni doufáme, že jej dáme do kupy tak, že se zachráníme. Máme naplánováno kolem třinácti přípravných utkání. V nich se utkáme asi se čtyřmi druholigovými mužstvy, ale nebudou chybět ani slabší týmy, abychom si zahráli.

Fotbal Fulnek

Tabulka celkem: 16. místo, 10 bodů (3 výhry, 1 remíza, 11 porážek), skóre 14:34
Tabulka pravdy: minus 11 bodů
Tabulka doma: 16. místo, 3 body (1 výhra, 6 porážek), skóre 6:20
Tabulka venku: 9. místo, 7 bodů (2 výhry, 1 remíza, 5 porážek), skóre 8:14
Střelci: Hanus (5 branek), Vávra (3), Vlk (2), Sáblík, Mooc, Wludyka a Seidler (všichni 1 branku).
Zlí muži: Grussmann Radim (4 ŽK), Vlk Radomír (3), Sáblik Radim (2)
Největší výhra: FC Dosta Bystrc-Kníničky – Fulnek 2:4 (5. kolo)
Největší překvapení: Fotbal Fulnek – 1. SC Znojmo 3:2 (4. kolo)
Nejvyšší porážky: Fotbal Fulnek – FC Baník Ostrava B 0:4 (6. kolo) a Fotbal Fulnek – FC Vysočina Jihlava B 1:5 (8. kolo)