Po domácím vítězství 3:2 nad nováčkem z Určic, o kterém rozhodl patnáct minut před koncem výtečně zahraným přímým kopem Rybařík, cestovali fotbalisté Nového Jičína na půdu sousedních Hranic. Utkání bylo zvláštní především pro novojičínského kouče Pumprlu, jenž dojíždí do Nového Jičína právě z Hranic.

Povzbuzena výsledkem z minulého kola byla rovněž hranická družina trenéra Bokije, která si před týdnem dovezla bod z Petrovic a v boji o záchranu se chystala oloupit také Nový Jičín. Novojičínští zahrozili v první půli zblokovanou ranou Moravčíka nebo průnikem Kalicha, ale domácí brankář Tomečka čisté konto uhájil. Když pak v průběhu prvních pětačtyřiceti minut nepustil míč za svá záda ani hostující Šrom, odcházely oba celky do kabin za bezbrankového stavu. „Domácí byli v prvním poločase s větrem v zádech mírně aktivnější,“ přiznal po utkání trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla. Spokojenost s úvodním dějstvím však nebyla ani v domácím táboře. „V prvním poločase nebyla hra z naší strany moc dobrá. Hráče nejspíš svazovala zodpovědnost utkání zvládnout, jako by měli těžké nohy,“ hledal důvody pomalejšího startu Alexander Bokij, trenér Hranic.

Domácí vedení načal po hodině hry Korejec Lee, jenž se prosadil přesnou hlavičkou na přední tyči. Za dalších deset minut se, po faulu stopera Nipperta, kopala penalta, ze které se nemýlil Ferenc. Vítězství Hranic pak v závěru pečetil střídající dorostenec Hoffmann, jenž se nejlépe zorientoval po standardní situaci a prostřelil Šroma potřetí. „Hráčům jsme v kabině řekli, že je potřeba hrát jednoduše a kombinačně. V té druhé půli jsme už byli v ofenzivní části úspěšnější. Podařilo se nám vstřelit tři branky, a to rozhodlo,“ hodnotil spokojený Bokij. „Celkově to byl kvalitní zápas. Soupeř hrál rovněž dobře. Nakonec jsme měli v koncovce více štěstí my,“ dodal.

Za nepříznivého stavu 0:2 se Novojičínští mohli dostat zpátky do zápasu kontaktní brankou, ale hlavičky Nipperta a Klimpara mířily pouze do náruče Tomečky. „Byl to opět náš klasický venkovní zápas. Po druhém gólu jsme se ještě více tlačili dopředu, čehož domácí využívali k brejkovým situacím. Měli jsme tam snad čtyři dobré šance na to, abychom dali alespoň kontaktní gól, ale bohužel. Se zápasem se určitě dalo ještě něco dělat, ale pokud nebudeme venku proměňovat takovéto šance, tak nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek,“ zoufal si Pumprla, jenž nemohl využít služeb stopera Maliny. „Byl pouze na lavičce, ale do zápasu nezasáhl, protože si ještě léčí natažený sval,“ upřesnil novojičínský kouč.

SK Hranice FK - Nový Jičín 3:0 (0:0)

Branky: 60. Lee, 70. Ferenc z pen., 89. Hoffmann. Rozhodčí: Šafrán Trigas, Šistík.

Hranice: Tomečka Kundrát, Alaev, Kalous, Čáp Chrastina, Málek, Ferenc, Lee Kušner, Orava. Střídali: Bušina, Pančochář, Hoffmann, Kuchař, Šnejdrla. Trenér: Alexander Bokij.

Nový Jičín: Šrom Molnár, Hejdůšek, Nippert, Kiss Farkas Novotný (60. Klimpar), Kalich, Plešek, Uvíra (85. Ollender) Moravčík, Bajer. Trenér: Pavel Pumprla.

V příštím kole hostí Nový Jičín, v sobotu od 16.30, v posledním domácím zápase sezony 2013/2014 petrovickou Lokomotivu.