„Na půlící čáře jsme špatně řešili kombinaci, ztratili jsme balón a domácí našli kolmou přihrávkou útočníka, který skóroval. I když to bylo asi na hraně ofsajdu, ale na to se rozhodně nemůžeme vymlouvat. Prostě jsme udělali chybu, kterou domácí potrestali," uvedl k první brance utkání trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

Ani přes stálý tlak novojičínských fotbalistů po změně stran vyrovnání nepřicházelo. Když už domácího brankáře překoval Smolarčík, zachránil Slavičín na brankové čáře obránce, jenž míč uklidil na roh. Z odvráceného rohu pak udeřili domácí, kteří v 81. minutě svým druhým gólem definitivně rozhodli o svém tříbodovém zisku.

„Slavičín jsme pustili do dvou šancí, kterými dokázali potrestat naše chyby. My jsme naše gólovky nedokázali proměnit. Ve druhém poločase jsme hráli na jednu bránu, domácí hrozili z brejkových situací a za stavu 0:1 jsme tam měli tři velmi dobré možnosti. Tu poslední měl Smolarčík. Po našem rohu jsme ale inkasovali podruhé. Po špatné domluvě mezi Leskovjanem a Pleškem získal odražený míč domácí hráč a neměl větších problémů skórovat. V zápase se dal určitě uhrát minimálně bod a troufnu si říct, že kdybychom ve druhé půli dokázali vyrovnat, došli bychom možná i k vítězství," konstatoval smutněl trenér novojičínského FK.

V závěru byl ještě, po sedmi minutách na hrací ploše, vyloučen střídající Lokša. „Bylo to v souboji o míč a víceméně tam nechal nohu. Balon už šel pryč. Ale bylo to zezadu a rozhodčí to vyřešil ihned červenou kartou," dodal ještě Pumprla.

V příštím kole přivítá Nový Jičín celek Dolního Benešova, který v doposud odehraných devíti kolech nasbíral stejný počet čtrnácti bodů jako novojičínský tým kapitána Lukáše Bajera. Zápas začíná v sobotu 5. října v 15.30 hodin.

FC TVD Slavičín-  FK Nový Jičín 2:0 (1:0)

ČK: 89. Lokša (NJ).

Nový Jičín: Leskovjan D. Molnár, O. Malina, Nippert, Plešek (82. Lokša) Hanzelka (71. Novotný), Bajer, Rybařík, Moravčík Repa, Smolarčík. Trenér: Pumprla.