Po vyřazení od Eco Investmentu Praha zvažoval kouč Jistebníku Radek Korený, že svou misi na lavičce dvojnásobného českého futsalového mistra ukončí. „Nejsem rozhodnutý, že budu pokračovat. Potřebuji si odpočinout a moc velkou chuť do další práce v klubu momentálně nemám,“ oznámil Korený. „Opravujeme dům a chtěl bych se více věnovat i dětem,“ dodal.

Nakonec se po schůzce s prezidentem klubu Martinem Pučokem rozhodl pokračovat. „Bylo to ale dlouhé a těžké rozhodování,“ přiznal Korený, který by se v příští sezoně o svou trenérskou práci znovu rád podělil. „Chtěl bych zase mít asistenta, nebo někoho k sobě,“ přiznal jistebnický kouč.

Nedávno skončená futsalová liga, kterou podruhé v řadě vyhrála Chrudim, byla z pohledu Jistebníku velmi nevyvedená. S nečekanými problémy se jistebnický kouč potýkal už před sezonou, kdy hráči, po přestěhování klubu z Bílovce do Brušperku, příliš netrénovali. „Měli připravené velmi slušné podmínky, ale přístup některých nebyl optimální,“ přiznal Korený. Důkazem poněkud napjaté atmosféry je i to, že se hráči od posledního prohraného utkání s Eco Investmentem Praha neviděli. „Mám pocit, že parta se trochu rozpadá. Kluci asi ztrácejí o futsal zájem,“ smutnil Korený.

V sezoně se přidala i zranění, mnohdy klíčových hráčů týmů. „Bylo toho hodně. V celé sezoně nás trápily zranění a další potíže. Takovou sezonu nepamatuji,“ rozpovídal se prezident klubu Martin Pučok. „Když to vezmu z tohoto pohledu, tak ta čtvrtá příčka nebyla zas tak špatná. I když samozřejmě jsme chtěli skončit výš,“ dodal klubový prezident.

Jistebnický kádr projde v létě změnami. „Chceme ho především omladit,“ přiblížil Pučok. „Máme vytipované dva až tři hráče. Jsme s nimi domluveni a máme předběžný souhlas klubu, ve kterém působí.“ Čilé jednání probíhá především s ostravskou Mikeskou, která po dvanácti letech sestoupila do II. ligy. Podle informací Deníku by chtěli Jistebničtí odlákat do Brušperku perspektivní dvojici Jan Demel a Marcel Rodek. To ale nevoní trenérovi ostravského klubu Patriku Mičkalovi. „Nechci o ně přijít. Vím, že o ně mají v Jistebníku zájem, ale já bych je rád měl ve svém týmu,“ řekl rozhodně.

K dalším velmi vážným jednáním, která mohou výrazně ovlivnit chod jistebnického klubu, se teprve schyluje. Generální sponzor klubu Roman Mroček se stále více věnuje druholigové kopané, a na mladšího bratra, kterým futsal stále je, nezbývá tolik času. „Budeme o jeho další spolupráci s námi jednat. Je to složité, protože pan Mroček dává pochopitelně přednost kopané,“ vysvětlil Pučok. „Rádi bychom vše vyřešili tak, aby se stávající situace příliš neměnila, protože především díky našemu generálnímu partnerovi jsme před dvěma lety získali druhý titul v historii klubu,“ dodal Pučok.